KRİPTO-FETHULLAHÇILARIN “FETÖ KELİMESİ YASAKLANDI” ŞEKLİNDEKİ ALGI-OPERASYONU HOLLANDA’YI KARIŞTIRIYOR, KORKUYA KAPILMAYIN OYUNA GELMEYİN!

KRİPTO-FETHULLAHÇILARIN “FETÖ KELİMESİ YASAKLANDI” ŞEKLİNDEKİ ALGI-OPERASYONU HOLLANDA’YI KARIŞTIRIYOR, KORKUYA KAPILMAYIN OYUNA GELMEYİN!
  • 21.09.2016

KRİPTO-FETHULLAHÇI OLDUĞU İFADE EDİLEN KİŞİLELERİN ORTAYA ATTIĞI “FETÖ KELİMESİNİN YASAKLANDIĞI” ŞEKLİNDEKİ İDDİA HOLLANDA’YI KARIŞTIRDI. HOLLANDA TÜRKLERİ FETÖ’NÜN YAYGARASINDAN ÖTÜRÜ TEDİRGİN.
FETÖ’NÜN ROTTERDAM’DA YAŞAYAN FİRARİSİ NECDET SAİD BAŞARAN’IN YÖNLENDİRDİĞİ İFADE EDİLEN FETÖ’NÜN HOLLANDACA BORAZANI OLARAK FETÖ TETİKÇİSİ MEHMET CERİT’İN YÖNETTİĞİ KIŞKIRTICI VE YALAN İÇERİKLİ YAYINLAR YAPAN ZAMAN VANDAAG VE FETÖ TETİKÇİSİ BASRİ DOĞAN’IN YÖNETTİĞİ ZAMAN HOLLANDA, FETÖ SÖZCÜĞÜNÜN HOLLANDA’DA KULLANIMININ YASAK OLDUĞUNU “HOLLANDA’DA “FETÖ” İFTİRASI ATANLARA BÜYÜK ŞOK! 10.000 EURO’YA KADAR TAZMİNAT ÖDEYECEKLER” GİBİ SANSASYONEL, ANCAK SON DERECE YALAN VE KIŞKIRTICI İÇERİKLE ÖNE SÜRDÜ.
‘SAÇMA SAPAN HABER’İN ALTINDAN BAKIN KİM ÇIKTI?
DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ ÖNLEYEN FETÖ’NÜN YENİ ALGI-OPERASYONU VE YALANI, GÜLÜNÇ KARŞILANSA DA HOLLANDA’YI KARIŞTIRMAYA YETTİ. İÇERİĞİ YALAN OLAN “HOLLANDA’DA “FETÖ” İFTİRASI ATANLARA BÜYÜK ŞOK! 10.000 EURO’YA KADAR TAZMİNAT ÖDEYECEKLER” ŞEKLİNDEKİ NEFRET VE KİNİ KÖRÜKLEYEN KIŞKIRTICI BAŞLIĞI ATAN VE KENDİSİNE ‘GAZETECİ’ DİYEBİLEN BASRİ DOĞAN ADLI KİŞİNİN, 15 TEMMUZ İMAMI TERÖRİST-BAŞI FETHULLAH GÜLEN’İ ELEŞTİREN HERKESİ VE KENDİSİ GİBİ DÜŞÜNMEYEN GAZETECİ VE YAZARLARA İSE SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN TEHDİTLER YAĞDIRDIĞI ÖĞRENİLDİ. TERÖR ÖRGÜTÜ YAYINI OLDUĞU GEREKÇESİYLE KAPATILAN ZAMAN’IN HOLLANDA SORUMLUSU BASRİ DOĞAN’IN ‘BAKİ AKDOĞAN’ TAKMA ADIYLA VE SÖZDE GAZETECİLİK KİSVESİYLE, ÖZELLİKLE SEÇİM DÖNEMLERİNDE, YAPTIĞI YALAN HABERLERLE, TÜRKLER ARASINDA AKTİF OLARAK KUTUPLAŞMA VE KIŞKIRTMAYA YOL AÇTIĞI VE BUNDAN ÖTÜRÜ MUHATAP BULAMADIĞI ÖĞRENİLDİ.
