$ DOLAR → Alış: 17,92 / Satış: 18,00
€ EURO → Alış: 18,46 / Satış: 18,53

Cumhuriyet Gazetesi’ne operasyon

Cumhuriyet Gazetesi’ne operasyon
  • 31.10.2016

Cumhuriyet Gazetesi ne  FETÖ/PDY ve PKK/KCK operasyonları

Türkiye güne Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyon ile uyandı. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ve Hikmet Çetinkaya dahil 12 kişi gözaltına alındı. 15 kişilik gözaltı listesine yeni isimlerin eklendiği duyuruldu. Vatandaşlar destek için gazete binası önünde toplandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı; Cumhuriyet Gazetesi ve Cumhuriyet Vakfı yöneticileri hakkında,  “FETÖ/PDY ve PKK/KCK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek” suçlarından bir kısım şüpheliler hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

cumhuriyet-gazetesine-operasyon-2016 cumhuriyet-eylem-orta

kadrosuna  düzenlenen operasyon

İŞTE GÖZALTI LİSTESİ

Cumhuriyet Gazetesi yönetim

kapsamında; gazetenin genel yayın yönetmeni Murat Sabuncu, Cumhuriyet Vakfı Başkanı Akın Atalay, yazar Hikmet Çetinkaya, yazar Engin Aydın, yazar Güray Öz, yazar Hakan Kara, gazeteci Nebil Özgentürk, karikatürist Musa Kart, avukat Bülent Utku, avukat Mustafa Kemal Güngör, vakıf yöneticisi Önder Çelik, Bülent Yener, mali müşavir Eser Sevinç ve eski genel yayın yönetmeni Can Dündar ve gazeteci Orhan Erinç hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

İKİ İSİM DAHA EKLENDİ

Cumhuriyet gazetesi gazetenin yazarı Kadri Gürsel ile muhasebecisi Günseli Özaltay hakkında da gözaltı kararı verildiğini duyurdu. Twitter’dan yaptığı açıklamada evinde arama yapıldığını belirten yazar Kadri Gürsel’in evinde bulunan polisler tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

murat-sabuncuCan Dündar ve Akın Atalay’ın yurt dışında olduğu için haklarında yakalama kararı çıkarıldığı, Orhan Erinç’in ise yaşı nedeniyle sadece evinde arama yapılacağı bildirildi. Şu ana kadar Murat Sabuncu, Aydın Engin ve Hikmet Çetinkaya’nın da aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan yönetici ve yazarlar, işlemlerinin ardından Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Dünya ‘Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyonu böyle gördü

 

Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik bu sabah başlatılan operasyonu dünyaya ilk servis eden uluslararası ajans Reuters oldu.

İngiliz Reuters haber ajansı, ‘son dakika’ gelişmesi olarak duyurduğu haberinde, “Haber televizyonlarında yer alan habere göre gazetenin yazar ve yöneticilerinin evleri aranıyor” ifadesi yer aldı.

Fransız AFP haber ajansı da ‘sıcak gelişme’ olarak duyurduğu haberinde, “Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu’nun gözaltına alındığını” aktardı.

Alman Deutsche Welle yayın kuruluşu Murat Sabuncu üzerinden verdiği haberinde, köşe yazarı Güray Öz’ün de aralarında bulunduğu gazete yöneticilerinin evlerinin arandığını yazdı.

Deutsche Welle, muhalefet partileri ve insan hakları örgütlerinin, hükümeti ‘olağanüstü hâl’i muhalifleri susturmak için kullanmakla suçlandığının altını çizdi.

Katar merkezli Al Jazeera yayın kuruluşu gelişmeleri “Türkiye, Cumhuriyet Gazetesi Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu’yu gözaltına aldı” başlığıyla verdi. Al Jazeera, Sabuncu’nun gözaltına alınmasının, 15 Temmuz’daki başarısız darbe girişiminin ardından bazı muhalif medya organlarını kapatılmasının ardından geldiğini hatırlattı.

HÜKÜMET BASKISINA DİKKAT ÇEKTİLER

Amerikan yayın kuruluşu CNN, “Türkiye, kitlesel kovulmaların ardından 13 gazeteci gözaltına aldı” yazdı.

