AÖF YİNE MİLLETİ SOYMANIN YOLUNU BULDU:

Kıymet TAYLAN
Kıymet TAYLAN
  • 26.09.2016

Anadolu üniversitesi Açıköğretim fakültesi,nde okuyan öğrencilerin her döenm kayıt yenilemesiyle başlayan macera bu yılda soygunla sonuçlandı. Güz dönemi için kayıt yaptıracak veya yenileyecek öğrencilerin cebinden fahiş miktarlarda para çıkıyor.

HER ALTI AYDA BİR

Her altı ayda bir alınan dönemler adı atında güz dönemi bahar dönemi olarak ikiye ayırdıkları ve dönem başına aldıkları müthiş ücretlerle ilgili hiçbir denetim yapılmaması ülkemizde olan eğitim ve öğrenime verilen önemi gözler önüne seriyor.

HARÇLAR KALKACAKTI NE OLDU.

Sözde harçları kaldırdık diyerek insanların umutlarıyla oynayanlar, harçları kaldırmadıkları gibi 100% yüze varan artışlar yaptılar. AÖF” nin”öğrencileri öğrenci olarak değil, darpane olarak görmesi her yıl ücretlerde müthiş artışlara sebep oluyor.

DEVLET NEREDE

Bu kadar açık seçik soygun yapılmasını devletin seyrettiği ve hiçbir şey yapmadığı açıkca görülüyor. Milyonlarca öğrencinin okuduğu açıköğretim fakültesinde, her öğrenci başına düşen en az, 220 TL “ milyonlarca öğrenci oldığu düşünülürse, ortaya uçuk rakamlar çıkıyor, ve devlet sadece bu olaylara seyirci kalmakla yetiniyor.

Kıymet Taylan

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