‘FETÖ KELİMESİ YASAKLANDI’ HABERİ ORTALIĞI KARIŞTIRDI
ÖTE YANDAN, AK PARTİ HÜKÜMETİNE YAKIN OLDUĞU İDDİA EDİLEN ANCAK TERÖRİST-BAŞI FETHULLAH GÜLEN, FETHULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ VE FETÖ KONUSUNDAKİ YAKLAŞIMLARLA İKİRCİKLİ TAVIRLAR ORTAYA KOYAN, HOLLANDA’DAN YAYIN YAPAN BİR BAŞKA SİTENİN, “FETÖ KELİMESİNİN HOLLANDA’DA DA YASAKLANDIĞI”NA DAİR HABER HOLLANDA’YI KARIŞTIRDI VE HOLLANDA TÜRKLERİNİ ÖFKELENDİRDİ.
FETÖ SÖZCÜĞÜNÜN YASAKLANMASINI DİRETEN FETÖ’DEN VELİLERE ‘CADI AVI’
KISA SÜRE ÖNCE, FETÖ’YLE İRİNTİLİ OLDUĞU KAMUOYUNA YANSIYAN ZAANDAM’DAKİ DE ROOS ADLI İLKÖĞRETİM OKULUNU YÖNETEN FETHULLAHÇI ÖĞRETMENLER OLDUĞU İDDİA EDİLEN KİŞİLERİN, ÇOCUKLARINI BU OKULDAN ALAN ÇOK SAYIDAKİ TÜRK VELİYE KARŞI BAŞLATTIĞI VE ADINA ‘CADI AVI’ VERİLEN DAVA SONUÇLANDI. HAARLEM MAHKEMESİ 4 TÜRK VELİYE‘FETOOKULU’ VE ‘TERÖROKULU’ ŞEKLİNDEKİ TABİRİ BİR DAHA KULLANMAMALARINA, KULLANMALARI DURUMUNDA İSE PARA CEZASINA ÇARPTIRILACAKLARI KARARINI ALMIŞTI.
FETHULLAHÇI OKUL OLDUĞU KESİNLEŞTİ
DAVADA TÜRK VELİLERİN AVUKATLIĞINI YAPAN EJDER KÖSE KONUYU DEĞERLENDİRİRKEN; MAHKEMENİN OKULUN VERİLERCE ‘GÜLEN-SCHOOL’ / ‘GÜLEN-OKULU’ OLARAK ADLANDIRILMASININ SERBEST HALİNE GETİRİLDİĞİNİ-SERBEST OLDUĞUNU SÖYLEDİ.
BURADAN YOLA ÇIKILAN YORUMLARDA, OKULUN FETHULLAHÇI OLDUĞUNU VE DOLAYISIYLA KARARLA OKULUN TERÖRİST-BAŞI FETHULLAH GÜLEN’E BAĞLI OLDUĞUNUN GÖSTERMEYE YETTİĞİ KAMUOYUNDA YAPILAN YORUMLARDA İFADE EDİLDİ.
İŞİN İÇİNDEN GEÇMİŞTE FETHULLAH’I AÇIKTAN SAVUNANLAR ÇIKTI
HOLLANDA TÜRKLERİNDE TARTIŞMAYA YOL AÇAN, FETÖ KELİMESİNİN SÖZDE YASAKLANDIĞINA DAİR, FETÖ’NÜN EKMEĞİNE YAĞ SÜREN ALGI-OPERASYONUNU GERÇEKLEŞTİREN TÜRKLERİ İNFİALE SEVK ETMEYE YÖNELİK YALAN HABERLER YAPANLARIN, GEÇMİŞTE TERÖRİST-BAŞI FETHULLAH GÜLEN’E GÜZELLEMELER DÜZDÜĞÜ, FETÖ’YE BAĞLI ŞİRKETLERCE SPONSORLANDIĞI VE FETÖ’YE KARŞI YÜRÜTÜLEN MÜCADELEYİ ‘HÜKÜMET-CEMAAT KAVGASI’ ŞEKLİNDE FETÖ’NÜN LEHİNE YANSITTIĞI ÖĞRENİLDİ.