15 Temmuz başarısız darbe girişimini takiben hükümet baskısına vurgu yapan CNN, “Türk hükümeti, gazetecileri 15 Temmuz darbe girişiminden önce ‘darbeyi meşrulaştırmak’ için haber yapmakla” suçluyor.

CNN’nin haberinde, Cumhuriyet’in yaklaşık bir asırlık geçmişine vurgu yapılarak, gazetenin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP’ye yönelik eleştirel haberleriyle tanındığı aktarıldı.

İngiliz yayın kuruluşu BBC‘nin Türkçe sevisi de Cumhuriyet’e yönelik operasyona sayfalarında yer verdi.

İngiltere’nin saygın gazetelerinden Guardian, khk’yla kapatılan 15 yayın kuruluşuna yönelik haberinde, Cumhuriyet’e yönelik operasyona da yer verdi. Guardian, Sabuncu’nun gözaltına alınmasına ve gazete yöneticilerinin evlerindeki aramaya dikkat çekti.

ALMAN MEDYASI BÖYLE GÖRDÜ

Alman Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) gazetesinin “Cumhuriyet Gazetesi GYY Murat Sabuncu gözaltına alındı” başlığıyla verdiği haberinde şu ifadeler yer aldı:

“Türk makamları “istenmeyen gazetecilere” yönelik operasyonlara devam ediyor. Rejim karşıtı Cumhuriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu gözaltına alındı. Gazetenin İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay ve yazar Güray Öz başta olmak üzere 13 gazete çalışanı hakkında gözaltı kararı daha bulunduğu belirtiliyor. Türk makamları yaklaşık bir yıl önce de Cumhuriyet GYY Can Dündar ve arkadaşı Erdem Gül’ü tutuklamıştı.”

Bild gazetesi ise “Türk polisi, sabahın erken saatlerinde muhalif Cumhuriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu’yu gözaltına aldı. Gazetenin İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay ve yazar Güray Öz’ün de gözaltına alındığı belirtiliyor. CNN Türk televizyonuna göre, 13 gazete çalışanı hakkında gözaltı kararı bulunuyor” yazdı.

HRW’TAN ÇARPICI YORUM

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) Türkiye Direktörü Emma Sinclair-Webb, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, “Başka türlüsü kalmadığından… Hükümet yanlısı Türk medyası: PKK/Gülen bağlantıları iddiasıyla yayın yönetmeni dâhil Cumhuriyet gazetesinin 13 üst düzey yöneticisi hakkında gözaltı kararı verildi” yazdı.

Uluslararası ajans ve medya kuruluşları için çalışan gazeteciler, sosyal medya hesaplarından Cumhuriyet’e yönelik operasyona ilişkin mesajlar paylaşıyor.

 

Operasyon kapmasında Cumhuriyet Vakfı İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri Musa Kart ve Mustafa Kemal Güngör ile yazar Hikmet Çetinkaya’nın evinde de arama yapıldığı öğrenildi.

Akın Atalay yurtdışında olduğu için hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi.

Gözaltı listesinde gazetenin yazar ve yöneticilerinin de bulunduğu 15 kişinin isminin olduğu öğrenildi.

CUMHURİYET’TE ÇALIŞTIĞIM İÇİN’

Gözaltına alınan Cumhuriyet Gazetesi yazarı Aydın Engin de sağlık kontrolünden geçirildi. Sabah saatlerinde gözaltına alınan

hikmet-cetinkayaCumhuriyet Gazetesi yazarı Aydın Engin, sağlık kontrolünden geçirilirken gazetecilerin  ‘neden gözaltına alındınız’ sorusu üzerine, “Bir şey söylemiyorum, Cumhuriyet’te çalıştığım için. Cumhuriyet’te çalışıyorum yetmez mi?” diye cevap verdi. Sağlık kontrolünün ardından Engin, polis eşliğinde hastane bahçesine çıktı ve burada bir süre oturarak sivil aracın gelmesini bekledi. Aydın Engin, sivil polis aracının gelmesinin ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

MUSA KART: FETÖ VE PKK İLE İLGİLİ YÜZLERCE KARİTAKÜR ÇİZDİM

Cumhuriyet Gazetesi binasından çıkışta açıklama yapan Musa Kart da ” Bugüne kadar FETÖ ve PKK ile ilgili yüzlerce binlerce karikatür çizdim. Ama bugün öne sürülen gerekçeye baktığımızda gerçekten bir komiği yaşıyoruz. Şunu söylemek istiyorum, yaşanan gülünç bir durum. Bu baskılarla kimseyi korkutamayacaksınız, onu söylemek istiyorum. Bu tabloyu vicdan sahibi insanların kabul etmesi mümkün değildir. Dünyaya anlatamazsınız bunu” diye konuştu.

