HEDEF KİM?

Taylan
Taylan
  • 25.10.2016

Kıbrıs faciasının faili makarios denen papaz ruhaniler sınıfına dahil bir iblistir. Fener patrikhanesi baş keşişi atenagoras devlet içinde devlet kurarcasına ve hayali bir Bizans imparatoru edasıyla gizli ve şeytani emellerinin gerçekleşmesi için gece-gündüz didinen bir başka iblistir.

     Papa bütün hristiyanları ortadoks, Katolik, Protestan vs. ırk, dil ve mezhep ayrımı yapmadan bütün geçmişi unutarak hristiyan bayrağı altında toplanıp birlik olacak ve gaflet içerisinde olan biz Müslümanlara karşı haçlı ordusunu kurarak gaflet içerisinde olmanın cezasını verecekler. Gerçek bu acı ama gerçek.!!!

Ve hemen arkasından sahte kahramanlar ne diyor? “Yapamazlar biz şöyle kuvvetliyiz, şöyle cesuruz. Şunu yaptık, bunu yıktık.”

Bu sözlerin hepsi hikaye fasafiso.

Tamam geçmişte Müslümanlar güçlü kuvvetli cesurdu. Ama bu gücü imanlarından alıyorlardı. Vahdet vardı, birlik vardı. Dünyadaki gelişmelerin farkındaydılar ferasetliydiler.

Kaynakları Kur’an ve Sünnetti. Hakkı batıldan ayırt ediyorlardı. İslam coğrafyasına fitne giremiyordu.

 

Bakın Osmanlı devleti coğrafyası içerisinde 72 millet yani ırk bulunuyordu ve 600 küsür yıl ayakta dimdik omurgalı.!!! Neden acaba?

Elbette cevap net!! Ümmet olma, birlik olma, kardeş olma ve zalime karşı dimdik ayakta durmak vardı. Yani Kur’an ve sünnet vardı.

   Neden fitne girdi peki?

“ırk taassubu” yani milliyetçilik fikri atılarak.

Tabii fitneyi atan kurnazlığı ile tanınan bütün kirli desiselerin arkasında duran İngiliz gavuru.!

Önce Arapların arasına milliyetçilik fikri atıldı ve başarılı oldular. Arapları Osmanlıya düşman ettiler. Kürtlerin ve Türklerin arasına da bu fikri sokmak istediler. Kardeşi kardeşe kırdırmak istediler. Sevr planını uygulamak istediler. Ama Allah’ın izni ile başaramadılar başaramayacaklar. Hedefte doğuyu 2’ye ayırmak vardı Kürdistan ve Ermenistan projesi. Tabii Kürt kardeşlerimiz, yiğitlerimiz gerçeği gördü oyuna gelmediler. İngiliz ve Abd gavurlarının kirli desiselerine kanmadılar kanmayacaklar.

Et ile tırnağı birbirinden ayıramayacaklar. Buna Kürt ve Türk kardeşlerimiz asla fırsat vermeyecekler.

Araplar gerçeği gördü ama geç oldu. Şuan Ortadoğu kan gölü halindeyse bunun tek sebebi atılan milliyetçilik fikridir. Şimdi ise “nerde Osmanlı, ahh Osmanlı nerdesin kıymetini bilemedik.” Diye acı ve ızdırap içerisinde feryat etmekteler. Kundaktaki bebeklere kurşun sıkanlar, Anaları göz yaşları içerisinde perişan bırakanlar… sorumlular malum abd, İsrail ve ab gibi terör örgütü devletlerdir.

   Bugün hala bu fikirde olan milliyetçilik ırkçılık taassubu rezilliğinde olan Kürt ve Türk kardeşlerime çağrımdır. Gelin ortadoğudan dersler çıkaralım. Ayrılık fikri atanlara kanmayalım. Hakkı batıldan ayıralım. Basit sorunları büyütüp olaylar çıkarmak yerine çözüm arayışı içerisinde olalım.

İman ve ahlak seviyesine ulaşabilmek için herşeyden önce içimizdeki fitnelerden husumetlerden sıyrılarak kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendirmemiz gerekmektedir.

   Ne diyor akif:

                         İşte ey unsur-u isyan bu elim izmihlal.

                         Seni tahkir eden üç beş alığın marifeti

                         Ya neden beklemiyordun bu rezil akıbeti?

                         Hani milliyetin İslam idi. Kavmiyet ne?

timthumb

                         Sarılıp sımsıkı dursaydın ya o milliyetine.

 

Şiirdeki milliyet Kürtçülük, Türkçülük, Arapçılık milliyeti değil. ALLAH’ın dininin bütün Müslümanları etrafında topladığı İslam milliyetidir. İslam milliyeti içerisine hiçbir fikir yerleşemez. Yerleştiği an düşmanı güldürecek husumetler zuhur edecektir.

Gelin birlik olalım! Kardeş olalım!!

Ve ancak Müslüman olarak can verelim.!!!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