TARTIŞMA BAŞLATTI
GEÇMİŞTE ELİ-KANLI FETHULLAH GÜLEN’E AÇIKTAN ÖVGÜLER DÜZEN, BUGÜN İSE KRİPTO-FETHULLAHÇI OLDUĞU İFADE EDİLEN KİŞİLERİN ORTAYA ATTIĞI “FETÖ KELİMESİNİN YASAKLANDIĞI” ŞEKLİNDEKİ İDDİA HOLLANDA TÜRKLERİNİ KARIŞTIRDIĞI, GEREK VATANDAŞLAR GEREKSE STK’LAR ARASINDA CİDDİ TARTIŞMALARA YOL AÇTIĞI ÖĞRENİLDİ.
KAFALAR KARIŞIK
VATANDAŞLAR İSE TEPKİLİ. BİR VATANDAŞ SOSYAL MEDYA’DA ŞUNU YAZDI; “ŞAYET ‘FETÖ’ DEMEK YASAKSA VE FETÖ KELİMESİNİN HOLLANDA’DA KULLANIMININ YASAKLANDIĞI DOĞRUYSA, O HALDE EJDER KÖSE KAMUOYUNU AYDINLATMALI.”ŞEKLİNDE TEPKİSİNİ VE GÖRÜŞLERİNİ DİLE GETİRDİ.
“YASAK MI DEĞİL Mİ?” HOLLANDA TÜRKLERİ KARIŞTI, SÖZDE LOBİ İSE UYUMAYA DEVAM EDİYOR
BAZI UZMANLAR İSE FETÖ SÖZCÜĞÜNÜN YASAKLANMASININ DÜŞÜNCE VE İFADE HÜRRİYETİNE AYKIRI OLDUĞU İFADE EDERKEN, BAZI AYDINLAR İSE T.C. BAŞBAKANLIK TANITMA FONUNDAN SÖZDE LOBİ YAPMAK İÇİN PARA ALAN CPD BAŞKANI MEHMET EMİN ATEŞ’İN BU YASAKLANMA KARŞISINDA NE İŞ YAPTIKLARINI SORUYOR VE SORGULUYOR.

TÜRK LOBİSİ NE İŞ YAPAR?’ SORUSU
HOLLANDA’NIN ETKİLİ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN HOLLANDA TÜRKLERİ KONSEYİ İSE HAARLEM MAHKEMESİNİN ALDIĞI KARARININ FETÖ’YE YÖNELTİLEN HERHANGİ BİR ELEŞTİRİ KARŞISINDA EMSAL TEŞKİL EDEBİLECEĞİNDEN ENDİŞE ETTİKLERİNİ İFADE EDEREK, TÜRK DEVLETİNDEN BÜYÜK PARALAR ALAN MEHMET EMİN ATEŞ’İN BAŞKANI OLDUĞU CPD (CENTRE FOR PUBLİC DEBATE – SİVİL TARTIŞMALAR MERKEZİ) GİBİ SÖZDE LOBİ KURUŞLARININ NE İŞ YAPTIKLARINI SORDU.
BU KARAR SÖZDE ‘TÜRK LOBİSİ’NİN BAŞARISIZLIĞIDIR
HOLLANDA TÜRKLERİ KONSEYİ BAŞKANI SEFA YÜRÜKEL, “BU KARARI CİDDİYE ALMAK ZORUNDAYIZ. LOBİCİLİK KONUSUNDA BU ZEVATIN NE KADAR BAŞARISIZ OLDUĞUNUN YENİ KANITIDIR BU KARAR. BUNLARIN BAŞARISIZLIĞI BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKTI. ELİMİZDEKİ BİLGİ VE BELGELERE GÖRE KRİPTO-FETÖ’CÜLER BURADA ÖNEMLİ YERLERDE VE BU NEDENLE BÖYLE BİR KARARIN BU ŞEKİLDE SESSİZCE SİNDİRİLMEYE ÇALIŞILMAKTADIR.“ ŞEKLİNDE GÖRÜŞLERİNİ AÇIKLADI.