 

musa-kart-ortaMusa Kart, şunları söyledi: “Sadece karikatür çizdiğim için bugün gözaltına alınıyorum. Herkes bu tabloyu yerli yerine oturtacaktır diye düşünüyorum. Şu anda 6-7 tane gözaltına alınan arkadaşımız var. Ben de teslim olmaya gidiyorum. Saklanılacak, kaçırılacak bir şey yok. Yazdığım, çizdiğim herkesin gözü önünde. Sabah saat 05.00 sıralarında evimi aradılar. Hukukçu arkadaşlarım gazeteye gelip, buradan gitmemin daha uygun olacağını söylediler. Bir karikatüristin gözaltına alındığı an, başkanlığın resmen ilan edildiği anlamına geliyor. Hepimize hayırlı uğurlu olsun, Tayyip Erdoğan’ın başkanlığı.”

Musa Kart, bina önünde bulunanlarla vedalaştı. Daha sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gittiğini söyleyerek Cumhuriyet Gazetesi’nden ayrıldı.

 

CHP SESİNİ SOKAĞA TAŞIYACAKTIR”

Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyonda gözaltı kararlarına tepki gösteren CHP heyeti gazetenin Şişli’deki merkezine destek ziyaretinde bulundu. CHP heyetinde CHP İstanbul Milletvekilleri

chp-cumhuriyetBarış Yarkadaş, Sezgin Tanrıkulu, Mahmut Tanal, Selina Doğan, Ali Şeker, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı Erdoğan Toprak ve CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat yer aldı. Ziyaretin ardından bir açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, ” Cumhuriyeti kayyuma teslim ettirmeyeceğiz” dedi. Parti olarak boyun eğmeyeceklerini söyleyen Canpolat,  “CHP, sesini daha gür ve kararlı bir şekilde sokağa da taşıyacaktır ” diye konuştu.

Hükümetin FETÖ’cüleri bırakıp muhalefete yöneldiğini söyleyen Canpolat, “Cumhuriyet gazetesinin kapanmasına müsaade etmeyeceğiz. Buradaki esas amaç, Cumhuriyet Gazetesini kayyuma teslim etmektir. Cumhuriyet Gazetesini kayyuma teslim ettirmeyeceğiz. Cumhuriyet Gazetesini bu gericiliğe teslim ettirmeyeceğiz” ifadesini kullandı.

 

CUMHURİYET GAZETESİNİN PKK VE FETÖ İLE İŞBİRLİĞİ OLAMAZ”

Gazete adına açıklamayı ise yazar Ayşe Yıldırım yaptı. Gözaltına alınan Cumhuriyet gazetesi Vakfı Yönetim Kurul üyelerinin isimlerini tek tek okuyan Yıldırım, “Gözaltı kararları büyük bir hukuksuzluk. Ve uydurma bir suç. Cumhuriyet Gazetesinin ne FETÖ ile ne de PKK – KCK ile bir işbirliği olmamıştır olamaz da. Darbeyi meşrulaştırmak gibi komik bir suçlama bunu yöneltenlerin ayıbıdır” şeklinde konuştu. Bu arada evinde arama yapılan ve yaşı sebebiyle gözaltına alınmadığı öğrenilen Cumhuriyet Gazetesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve İmtiyaz sahibi Orhan Erinç saat 10:00’da gazeteye geldi. Erinç, arka kapıdan gazeteye giriş yapıp, odasına çıktı.

KILIÇDAROĞLU DESTEK ÇAĞRISI YAPTI

Gazetenin Ankara bürosuna destek ziyaretinde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise “FETÖ’yü ülkeye musallat edenler hala ülkenin başında dururken, işini yapan gazetecileri FETÖ gerekçesiyle tutuklamak abesle iştigaldir” dedi. Tüm medya organlarını Cumhuriyet’e karşı yürütülen operasyona tepki göstermeye davet eden Kılıçdaroğlu “Bir gün sıra onlara da gelir” diye konuştu.

