President Erdogan strong response: If you go any further, opens border crossings

President Erdogan strong response: If you go any further, opens border crossings
  • 25.11.2016

Präsident Erdogan starke Antwort: Wenn Sie weiter gehen, öffnet sich Grenzübergänge

 

Le Président Erdogan forte réponse : Si vous allez plus loin, ouvre des passages frontaliers

le-president-erdogan

 

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert tepki: Daha ileri giderseniz sınır kapıları açılır

 

Adalet ve Kadın Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AP’nin skandal ‘Türkiye’ kararına tepki gösterdi. Erdoğan, ‘Bildiriye topunuz ‘evet’ dese ne yazar? Daha ileri giderseniz sınır kapıları açılır.’ dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KADEM Adalet ve Kadın Kongresi’nde konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamlarından öne çıkanlar şöyle;

 

BU TASARININ İSTİSMARA AÇIK OLDUĞUNU GÖRDÜM

 

Biz kadınlarımızın yükünü hafifletmeyi bir sorumluluk kabul ettik. Geçtiğimiz 14 yılda bu doğrultuda çok ciddi mevzuat düzenlemelerini hayata geçirdik. Kadın meselesi son günlerde yoğun bir şekilde tartışılan, yasaların izin verdiği yaşın altındaki evliliklerle ilgili düzenlemeler vesilesiyle gündemimizde yeniden öne çıktı. Dikkatimi çeken bu kanun değişikliği teklifinin yeterince özenli hazırlanmadığını, belirsizlikleri sebebiyle istismara açık bulunduğunu gördüm. Bunun için de toplumsal taleplere karşılık vermek için atılan iyi niyetli adımı maksadının dışında istismarlara yol açmayacak şekilde, daha hassas bir şekilde değerlendirilmesini ifade ettim. Hükümetimize, meclisimize, hatta toplumumuza sözkonusu kanunun mevcut hali yerine daha geniş bir mutabakatla ele alınmasını tavsiye ettim. Hükümetimiz de gereken adımları atarak değişiklik teklifini geri çekti. Yeni düzenlemelerle yeniden parlamanteyo geleceğine inanıyorum.

 

MUTABAKATLA YENİDEN PARLAMENTOYA GELECEKTİR

 

Tasarı umarım ki geniş mutabakatla yeniden Parlamentonun gündemine gelecektir. Öncelikle altını çizerek ifade ediyorum, örf, adet, geleneklerde kadının istismarıyla ilgili ne varsa bunların hepsinde ayrıca inancımızda, kadim kültürümüze aykırı unsurlar olduğuna inanıyorum. Bu yanlışları ayıklamak, temizlemek hepimizin ortak görevidir. Yasama, yargı ve sivil toplum kuruluşlarının her türlü çabayı göstermesi şarttır ve öyle yapıldığına da inanıyorum. Resmi sivil tüm kurumlarımızda kadınlarımıza yönelik düzenlemelerde öncelikle ilkeleri koymanın doğru olduğuna inanıyorum.

DÜNYADA MİLYONLARCA AYLAN BEBEK ŞEFKAT BEKLİYOR

Günümüzde insanlığı tehdit eden pek çok sorun var. Suriye, Irak, Afganistan, Libya, Somali gibi ülkelerde yaşanan çatışmalar, uygulanan zulüm, dökülen kanlar sadece çıkar kavgaları ve mülteci tehdidi boyutuyla dünyanın gündemine girebildi. Eğer mülteci krizi sözkonusu olmasa bu ülkelerdeki insanı dramların dünya gündemine gelme ihtimali neredeyse yoktur. Kapaklarda yer aldı; Aylan bebek. Peki acaba sadece Türkiye’de 3 milyonu aşkın mültecinin olduğu, dünyanın değişik yerlerinde bu tür mültecilerin olduğu dünyamızda sorun sadece Aylan bebek miydi, sadece Ümran yavru muydu? Dünyada şu anda milyonlarca Aylan bebek şefkat, merhamet bekliyor. Onlara yönelik atılan bir adım var mı? İşte Afrika. Milyonlarca orada bebek, kadın, 7’den 70’e hepsi çözüm bekliyor. Atılan adımı söyleyeyim, Türkiye Avrupa Birliği’ne girsin mi, girmesin mi? Atılan adım bu. Niye, Erdoğan doğru açıklamalar yapıyor.

 

KİMİ EVET KİMİ HAYIR DİYOR TOPUNUZ DESE NE YAZAR!

30-40 kişi gelmişler biraraya, verilen o bildiriye hayır, diyor 400-500 kişi evet diyor; topunuz dese ne yazar! Hiçbir zaman siz insanlığa dürüst davranmadınız. Aylan bebeklerin sahillere vurduğunda oradan gidip siz almadınız, Ümran bebekleri siz almadınız. 3,5 milyon mültecileri bu ülkede besleyen biziz, verdiğiniz sözleri yerine getirmediniz. Kapıkule’ye 50 bin mülteci dayandığı zaman feryat ettiniz. Acaba Türkiye sınır kapılarını açarsa ne yaparız dediniz.

 

BANA BAK DAHA DA İLERİ GİDERSENİZ KAPILARI AÇARIZ

Bana bak eğer daha ileriye giderseniz bu sınır kapıları da açılır, bunu da bilesiniz. Öyle kuru sıkı tehditlerden ne ben anlarım ne de bu millet anlar.

 

EY 5 TANE DAİMİ ÜYE! YETTİ ARTIK BU ADLATMACA!