KİMSENİN TERÖRİST-BAŞI FETHULLAH GÜLEN’E ‘TERÖRİST’ DENMESİNİ ENGELLEMEYECEĞİNİ İFADE EDEN AKADEMİSYEN SEFA YÜRÜKEL, FETÖ’NÜN TOPLUMA KORKU SALMAYA YÖNELİK BU HAMLESİNİ İSE, “İNSANLARIMIZ FETÖ’NÜN NE OLDUĞUNU AÇIKLARKEN, BUNU SÖYLERKEN NE YAZIK Kİ BİR KORKU İÇİNDE 100 DEFA DÜŞÜNECEKLER. FETÖ ELİNDEN GELENİ YAPIYOR, ÖNEMLİ OLAN BİZİM ‘TÜRK LOBİSİ’ OLARAK ORTAYA ÇIKAN EMİN ATEŞ GİBİLERİN NE YAPTIĞIDIR, HANGİ ÇALIŞMAYA GİRDİĞİDİR. TOPLUMUMUZU APTAL YERİNE KOYUYORLAR, FETÖ’YE KARŞI HİÇBİR ŞEY YAPMIYORLAR.” DEDİ.
İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNE PRANGA VURULUYOR
AKADEMİSYEN SEFA YÜRÜKEL AYRICA, “KARARIN BOZULMASI İÇİN TÜRK VELİLERİNİ TEMYİZE GİTMELERİNİ ÖNERİYORUM” DEDİ VE ŞUNLARI İFADE ETTİ; “NURETTİN VEREN, LATİF ERDOĞAN VE AHMET ZEKİ ÜÇOK TEMYİZ MAHKEMESİNE GİDİLDİĞİNDE OKULLARIN GERÇEK İŞLEVİ KONUSUNDA TANIK OLARAK DİNLENMESİNİ ÖNERİYORUZ. AYRICA BİZZAT ABD’Lİ VE İNGİLİZ DEVLET ADAMLARINDAN BU KONUDA UZMAN İNSANLAR VAR. FETÖ’NÜN VE TERÖRİST-BAŞI FETHULLAH GÜLEN’İN ‘CİA’LA İLİŞKİLİ AJAN OLDUĞUNA DAİR’ BEYANATLARININ DA MAHKEMEDE DEĞERLENDİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR. KONUYU BU ŞEKİLDE ULUSLARARASI BOYUTA TAŞIYARAK GERÇEKLER YALIN BİR ŞEKİLDE ANCAK ORTAYA KONABİLİR.” DEDİ. YÜRÜKEL, “BU KARARLA İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNE PRANGA VURULMAK İSTENİYOR. MAHKEME BU KARARLA İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KISITLIYOR. HOLLANDALI IRKÇI WİLDERS İÇİN İSE HER TÜRLÜ SÖYLEM SERBEST BELGELİ BİR TERÖR ORGANİZASYONUNU TERÖRİST OLARAK SÖYLEMEYE ‘HAYIR’ DEMEK İNSANIN AKLIYLA ALAY ETMEK DEMEKTİR, HOLLANDALILARI ‘AHMAK’ YERİNE KOYMAKTIR. BU KABUL EDİLEMEZ BİR DURUMDUR.” ŞEKLİNDE DEĞERLENDİ. KONSEY’İN AYRINTILI BİR AÇIKLAMAYI ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE YAPACAĞI İFADE EDİLDİ.
‘HİZMET HAREKETİ’ SAÇMALIĞINI DAYATAN FETÖ
KİMİN ÜYE VE YÖNETİCİSİ OLDUĞU, BAŞI VE SONU BELLİ OLMAYAN, MAFYA ÖRGÜTLENMELERİ GİBİ ŞEFFAFLIKTAN SON DERECE UZAK VE İSLAMİ KURALLARI ÖNE SÜREREK ‘HİMMET’ ADI ALTINDA BASKI KURDUĞU TOPLUM KESİMLERİNDEN HARAÇ TOPLAYAN FETÖ’NÜN HOLLANDA’DA SÖZDE ‘HİZMET HAREKETİ’ SÖZCÜĞÜYLE YUTTURMAYA KARARLI GÖRÜNÜYOR. ZAANDAM’DAKİ 4 TÜRK VELİ GİBİ FETÖ’NÜN BU GÖRÜŞÜNÜ BENİMSEMEMİŞ HERKESİ ELİNDEKİ MEDYAYLA HEDEF YAPARAK, FETÖ’NÜN HANGİ YENİ ÇILGINLIKLARI YAPACAĞINI VE KİMLERDEN NASIL ÖÇ ALACAĞINI İSE KİMSE KESTİREMİYOR.