CAN DÜNDAR’IN EVİNDE ARAMA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında Terörle Mücadele Şube Ekipleri tarafından yurt dışında bulunan gazeteci Can Dündar’ın Çengelköy’deki evinde arama yaptı.
Polisler, sabah saatlerinde geldikleri evde kimseyi bulamadı. Daha sonra Can Dündar’ın eşi Dilek Dündar’a ulaşıldı. Dündar, İzmir’den ilk uçakla İstanbul’a geldi. Öğle saatlerinde taksi ile evine gelen Dilek Dündar, kapıları polislere açtı. İçeriye giren Terörle Mücadele Şube Ekipleri arama yaptı. Can Dündar’ın evinde arama yapıldığını öğrenen gazeteci Banu Güven de destek için Dilek Dündar’ın yanına geldi.

 

TGC: CUMHURİYET’E OPERASYONU PROTESTO EDİYORUZ

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyonu ve gözaltıları protesto etti.

TGC Yönetim Kurulu’nun açıklamasında şu görüşler yer aldı: “Cumhuriyet Gazetesi’ne, yöneticilerine, yazarlarına, çalışanlarına yönelik operasyon kabul edilemez. Bu operasyon basın ve düşünceyi ifade özgürlüğüne yeni bir darbedir. Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyonu protesto ediyoruz. İktidara yakın olmayan her medya kuruluşunu ‘FETÖ ile bağlantısı var’ diye suçlayarak operasyonlar yapılması kamu vicdanını yaralamaktadır. Başbakanın ‘OHAL’i devlete ilan ettik, Millete değil’ demesine rağmen çıkarılan kararnameler ile yine medya kuruluşları ve gazeteciler OHAL’in mağduru haline getirilmiştir”

KAPATILAN YAYIN ORGANI SAYISI 170 OLDU 29

“Ekim tarihinde yayınlanan kararname ile Özgür Gündem, Dicle Haber Ajansı, JİNHA, Azadiya Welat ve Evrensel Kültür’ün de aralarında olduğu 10 gazete, ile iki haber ajansı ve üç dergi kapatılmıştır. Medyanın da karşı çıktığı ve başarısız olmasında önemli rol oynadığı 15 Temmuz Darbe Girişimi ardından çok sesli medya için özgürlüklerin geliştirilmesi beklenirken, kapatılan gazete, dergi, tv ve ajans sayısı 170’e ulaşmıştır.”

105 GAZETECİ CEZAEVİNDE TUTUKLU

“Sürekli ve sarı basın kartı iptal edilen gazeteci sayısı 777’ye çıkmıştır. Şu anda cezaevinde 105 gazeteci tutuklu bulunmaktadır. 15 Temmuz’dan sonra kapatılan yayın organları nedeniyle 2500’ün üzerinde gazeteci işsiz kalmıştır. Toplamda son yıllarda işsiz kalan gazeteci sayısı 10 bini aşmıştır. Türk basınında her üç gazeteciden birinin işsiz olduğu bir karanlık tablo ortaya çıkmıştır. Bu nedenlerle iktidara ve muhalefet partilerine; demokrasinin yeniden yeşertilmesi, basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılması, gazetecilerin tutuksuz yargılanması ve medyaya yönelik baskıların son bulması için bir kez daha çağrı yapıyoruz”

 

 Hükümetten flaş Cumhuriyet gazetesi açıklaması

 Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu Toplantısı’nda açıklama yaptı. Kurtulmuş, Cumhuriyet Gazetesine yönelik düzenlenen operasyona ilişkin sorulan soruyu yanıtladı. Kurtulmuş soruşturmanın gazetenin yazarlarına değil, imtiyaz sahiplerine yönelik olduğunu ifade etti.

basliksiz-1-428

Kurtulmuş’un açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

*Terörle mücadele kapsamında 10 bin özel harekatçı ve 5 bin korucu için adım atılacak. Yıl içinde 296 terör olayı önlendi.

*Fırat Kalkanı operasyonu planlandığı şekilde ilerliyor.

