$ DOLAR → Alış: 16,07 / Satış: 16,14
€ EURO → Alış: 17,21 / Satış: 17,28

KANLI YAZ GELİYOR:

Kıymet TAYLAN
Kıymet TAYLAN
  • 09.09.2016

kiymet_taylanGüneydoğu, seçimlerden sonra kan gölüne döndü. Seçim süresi içinde çözüm süreci var diyerek, kazılan hendeklere göz yuman devlet neyin hesabını yaptı da bu durumu görmezden geldi. ?

Aylardır, Güneydoğudan gelen şehit haberleriyle hepimiz derin üzüntüler yaşadık. Ancak eskiden bir şehidimiz olsa halk olarak bunu kabullenmekte güçlük çekerdik İnsanlar sokaklara inip terör rü lanetlerdi ama gelinen noktada o kadar duyarsızlaştırıldık ki herkes keyfinin peşine düşmüş durumda şimdi 10 larcası gelmesine rağmen kimsenin kılı kıpırdamıyor…..

DEVLET BUNU BİLEREK Mİ YAPIYOR:

Devletin oraları bir gecede temizleme gücü varken insanları evlerinden yurtlarından, çıkararak göçe zorlaması hangi pazarlığın karşılığı…..

Dünyanın belli bölgelerinde olan istihbarat güçlerine sahip olan BÜYÜK TÜRKİYE “ neden burda duyarsız davrandı. ?

Güneydoğuyu halktan temizlerek birilerine verilen sözü yerine getirmek amaçlımı yoksa gerçekten orada ki halk için mi ?

Güneydoğuda bunlar olurken Başkanlık tartışmalarını yaşayan Ankara Neyin pişinde ?

İnsan canının hiçbir önemi olmadığını buradan da anlıyoruz. Güneydoğu kan gölüne dönerken Ankara’da bizleri yönetenler Başkanlık sistemini tartışıyorlar. Başkanlık sistemi ve güneydoğunun bu hale gelmesi eş zamanlı olmasıda bir muamma değil mi ?

Ankara “da ve İstanbul” da patlatılan canlı bombalar neyin habercisi kimlerin ve neyin pazarlığı, kimlere göz dağı veriliyor. ?

Daha ne kadar kan dökülecek? Kimler hedefte? bütün bunlar olup biterken görmezden gelinen o kadar canımız kanımız şehidimiz giderken biz daha halk olarak ne kadar susacağız? Neyin kavgasını bile ettiğini bilmeden ne için şehit olduklarını bilmeden patlamada ölen o kadar mahsum vatandaş neyin bedelini ödedi.?

Bir gün tarih bunları yazacak ama o zaman önce sorgulamamız gereken kişilerin bizler öğreneceğiz. O zaman da çok geç olacak…

Güneydoğuda karlar erimeye başladı. Bahardan sonra, Suriye İran Ve ırak tarafından, PKK “ ayrı Ayrı Biner kişilik Gruplar halinde Sınır Karakollarına Ağır Silahlarla Saldıracaklar Askere Karşı Büyük Katliamlar olacak. Sınır Karakollarındaki Askerlerin elinde İse sadece G3 Var ve bununla kendilerini savunmaları neredeyse imkânsız. Bu Askerleri birilerine yem olarak, mı verecekler ?

Bir an önce sınır karakolları Ağır silahlarla donatılmalı ve bu askerler kendilerini bu silahlarla savunmalıdır. Buradan açık bir şekilde söylüyoruz.

 Terör örgütü kalabalık bir şekilde sınır karakollarına saldıracak ve Asker katliamı yapacaktır. Eğer Asker ve İktidar bunu da görmezden gelirse bu yaz, 700” e yakın asker birilerinin planının bir parçası olarak kurban edilecek.

Güneydoğuda birkaç ilçeyi Terörden temizledik diye siyaset yapanlar şunu bilmelidir ki güneydoğuda, olan militanlar İran Irak ve Suriye’ye “kaçmış kitleler halinde gittikleri yerlerde örgütlenmiştir. Güneydoğuda karların erimesi için beklemektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