TÜRKİYE’DE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ YARGI VE HUKUK ENGELLİYOR
Ülke genelinde suçlular dosyaların arasına olmadık yazılmadık kopyala yapıştır yazıları değiştirerek olmadık deliller koyuyorlar ve ve hakim ve savcıları kandırıyorlar...
İstanbul Gaziosmanpaşa vatan partisi
Basın AÇIKLAMASI HDP kapatılsın
Şişli belediye başkanı Muammer Keskin Duy işçinin sesini
Şişli belediyesinde işçi CIKARMA sıkıntısı İşten atılan kişiler konuştuk KESKİN, FARKLI SİYASİ GÖRÜŞLERE DOKULMAYACAK DEMİŞTİ Muammer Keskin, Şişli Belediye Başkanlığı...
Gaziosmanpaşa Ak Parti Tıp Bayramını unutmuyor.
Gaziosmanpaşa Ak Parti ilçe başkanlığı 14mart Tıp Bayramı kapsamında sağlık kurum ve kuruluşlarını ziyaret etmeye başladı. Gaziosmanpaşa Ak Parti ilçe...
Sağlıklı nesiller için ‘Yeşilay Hep Benimle’ diyoruz”
Yeşilay haftası kapsamında Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta Yeşilay Gaziosmanpaşa şubesini ziyaret etti. Şube başkanı Metin Dabak Belediye Başkanı...
Bayrampaşa Belediye Başkanı Aydıner’den İBB’ye çağrı: Bu projeleri acilen bitirin
Bayrampaşa, 10 yıldır Belediye Başkanı Atila Aydıner’e emanet. Görev süreci boyunca ilçenin çehresini değiştiren projelere imza atan Aydıner, Haber7 Genel...
Ey insanoğlu ey zurnanın son deliğine geldin yalvar bakalım yalvar
Allah duanızı bile kabul etmiyor demek ki insanlık dan cıkmış insanoğlu Türkiye de eskiden komşunun komşuya faydası olurdu eskiden Türkiye...
Migros işçileri ayaklandı
DGS sendikasına bağlı Tuncay Öz ilhan in patronu olduğu migros marketler grubunun taşeron depo işçileri, yaklaşık 50 gündür grevde. Ümraniye...
Maltepe’de yükselen çöp yığınlarına İBB neden müdahale etmiyor? Cevap Beyaz Masa’dan geldi
Maltepe Belediyesi’nde başlayan grev sonrası ilçede sokaklarda çöp yığınları oluştu, İBB’nin duruma neden müdahale etmediği ise merak konusu oldu. Vatandaşların...
İSTANBUL DA REDİKAL DEĞİŞİM
AK Parti İstanbul İl 7. Olağan İl Kongresi yapıldı tek aday Osman Nuri Kabaktepe il başkanı olurken Bayrampaşa’dan Recep Asilsoy...
GAZİOSMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANLIĞINI İYİ PARTİYE KAZANDIRICAZ
Gaziosmanpaşa ilçe İyi Parti İlçe Başkanı Harun Paçur, Gaziosmanpaşa ” İyi Partinin çalışmalarını Anlattı ve Gaziosmanpaşa ” da İyi Partiye...
Cahit Altunay il yönetim kurulu üyesi olarak yerini aldı.
Sultangazi Kurucu Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Sultangazi’de bir tarih yazan İstanbul un...
how many countries in the world’s population will decrease in 15 years from the corona virus
how many countries in the world’s population will decrease in 15 years from the corona virus the corona virus, which...
Doktorun rüşvet çarkı! Geriye dönük rapor hizmeti!
İstanbul Arnavutköy’de bir doktorun, açık cezaevinden denetimli serbestlikle bırakılan ve denetime uymayan hükümlülere rüşvet karşılığında geriye dönük sağlık rapor verip...
Mehmet Tekin: “Keskin, 14 CHP’li meclis üyesine açıktan para dağıttı!”
Mehmet Tekin, köşe yazısında yine skandal bir iddiada bulunarak, Muammer Keskin’in Şişli Belediyesi’ndeki 14 meclis üyesine açıktan para dağıttığını ve...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