*Şimdiye kadar Haşdi Şabi operasyonlara dahil değildir. İnşallah Haşdi Şabi’nin Musul’a girmesi önlenecek. Musul’un mevcut statüsü korunmalıdır.

*Musul operasyonu bittikten sonra, Rakka operasyonunun yapılmasını doğru buluyoruz.

*Adalet Bakanımızın ABD ziyareti çerçevesinde FETÖ’nün iadesiyle ilgili yapmış olduğu temaslardır. Tüm yetkili kişilerin ABD’den ısrarla talep ettiği şey, FETÖ’nün Türkiye’nin iade edilmesidir.

*Bu kişi hala ABD’de oturduğu yerden networkünü yönetebilecek, emir verebilecek durumdadır.

*Gülen’in elindeki iletişim olanakları alınmalı. ABD’deki görüşmeler verimli geçti, iade ya da geçici tutuklama süreci hızlandı.

SORU-CEVAP

Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın tutuklanması: Kışanakla ilgili bir süreç var. Tutuklama kararı var. Bu tutuklama kararı çerçevesinde, gerekli işlemler yapılır.

Cumhuriyet gazetesine operasyon: Şimdi şöyle düzeltelim; Cumhuriyet’in yazar kadrosuna yönelik değil Yenigün yayıncılık ve Cumhuriyet Gazetesi Vakfı Yönetimi yani tüzel kişiliğe  yönelik 18.08.2016’da başlatılan bir soruşturmadır. 30 Ekim tarihiyle itibariyle ise yine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltı kararı verilmiştir. Şimdi soruşturması öncesinden başlatılmış bir dosya var, devam eden bir süreç var. Bizim siyaset olarak bu süreçle ilgili yorum yapmamız mümkün değil. Sonucu en yakın zamanda göreceğiz.

İçişleri Bakanı Soylu’nun bahsettiği PKK’lı: Tutuklanan PKK’lı önemli bir isim. İfadesinde çok sayıda bilgi çıktı. Bu bilgiler çerçevesinde bir takım önlemler alınacak. Çok kilit bir isim olduğunu kamuoyuna söyleyebiliriz.

İdam tartışması: İdam, parlamentonun değerlendireceği bir karar. Toplum tarafından talep var ama henüz siyaset anlamında oturup konuşulmadı. Parlamento’ya gelirse adım atılır.

Son çıkan 2 yeni KHK: Önce şunu ifade etmek isterim. AK Parti hükümeti olarak, Meclis’te çoğunluğumuz var. İstediğimiz yasayı 1 günde olmasa da 3 günde 5 günde çıkarırız. AK Parti istediği her yasayı Meclis’in iradesine sunarız ve bu yasayı çıkarırız. Amaç etkin ve sonuç alıcı işler yapmak, parlamentoyu devre dışı bırakmak değil.

Başkanlık sistemi ve yeni Anayasa: Kapsamlı değişiklik hazırlığı tamam. Bahçeli’nin işin önünü açan beyanları açık. Bir müzakere süreci gerekecek. Tek başına halledemezsek topa girmeyiz. Konsensüs sağlandığında takvimi başlatırız. 330’u aşacak irade görürsek gündeme getiririz.

Fırat Kalkanı Operasyonu: Bir taraftan operasyon yapıyoruz. Bir taraftan diplomasi yürütüyoruz. Hedeflediğimiz şey çerçevesinde adımlarımızı atıyoruz. Türkiye’nin sahadaki ÖSÖ’ya vermiş olduğu destek başka güçle savaşması için değil, DEAŞ ve PYD ile savaşması içindir.

 

Başsavcılıktan Cumhuriyet Gazetesi operasyonu açıklaması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı: Cumhuriyet Gazetesi ve Cumhuriyet Vakfı yöneticileri hakkında, ‘FETÖ/PDY ve PKK/KCK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’ suçlarından bir kısım şüpheliler hakkında soruşturma başlatılmıştır.

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyonla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada “Cumhuriyet Gazetesi ve Cumhuriyet Vakfı yöneticileri hakkında,  ‘FETÖ/PDY ve PKK/KCK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’ suçlarından bir kısım şüpheliler hakkında soruşturma başlatılmıştır” denildi.

aciklama

Deva Partisi Gaziosmanpaşa’ da aşure dağıtımı yaptı.
Deva Partisi Gaziosmanpaşa,da her gün halkın içinde olmaya deva ediyor. Deva Partisi Gaziosmanpaşa ilçe başkanı Mehmet Halil Hayta, ve yönetimi,...
Ünal Basın ‘ın Acı Günü
Sarıgöl mahalle muhtarı Ünal Basın abimin Babası Fevzi Basın vefat etti. Sarıgöl mahallesi kirçeşme camiinde kılınan namazın ardından defnedilmek üzere...
Cenaze Hizmetlerimizle Vatandaşlarımızın Yanındayız
Gaziosmanpaşa Belediyesi, yakınını kaybeden vatandaşlara cenaze hizmetleri kapsamında ücretsiz ulaşım ve sıcak yemek hizmeti veriyor.İyi günde olduğu gibi acılı günlerinde...
DEVA PARTİSİ SOKALARIN TOZUNU ALDI
Deva Partisi Gaziosmanpaşa “ ilçe teşkilatı İlçe Başkanı Mehmet Halil Hayta”nın öncülüğünde sokak sokak gezerek broşür dağıttı. Deva partisini tanıttı....
Türkiye’nin en büyük kaykay pisti Eyüpsultan’da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in göreve geldiği günden itibaren 41 ayda Eyüpsultan’a kazandırdığı...
ÜMRANİYE SANAYİ SİTESİ ESNAF TEMSİLCİLERİ SORUNLARINA ÇARE ARAMAK İÇİN ESNAF ODASININ KAPISINI ÇALDILAR…
Yaklaşık 40 yıl önce kurulan Ümraniye Sanayi sitesi esnafları yorgun ve iş yapılamaz hale gelen binalarda risk altında altında olduklarını...
Yeni kapı bu kez Romanlara kapısını açtı.
Her yıl İstanbul da çeşitli etkinlikler düzenlenir, her yöreden insanın buluşma noktası yeni kapıda ki etkinlik alanıdır. Romanlar , olarak...
Eyüpsultan da Adalet ve Ak Parti Gerginliği yaşandı…
Ercan Canpolat ,a sindirme politikası uygulandığı iddia edildi. Adalet Partililerden tepki gecikmedi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eyüp Sultan da ,...
Esentepe Gençlik, Spor ve Engelliler Merkezi ile Sultangazi Dört Dörtlük Bir Yaşam Alanına Kavuşuyor
Sultangazi Belediyesi’nin Esentepe Mahallesi’nde yapımını sürdürdüğü çok fonksiyonlu hizmet merkezi hızla yükseliyor. Çalışmaların son sürat devam ettiği Esentepe Gençlik, Spor...
Kaymakamlar Kaymakamı ziyaret etti.
Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden , kısa süre önce Gaziosmanpaşa da göreve atandı. Her kesimden Yönden ‘ e ziyaretler gerçekleştirdi son...
SULTAN CENTER YIKILIYOR
Eyüpsultan’ın kanayan yarası Sultan Center sonunda yıkılıyor. Yıkım için çalışmaların başlatıldığı bina çevresinde geniş güvenlik önlemleri altında, yıkım gerçekleştiriliyor…. Eski...
Eyüp de tarihin suları kesik
Haber Kıymet Taylan Eyüpsultan da tarihin izlerini her sokakta görmek mümkün ancak son yıllarda, bakımsızlıktan unutulmaya yüz tutmuş tarihi eserler...
Eyüpsultan ilçe başkanı basını misafir etti.
Samimiyetin siyaset dilinde kullanılması gerektiğine dikkat çeken Eyüpsultan  Ak Parti ilçe Başkanı Muhammet Vanlıoğlu Her yaptığım işi samimi yapmayı isterim...
Sultangazi Belediyesi Yaz Spor Okullarında Şampiyonlar Yetişiyor
Sultangazi Belediyesi, 7-18 yaş aralığındaki çocukları yaz tatilinde sporla buluşturuyor. Belediye, 12 branşta düzenlediği Yaz Spor Okullarıyla, yaklaşık 10 bin...
Eyüpsultan’ın artık bir halk plajı var: Çiftalan Plajı
Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, göreve geldiği günden bugüne eğitimde, sağlıkta, sporda, sanatta ve sosyal yaşamda birbirinden güzel projelere imza...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