 

Adaletin gereği dünyada yerine geliyor mu, BM’de, Avrupa’da yerine geliyor mu? Niye ben dünya beşten büyüktür diyorum. Dünyanın kaderini BM Güvenlik Konseyi’ndeki 5 ülke belirleyemez, onun için diyorum. Artık dünyada 2. Dünya Savaşı’nın şartları yok. Biz diyoruz ki, 196 ülkenin BM Güvenlik Konseyi’nde temsil edilmediği BM adalet dağıtamaz, adaleti tesis edemez. Bir aldatmaca yapmışlar, 5 tane daimi üye, 15 tane geçici üye. Yetti artık bu aldatmaca. Biz diyoruz ki, ey 5 tane daimi üye, gelin artık deyin ki BM’nin şu anda reforme edilmesi lazım, yeniden güncellenmesi lazım. Bu güncellenme ile birlikte hepsi daimi üye olur, geçici olan falan yok. Dönüşümlü olur, her iki yılda bir 10 üyesi değişmek suretiyle dünyadaki tüm ülkeler BM Güvenlik Konseyi’nde yerini almış olur. Orada her dinden, her kıtadan, her ırktan vesaire orada temsilciler bulunmuş olacak. Adaleti sen o zaman tesis edersin.

 

BUNU HEP BİRLİKTE BİRİLERİNDEN KORKMADAN SAVUNMALIYIZ

Orada müslümanları kim savunacak. Buradan adalet çıkmaz. Ben BM Genel Kurulu’Nda konuşmalarında sürekli bunu işliyorum. Aslında tüm insanlık adına bunu işliyorum. Dolaylı dolaysız tüm insanlığı ilgilendiriyor bu durum. Adalet dolaylı dolaysız her tarafa sirayet eder. Aynen suyun sızıntı bulduğu noktadan sızmak suretiyle daha sonra orayı delerek gittiği gibi. Dünya 5’ten büyüktür, bunu hep birlikte savunmamız lazım. Ama birilerinden de korkmamak lazım. ömür boyu korkuyla yaşamaktansa bir gün adam gibi yaşa, kadınları tenzih ediyorum, böyle bir şey yok. Şu anda sahra altı Afrika başta olmak üzere dünyanın büyük bölümünden elektrik, su, yeterli gıdadan uzak bir şekilde hayatlarını sürdürmeye çalışan yüzlerce milyon insanın trajedisine kimse bakmıyor. Myammar’da ve dünyanın pekçok yerinde sadece katledilen insanların dramı bir futbol karşılaşması kadar ilgi çekmiyor.

 

ANA MUHALEFET LİDERİ TEHDİT EDİYOR ZAVALLIYA BAK!

Batı’daki insan hakları savunucularının, çevrecilerinin öne çıkardığı birkaç kareyle dünyayı oyalarken arka tarafta yaşanan gerçek dram bizleri üzüntüye düşürüyor. Mazlumun derdini anlatmayı, zalimin insafına bırakmak, kuzuyu kurda teslim etmekten farksızdır. Akif merhum ne diyor: Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem. Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem. Biz birilerine hoş görünmek adına zulmü alkışlayamayız. Bildiklerimizi söylemekten geri durmayız, duramayız. AB’yi uyarırken milletimiz ve tüm insanlık adına yürüttüğümüz bu adalet mücadelesinin şahsıma ve ülkemize bir bedeli olduğunun farkındayız. Ne yazık ki ana muhalefet partisi lideri, bu yaptırımlar devam edecek diye tehdit ediyor, zavallıya bak! Yaptırım uyguluyorlarsa ne oldu, battık mı, bittik mi, çöktük mü? Bizi bu yaptırımlar vesaire Allah’ın izniyle çökertmez.

 

ŞUNA İNANIN BATI’NIN TÜRKİYE’YE İHTİYACI VAR

Batı’nın Türkiye’ye ihtiyacı var. Şu anda 3 milyon mülteciyi besleyen Türkiye, AB’den destek gelecek diye kapılarını açmadı. Biz o varil bombaların bombaladığı insanları biz zalimlerin insafına bırakamazdık. Bize BM’den gelen para 550 bin dolar, AB’den gelen eğer doğruysa 700 civarı. Biz 15 milyar dolar harcadık, bunlar faturalı. Biz şuna inandık, veren el alan elden üstündür. Terör konusunda doğru bildiğimiz yoldan dönmeyeceğzi. Coğrafyamıza, tarihimize sırt çevirmeyeceğiz. Adalet için mazlumlar için verdiğimiz mücadeleyi sürdüreceğiz. Zafer teslim olanların değil sadece mücadele edenlerin ulaşabileceği bir yerdir. Eskilerin deyimi ile niyet hayr, akıbet hayr…

 

TÜM ENGELLEMELERE RAĞMEN KADIN KOMİSYONU KURULDU

 

40 yıllık siyasi hayatımda giriştiğim her mücadelede en büyük gücü gerçekten hanım kardeşlerimden aldım. Kendi ailem başta olmak üzere hanım kardeşlerimin desteği olmasaydı bu mücadeleyi yürütebilir miydim açıkçası bilmiyorum. Bunun için her konumda kadınlarımızın meseleleri için çalıştım, gayret gösterdim. Genel başkanlıktan, belediye başkanlarına, milletvekillerine kadar kadınların yer alması için çaba gösterdim. İslam İşbirliği Teşkilatı’nda kadınlar için birkomisyonun, platformun oluşturulması lazım dedim. Engellemelere rağmen kuruldu.

 

TANKLARIN ÖNÜNE ÇIKAN SAFİYE HANIMLARIMIZ VAR BİZİM

 

Bugün kadınlarımız, siyasette, iş dünyasında, sivil toplum çalışmalarında daha önce hiç olmadıkları kadar aktiftirler. 15 Temmuz’da da en ön safta yer alarak cesaret konusunda kimseden geri kalmadığını benim hanım kardeşlerim göstermiştir. Tankların karşısına dikilen, namluların önüne kadar gelip korkusuzca itirazlarını dile getiren Safiye hanımlarımız var, hanımlarımız var. Yeri geldiğinde anne şefkatiyle darbecileri önleyen kadınlarımız asla unutulmayacak. Şehit olan, parçalanarak şehit olan hanım kardeşlerimiz var. Bizim bunları unutmamız mümkün mü? Unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu millet Nene Hatun’lardan doğmuş bir millettir, unutturmayacağız. Kararlılıkla bunu devam ettireceğiz. Bu vesile ile ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm, diyerek çıktıkları sokaklarda darbeciler tarafından şehit edilen 248 şehidimizi ve bunların arasında yeralan 11 kadın kahramanımızı rahmetle, minnetle yadediyorum.

 

SİZ HAREKETE GEÇİN BU KARDEŞİNİZİ YANINIZDA BULACAKSINIZ

 

Sizlerden ricam, lütfen başkalarının sizin için bir şeyler yapmasını beklemeyin. Siz harekete geçen zaten bu kardeşinizi yanınızda bulacaksınız. Yeni Türkiye’yi inşallah ülkemizin kadınlarıyla birlikte inşa edeceğiz. Geleceğin güvenli, huzurlu, adil müreffeh dünyasını doğudan, batıya, kuzeyden güneye yer kürenin her köşesindeki kadınlarımızla birlikte kuracağız.

Le Président Erdogan forte réponse : Si vous allez plus loin, ouvre des passages frontaliers

 

En parlant de Justice et Président du Congrès Erdogan de la femme, Turquie AP a réagi à la décision de « scandale ». Ellis, « dit » oui les boules à la déclaration. Si vous allez à des postes frontaliers plus tard. ” at-il dit.

SAFURA Président Recep Tayyip Erdogan, la justice et les femmes s Congrès, dit-il.

 

Description du Président Erdogan des priorités sont les suivantes ;

 

J’AI VU QUE C’EST AUX ABUS DE LA LOI

 

Nous avons la responsabilité d’alléger le fardeau de nos femmes. Au cours des 14 dernières années à cet égard est très grave législation qui permet aux utilisateurs de modifier. Il s’agit de femmes discuté intensivement ces derniers jours, le droit à l’occasion du mariage des règlements en vertu de l’ordre du jour nouveau est venu au premier plan. A attiré mon attention sur la modification proposée a été établie avec suffisamment d’attention, j’ai vu qu’il y avait lieu à des abus en raison d’ambiguïtés. Pour ce faire, les revendications sociales levées pour correspondre à un objet véritable autre que d’abuser de mon nom pour qu’il n’entraîne pas, plus précisément, l’évaluation de l’expression. Gouvernement, évaluation, même sous sa forme actuelle, la loi en question notre communauté au lieu de traiter un plus large consensus. Notre gouvernement prendra également des mesures pour modifier les propositions. Je crois que la nouvelle parlamanteyo de règlements à nouveau.

 

REVIENDRA AU PARLEMENT, PAR L’INTERMÉDIAIRE

 

Le projet de loi j’espère qu’un large consensus de l’ordre du jour du Parlement à nouveau. Tout d’abord, j’ai souligné l’expression, douanes, coutumes, traditions, quel que soit son sujet abuser dans tous ces contrairement aux éléments de la culture antique aussi avec la conviction que, je crois.Cette erreur est commune à nous tous, pour nettoyer la tâche déboguer. Législatif, judiciaire et des organisations non gouvernementales est essentiel et il a tout fait pour montrer je crois aussi. Nous, les femmes toutes les agences civiles officielles principalement dans l’édition de politiques pour les paramètres sont corrects, que je crois.

DES MILLIONS SONT EN ATTENTE DE BÉBÉ HENDRIX COMPASSION

Aujourd’hui, là sont beaucoup de problèmes qui menacent l’humanité Syrie, Afghanistan, Irak, Libye, conflit dans des pays comme la Somalie, pratiqué, cruauté, effusion de sang, ils obtiennent juste la taille du monde et lutte contre la menace des réfugiés ont pu entrer dans l’ordre du jour. Si la crise des réfugiés pas en question à l’ordre du jour du monde du drame humain dans ces pays les chances de près. Kapaklarda a eu lieu ; Bébé de Hendrix.Alors je me demande si seulement la Turquie, c’est 3 millions de réfugiés dans le monde est ce genre de réfugiés dans le monde, c’est juste que Hendrix était un bébé, juste hanae chiots ? Hendrix actuellement dans la compassion de bébé 1 million monde, miséricorde. Une étape pour eux ? Ici nous allons africain. Millions de là bébé, femme, de 7 à 70, tous en attente d’une solution.Permettez-moi de vous dire, étape vers l’adhésion de la Turquie à l’Union européenne à travers elle, est d’entrer ? Les mesures prises, ce qui rend les explications correctes pourquoi.

 

PARFOIS OUI, PARFOIS NON DIT DES QUEL AUTEUR DESE BALL !

30 / 40 personnes se sont réunies, étant donné qu’aucun autre avis, dit 400 à 500 personnes dit oui ; Ball a dit ce qu’il écrit !Vous n’avez pas visité l’humanité honnête vous sans délai. Les bébés de Hendrix partir de là si vous n’avez pas reçu vous quand vous frappez les plages, hanae vous n’avez pas bébé. 3,5 millions de réfugiés dans ce pays, nous sommes alimentation vous n’a pas apporté vos paroles exportés à la place.Quand au dessous 50 000 réfugiés à Riyad.Je me demande que si la Turquie ouvre ses portes afin de limiter ce que nous allons faire, a-t-il dit.

 

LOOK AT ME, I RAPPORT OUVRIR LES PORTES ENCORE PLUS LOIN

Regardez-moi si vous allez pas plus loin, il ouvre aussi des passages frontaliers, vous le savez. C’est ce que je comprends les menaces ni les blancs que tout le monde peut comprendre.

 

O cinq membres PERMANENTS ! ASSEZ AVEC CE ADLATMACA !

 

Le monde a-t-il besoin au lieu de la Justice, au lieu d’en Europe à l’ONU ? Pourquoi je vous dis le monde est plus que cinq. Le sort du monde ne peut pas déterminer les cinq pays au Conseil de sécurité de l’ONU, je l’appelle pour lui. Le monde maintenant 2. Les conditions de la SECONDE guerre mondiale.Nous le disons, 196 pays n’est pas représenté au Conseil de sécurité de l’ONU, l’ONU ne peut pas distribuer la justice, quand la justice. Ils ont fait une arnaque, les 5 membres permanents, les 15 membres temporaires. J’en ai marre de cette escroquerie. Nous disons, o dire vient maintenant aux cinq membres permanents, que l’ONU doit être réformé, mise à jour à nouveau. Cela est mis à jour avec tous les membres permanents, il n’y a aucun temporaire. Alternativement, un 10 membres tous les deux ans par tous les pays dans le changement de monde, mais le Conseil de sécurité de l’ONU a eu lieu. Il y a toutes les religions, de tous les continents, les représentants de chaque race et ainsi de suite il seront trouve. Lorsque vous puis la Justice.

 

J’AI TOUJOURS OBTENU LE LONG SANS PEUR SAVUNMALIYIZ

Qui défendra les musulmans là. Justice icie.J’il travaille tout le temps dans son discours à l’Assemblée générale de l’ONU. En fait je suis le traitement au nom de toute l’humanité.Indirect direct tout ce j’ai

 

Präsident Erdogan starke Antwort: Wenn Sie weiter gehen, öffnet sich Grenzübergänge

 

Apropos Gerechtigkeit und Frauen Kongress-Präsident Erdogan, reagierte Türkei AP auf die Entscheidung “Skandal”. Ellis, sagte’ ‘ ja die Kugeln auf die Erklärung. Wenn Sie später zu Grenzübergängen gehen. ” sagte er.

SAFURA Präsident Recep Tayyip Erdogan, der Gerechtigkeit und Frauen ist Kongress, sagte er.

 

Präsident Erdogan Beschreibung der Prioritäten sind wie folgt;

 

ICH SAH, DASS DIES OFFEN, DAS GESETZ ZU MISSBRAUCHEN IST

 

Wir haben eine Verantwortung, die Belastung unserer Frauen zu lindern. In den letzten 14 Jahren in dieser Hinsicht ist sehr ernste Gesetzgebung, die Benutzer bearbeiten kann.Es ist eine Frage der Frauen in den letzten Tagen intensiv diskutiert, das Gesetz anlässlich der Ehe im Zusammenhang mit Verordnungen im Rahmen der Tagesordnung wieder zum Vorschein kam. Zog meine Aufmerksamkeit auf die vorgeschlagene Änderung ist sorgfältig genug vorbereitet worden, ich sah, dass es Missbrauch wegen Unklarheiten. Für diese, die sozialen Forderungen geworfen, um einen gutgläubigen Zweck anders als entsprechen, meinen Namen zu missbrauchen, so dass es nicht zu, genauer gesagt, die Auswertung des Ausdrucks führt. Regierung, Bewertung, einmal in seiner jetzigen Form dem Gesetz in Frage unserer Gemeinschaft anstatt einen breiteren Konsens. Unsere Regierung wird auch Schritte um Vorschläge zu ändern. Ich glaube die neuen Verordnungen Parlamanteyo wieder.

 

WIRD WIEDERKOMMEN, PARLAMENT, DURCH

 

Die Rechnung, ich hoffe, dass breiten Konsens Tagesordnung des Parlaments wieder. Zunächst einmal, ich habe betont, Ausdruck, Sitten, Bräuche, Traditionen, was über sie in all diesen im Gegensatz zu dem alten Kultur Elemente auch in dem Glauben zu missbrauchen, dass ich glaube. Dieser Fehler ist für uns alle, reinigen Sie Debug-Aufgabe. Legislative, Judikative und nicht-Regierungs-Organisationen ist wichtig und es bemüht zu zeigen, dass glaube ich auch. Wir Frauen sind alle zivilen Behörden in erster Linie in Bearbeitung Richtlinien für Einstellungen korrekt, glaube ich.

MILLIONEN WARTEN BABY HENDRIX MITGEFÜHL

Heute, es sind viele Probleme, die bedrohen, Menschheit. Syrien, Irak, Afghanistan, Libyen, Konflikten in Ländern wie Somalia, praktiziert, Grausamkeit, Blutvergießen, sie bekommen nur die Größe der Welt und Kampf gegen die Bedrohung der Flüchtlinge konnten die Tagesordnung geben. Wenn die Flüchtlingskrise nicht auf der Tagesordnung der Welt des menschlichen Dramas in diesen Ländern die Chancen fast in Frage zu stellen.Kapaklarda fand; Hendrix Baby. Also ich frage mich, wenn nur die Türkei ist 3 Millionen Flüchtlinge in der Welt ist diese Art der Flüchtlinge in der Welt, ist es nur, dass Hendrix ein Baby, nur Ümran Welpen war?Hendrix derzeit in der Welt 1 Million Baby Mitgefühl, Barmherzigkeit. Ein Schritt für sie?Hier gehen wir Afrikaner. Millionen von dort Baby, Frau, von 7 bis 70, alle warten auf eine Lösung. Lassen Sie mich Ihnen sagen, den Beitritt der Türkei zur Europäischen Union durch sie Schritt, ist? Die unternommenen Schritte, dadurch die richtigen Erklärungen Warum.

 

MANCHMAL SAGT JA MANCHMAL NO BALL DESE WAS AUTOR!

30-40 Menschen kamen zusammen, angesichts der Tatsache, dass keine weitere Benachrichtigung, sagt 400-500 Menschen ja;Ball sagte, was er schreibt! Du warst nicht ehrlich Menschheit Sie in kürzester Zeit.Hendrix Babys gehen von dort aus wenn Sie Sie nicht erhalten haben, wenn Sie die Strände schlagen Ümran hast du nicht, Baby.3,5 Millionen Flüchtlinge in diesem Land, wir füttern Sie nicht bringen Ihre exportierten Texte statt. Wenn unten Sie 50.000 Flüchtlinge nach Riad. Ich frage mich, ob die Türkei öffnet seine Pforten um einzuschränken, was wir tun, sagte er.

 

 

………………………………………………………………………..

President Erdogan strong response: If you go any further, opens border crossings

 

Speaking of Justice and women’s Congress President Erdogan, Turkey AP reacted to the decision ‘ scandal ‘. Ellis, ‘ said ‘ yes ‘ the balls to the Declaration. If you go to border crossings later. ” he said.

SAFURA President Recep Tayyip Erdogan, the justice and women’s Congress, he said.

 

President Erdogan’s description of the priorities are as follows;

 

I SAW THIS IS OPEN TO ABUSE THE BILL

 

We have a responsibility to alleviate the burden of our women. Over the past 14 years in this respect is very serious legislation that enables users to edit. It’s a matter of women discussed intensively in recent days, the law on the occasion of marriage-related regulations under the agenda again came to the fore. Attracted my attention to the proposed amendment has been prepared carefully enough, I saw that there were open to abuse because of ambiguities. For this, the social demands thrown to correspond to a bona fide purpose other than to abuse my name so that it does not lead to, more precisely, the evaluation of the expression.Government, evaluation, even in its current form the law in question our community instead of addressing a wider consensus. Our Government will also take steps to change proposals. I believe the new regulations parlamanteyo again.

 

WILL COME TO PARLIAMENT AGAIN, THROUGH

 

The Bill I hope that wide consensus of Parliament’s agenda again. First of all, I underlined expression, customs, customs, traditions, whatever about her abuse in all of these contrary to ancient culture elements also in the belief that, I believe. This error is common to us all, to clean debug task.Legislative, judiciary and non-governmental organizations is essential and it made every effort to show I also believe. We women all official civilian agencies primarily in editing policies for settings are correct I believe.

MILLIONS ARE WAITING FOR BABY HENDRIX COMPASSION

Today, there are many problems that threaten humanity. Syria, Iraq, Afghanistan, Libya, conflict in countries such as Somalia, practiced, cruelty, bloodshed, they just get the size of the world and fighting the threat of refugees have been able to enter the agenda.If the refugee crisis not in question on the agenda of the world of the human drama in these countries the chances of almost.Kapaklarda took place; Hendrix baby. So I wonder if only Turkey is 3 million refugees in the world is this kind of refugees in the world, it’s just that Hendrix was a baby, just Ümran puppies? Hendrix currently in the world a million baby compassion, mercy. A step for them? Here We Go African. Millions of there baby, woman, from 7 to 70, all waiting for a solution. Let me tell you, step towards Turkey’s accession to the European Union through it, is to enter? The steps taken, this makes the correct explanations why.

 

SOMETIMES YES SOMETIMES NO SAYS BALL DESE WHAT AUTHOR!

30-40 people came together, given that no further notice, says 400-500 people says Yes;ball said what he writes! You have not been honest humanity you in no time. Hendrix babies go from there if you have not received you when you hit the beaches, Ümran haven’t you baby. 3.5 million refugees in this country, we are feeding you didn’t bring your exported lyrics instead. When bellow 50,000 refugees to Riyadh. I wonder if Turkey opens its doors to limit what we’ll do, he said.

 

LOOK AT ME, I REPORT OPEN THE DOORS EVEN FURTHER

Look at me if you go any farther it also opens up border crossings, you know it. That’s what I understand the threats nor the blanks that everybody understands.

 

O five PERMANENT members! ENOUGH WITH THIS ADLATMACA!

 

Does the world need instead of Justice, instead of in Europe at the UN? Why I’m telling you the world is greater than five. The fate of the world cannot determine the five countries in the UN Security Council, I call for him. The world now 2. The conditions of World War II.We say, 196 country is not represented in the UN Security Council, the UN cannot distribute justice, when justice. They did a scam, 5 permanent members, 15 temporary member.I’ve had enough of this scam. We say, o say now comes to five permanent members, that the UN needs to be reformed now, updating again. This is updated with all permanent members, there is no temporary. Alternately, a 10-member every two years by all countries in the world change, but the UN Security Council has taken place. There is every religion, from every continent, representatives of each race and so forth there will be found.When you then Justice.

 

I’VE ALWAYS GOTTEN ALONG WITHOUT FEAR SAVUNMALIYIZ

Who will defend the Muslims there. Here justice. I work it all the time in his speeches to the UN General Assembly. In fact I am processing it on behalf of all humanity.Immediate concerns all humanity, indirectly this situation. Justice will spread all over the indirect direct. Just at the point where the water leak found by transpire later went through it. The world is greater than 5, we have to defend it together. But somebody’s got to be afraid of. rather than live in fear for life one day live as man, surely women, there’s no such thing. Currently, most of the world, especially in sub-Saharan Africa section, electricity, water, adequate food, a way to pursue their lives away from running into hundreds of millions of human tragedy that no one’s looking. Myammar’s many over the world in just as much attention as a football match people massacred drama.

 

THE MAIN OPPOSITION LEADER IS THREATENING TO THE POOR LITTLE GUY!

Human rights defenders in the West, with a few frames forward out of world environmentalists occupied while we are suffering the real drama happened in the back. Underdog you made your point, at the mercy of the oppressor, is delivering the Wolf lamb. Akif deceased what says: hissa, unjust to never love you. As soon as I get up to the past to arbitrary page. We applaud the atrocities in the name of pleasing someone.What we know, we can’t stand back and say, we can’t stop. EU warns our nation and our struggle for Justice on behalf of all humanity would realize a cost to this country.Unfortunately, the main opposition party leader, is threatening to call these sanctions will continue, the poor little guy! What happened if they are implementing sanctions, we’re screwed, we’re finished, collapsed? Us sanctions and so on do not collapse with the permission of God.

 

LOOK AT THIS TRUST NEEDS WESTERN TÜRKIYE

Turkey needs the West to supplying 3 million refugees now Turkey, in case future EU support the doors. We bombed that barrel bombs in General, we are at the mercy of cruel people. The money from us 550 thousand dollars from the UN, the EU, if it’s true from 700 BC. We spent 15 billion dollars, these are postpaid. We look at this, we believed, giving el space disposal. Ceğzi to return to the right path when it comes to terrorism. Coğrafyamıza, our history back çevirmeyeceğiz. For Justice will continue our struggle for the oppressed. The victory not only of those who surrender can reach those who fight. Intent with the ancients statement no, outgrowth of…

 

DESPITE ALL ENGELLEMELERE WOMEN’S COMMISSION WAS ESTABLISHED

 

40 years of political life in the greatest strength in each fight is really Lady than my brothers.My own family, especially without the support of my brothers you can play this fight ladies I have to be honest, I don’t know. Matters of our women at each location for that I worked for, I make an effort. General Director, Chairman of the municipality, as women MPs to make an effort. Birkomisyonun for women in the organisation of Islamic cooperation, we need the creation of the platform. Although Engellemelere was founded.

 

BEFORE THE TANKS WE HAVE OUR SAFIYE

 

Today, women in politics, job

 

………………………………………………………………………………………………………………………………..

Präsident Erdogan starke Antwort: Wenn Sie weiter gehen, öffnet sich Grenzübergänge

 

Apropos Gerechtigkeit und Frauen Kongress-Präsident Erdogan, reagierte Türkei AP auf die Entscheidung “Skandal”. Ellis, sagte’ ‘ ja die Kugeln auf die Erklärung. Wenn Sie später zu Grenzübergängen gehen. ” sagte er.

SAFURA Präsident Recep Tayyip Erdogan, der Gerechtigkeit und Frauen ist Kongress, sagte er.

 

Präsident Erdogan Beschreibung der Prioritäten sind wie folgt;

 

ICH SAH, DASS DIES OFFEN, DAS GESETZ ZU MISSBRAUCHEN IST

 

Wir haben eine Verantwortung, die Belastung unserer Frauen zu lindern. In den letzten 14 Jahren in dieser Hinsicht ist sehr ernste Gesetzgebung, die Benutzer bearbeiten kann.Es ist eine Frage der Frauen in den letzten Tagen intensiv diskutiert, das Gesetz anlässlich der Ehe im Zusammenhang mit Verordnungen im Rahmen der Tagesordnung wieder zum Vorschein kam. Zog meine Aufmerksamkeit auf die vorgeschlagene Änderung ist sorgfältig genug vorbereitet worden, ich sah, dass es Missbrauch wegen Unklarheiten. Für diese, die sozialen Forderungen geworfen, um einen gutgläubigen Zweck anders als entsprechen, meinen Namen zu missbrauchen, so dass es nicht zu, genauer gesagt, die Auswertung des Ausdrucks führt. Regierung, Bewertung, einmal in seiner jetzigen Form dem Gesetz in Frage unserer Gemeinschaft anstatt einen breiteren Konsens. Unsere Regierung wird auch Schritte um Vorschläge zu ändern. Ich glaube die neuen Verordnungen Parlamanteyo wieder.

 

WIRD WIEDERKOMMEN, PARLAMENT, DURCH

 

Die Rechnung, ich hoffe, dass breiten Konsens Tagesordnung des Parlaments wieder. Zunächst einmal, ich habe betont, Ausdruck, Sitten, Bräuche, Traditionen, was über sie in all diesen im Gegensatz zu dem alten Kultur Elemente auch in dem Glauben zu missbrauchen, dass ich glaube. Dieser Fehler ist für uns alle, reinigen Sie Debug-Aufgabe. Legislative, Judikative und nicht-Regierungs-Organisationen ist wichtig und es bemüht zu zeigen, dass glaube ich auch. Wir Frauen sind alle zivilen Behörden in erster Linie in Bearbeitung Richtlinien für Einstellungen korrekt, glaube ich.

MILLIONEN WARTEN BABY HENDRIX MITGEFÜHL

Heute, es sind viele Probleme, die bedrohen, Menschheit. Syrien, Irak, Afghanistan, Libyen, Konflikten in Ländern wie Somalia, praktiziert, Grausamkeit, Blutvergießen, sie bekommen nur die Größe der Welt und Kampf gegen die Bedrohung der Flüchtlinge konnten die Tagesordnung geben. Wenn die Flüchtlingskrise nicht auf der Tagesordnung der Welt des menschlichen Dramas in diesen Ländern die Chancen fast in Frage zu stellen.Kapaklarda fand; Hendrix Baby. Also ich frage mich, wenn nur die Türkei ist 3 Millionen Flüchtlinge in der Welt ist diese Art der Flüchtlinge in der Welt, ist es nur, dass Hendrix ein Baby, nur Ümran Welpen war?Hendrix derzeit in der Welt 1 Million Baby Mitgefühl, Barmherzigkeit. Ein Schritt für sie?Hier gehen wir Afrikaner. Millionen von dort Baby, Frau, von 7 bis 70, alle warten auf eine Lösung. Lassen Sie mich Ihnen sagen, den Beitritt der Türkei zur Europäischen Union durch sie Schritt, ist? Die unternommenen Schritte, dadurch die richtigen Erklärungen Warum.

 

MANCHMAL SAGT JA MANCHMAL NO BALL DESE WAS AUTOR!

30-40 Menschen kamen zusammen, angesichts der Tatsache, dass keine weitere Benachrichtigung, sagt 400-500 Menschen ja;Ball sagte, was er schreibt! Du warst nicht ehrlich Menschheit Sie in kürzester Zeit.Hendrix Babys gehen von dort aus wenn Sie Sie nicht erhalten haben, wenn Sie die Strände schlagen Ümran hast du nicht, Baby.3,5 Millionen Flüchtlinge in diesem Land, wir füttern Sie nicht bringen Ihre exportierten Texte statt. Wenn unten Sie 50.000 Flüchtlinge nach Riad. Ich frage mich, ob die Türkei öffnet seine Pforten um einzuschränken, was wir tun, sagte er.

 

BLICK AUF MICH, ICH BERICHT ÖFFNEN DIE TÜREN NOCH WEITER

Blick auf mich, wenn Sie weiter, es gehen eröffnet auch Grenzübergänge, du weißt es.Das ist, was ich verstehe, die Drohungen noch die Rohlinge, die jeder versteht.

 

O fünf STÄNDIGEN Mitglieder! GENUG MIT DIESER ADLATMACA!

 

Braucht die Welt anstelle von Gerechtigkeit, statt in Europa bei den Vereinten Nationen?Warum erzähle ich Ihnen die Welt ist größer als fünf. Das Schicksal der Welt kann nicht die fünf Länder im Sicherheitsrat der Vereinten Nationen, plädiere ich für ihn. Die Welt jetzt 2. Die Bedingungen des ZWEITEN Weltkriegs. Wir sagen, 196 Land nicht vertreten ist, im Sicherheitsrat der Vereinten Nationen, UN Gerechtigkeit kann nicht verteilt werden, wenn Gerechtigkeit. Sie haben ein Betrug, 5 ständigen Mitglieder, 15 vorläufiges Mitglied. Ich habe genug von diesem Betrug.Wir sagen, o sagen kommt jetzt fünf ständigen Mitgliedern, die die UN muss jetzt reformiert werden Aktualisierung wieder. Dies wird mit alle ständigen Mitglieder aktualisiert, es ist keine vorübergehende. Alternativ hat eine 10-köpfige alle zwei Jahre von allen Ländern der Welt zu verändern, aber der UN-Sicherheitsrat stattgefunden. Es gibt jeder Religion, aus allen Kontinenten, Vertreter der einzelnen Rennen und so weiter dort gefunden werden. Wenn Sie dann Gerechtigkeit.

 

ICH HABE MICH IMMER ENTLANG OHNE ANGST VOR SAVUNMALIYIZ

Wer die Muslime verteidigen wird. Hier Gerechtigkeit. Ich arbeite es ständig in seinen Reden an die UN-Generalversammlung. In der Tat bin ich es im Namen der ganzen Menschheit Verarbeitung. Immediat betrifft alle Menschheit, indirekt diese Situation.Gerechtigkeit wird über die indirekt direkt verteilt. Genau an der Stelle, wo das Wasserleck gefunden durch Schwitzen später, ging durch sie. Die Welt ist größer als 5, wir müssen es gemeinsam verteidigen.Aber jemand hat zu fürchten. anstatt in Angst für das Leben eines Tages als Mann leben, sicherlich Frauen, gibt es keine solche Sache.Derzeit sind die meisten der Welt, vor allem in Sub-Sahara Afrika-Abschnitt, Strom, Wasser, Nahrung, ein Weg, um ihr Leben weg von laufen in Hunderte von Millionen von menschliche Tragödie, die niemand sucht zu verfolgen. Myammar ist als ein Fußball Spiel Menschen massakriert Drama viele auf der Welt so viel Aufmerksamkeit.

 

DER MAIN-OPPOSITIONSFÜHRER DROHT, DER ARME KLEINE KERL!

Batı’daki insan hakları savunucularının, çevrecilerinin öne çıkardığı birkaç kareyle dünyayı oyalarken arka tarafta yaşanan gerçek dram bizleri üzüntüye düşürüyor. Mazlumun derdini anlatmayı, zalimin insafına bırakmak, kuzuyu kurda teslim etmekten farksızdır. Akif merhum ne diyor: Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem. Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem. Biz birilerine hoş görünmek adına zulmü alkışlayamayız. Bildiklerimizi söylemekten geri durmayız, duramayız. AB’yi uyarırken milletimiz ve tüm insanlık adına yürüttüğümüz bu adalet mücadelesinin şahsıma ve ülkemize bir bedeli olduğunun farkındayız. Ne yazık ki ana muhalefet partisi lideri, bu yaptırımlar devam edecek diye tehdit ediyor, zavallıya bak! Yaptırım uyguluyorlarsa ne oldu, battık mı, bittik mi, çöktük mü? Bizi bu yaptırımlar vesaire Allah’ın izniyle çökertmez.

 

ŞUNA İNANIN BATI’NIN TÜRKİYE’YE İHTİYACI VAR

Die Türkei braucht im Westen zu liefernden 3 Millionen Flüchtlinge jetzt Türkei, für den Fall, dass zukünftige EU unterstützen die Türen.Wir bombardiert, dass Fass-Bomben im Allgemeinen, sind wir auf Gedeih und Verderb grausame Menschen. Das Geld von uns 550 tausend US-Dollar von der UNO, der EU, wenn es von 700 v. Chr. stimmt. Wir verbrachten 15 Milliarden Dollar, das sind postpaid. Wir betrachten dies, wir glaubten, geben el Raum zur Verfügung. Ceğzi auf den richtigen Weg zurückkehren, wenn es um Terrorismus geht. Coğrafyamıza, unsere Geschichte zurück Çevirmeyeceğiz. Für Justiz weiterhin unser Kampf der Unterdrückten. Der Sieg nicht nur derjenigen, die Kapitulation diejenigen erreichen kann, die zu kämpfen. Vorsatz mit der alten Aussage Nein, Auswuchs der…

 

TROTZ ALLER ENGELLEMELERE FRAUENKOMMISSION WURDE GEGRÜNDET

 

40 Jahre des politischen Lebens in die größte Kraft in jedem Kampf ist wirklich Dame als meine Brüder. Meine eigene Familie, vor allem ohne die Unterstützung meiner Brüder, die kannst du diesen Kampf Damen habe ich, ehrlich gesagt, weiß ich nicht. Fragen von unseren Frauen an jedem Standort dafür gearbeitet, ich bemühe. Generaldirektor, Vorsitzender der Gemeinde, als weibliche Abgeordnete sich anstrengen. Birkomisyonun für Frauen in der Organisation für Islamische Zusammenarbeit, brauchen wir die Schaffung der Plattform. Obwohl Engellemelere gegründet wurde.

 

BEVOR DIE PANZER HABEN WIR UNSERE SAFIYE

 

Heute sind Frauen in Politik, Wirtschaft, Zivilgesellschaft in die Arbeit der je aktiver als je zuvor. am 15. Juli stellt die Frontlinie wieder von jemandem über Mut an meine Frau, meine Brüder nicht. Steht man vor den Panzer vor dem Lauf und äußern ihre Einwände ohne Angst, die wir haben, wir haben die Lady Madame Vatsal bei Putsch Plotter liebevoll Mutter sind, verhindern, dass unsere Frauen nie vergessen werden werden.Märtyrer, die getötet wurden, von der Frau, unsere Brüder und Schwestern, wir vergessen sie m

 

 

Türkiye sınır kapılarını açtı Avrupa ya gitmek isteyen Suriyeli mülteciler Avrupa ya kacak yollardan gidebilir
Yunanistan sınırlarından rahatlıkla Avrupa ya ulaşabilirsiniz ukrayna dan belarus a gidin ve tren istasyonun da Minsk den 133 nolu belediye...
ŞEHİT ATEŞİNİN DÜŞTÜĞÜ İLLER VE KİMLİKLERİ
Esed rejiminin hain saldırısı sonrası, 33 askerimiz şehit olurken 32 askerimiz yaralandı. Şehit olan askerlerimizden 28’inin kimliği belli oldu. Kimlikleri...
تركيا تفتح المعابر الحدودية للاجئين السوريين الذين يريدون الذهاب إلى أوروبا يمكن أن تذهب إلى أوروبا
تركيا تفتح المعابر الحدودية للاجئين السوريين الذين يريدون الذهاب إلى أوروبا يمكن أن تذهب إلى أوروبا من أسرار اليونان يمكنك...
Dünyada Corona virüsünden  zenginde ölecek fakirde ölecek zurnanın son deliğine geldi insanoğlu
Herkes yalan adıyor ve insanlar dünyada ölmeye devam ediyor Ve şunu söylüyoruz CİN ABD YE İKİ FÜZE GÖNDERSİN BU Corona...
为什么在中国的国家元首沉默或者是这个人的阿巴德剂会造成一个国家的破坏国家元首在中国
在地球上,电晕病毒已经到达了zurna的最后一个洞,富人会死,穷人会死。 每个人的生命和生命,人们继续在世界上死亡 我们说杜松子酒应该向美国发射两枚导弹,这种电晕病毒药物MANZEHIRI将立即释放。 电晕病毒电晕病毒是一种疾病,货物,这将节省你的钱在人类什么人找不到治愈病毒电晕和美国的精神科学家做到了这一点,现在会说什么。 它不知道这是多么真实,但如果是美国传播到世界,然后传播到伊朗,它将在未来支付给人类。 为什么在中国的国家元首沉默或者是这个人的阿巴德剂会造成一个国家的破坏国家元首在中国 有没有回应这种电晕病毒还没有看到为什么ABDEDE贸易到世界,有许多杜松子酒公民在这个国家去美国,去杜松子酒。 伊朗是美国的敌人。 伊朗从这里开始遍布阿拉伯国家 在欧洲,金酒传播了日冕病毒 现在欧洲正在寻找治疗这种电晕病毒病的方法,按照这个速度,它看起来会吞噬整个欧洲。 如果这种电晕病毒进入土耳其,它会摧毁许多人,并且很难防止它。 这种电晕病毒已经在美国传播到中国e和伊朗 科罗纳病毒做什么,如果你不做面粉很快你会感染电晕病毒给你的亲人电晕病毒不隐瞒尸体在附近的地面不要埋葬该地区完全电晕病毒将复盖和人 电晕病毒会杀死人而不是死亡随着富人的死亡会死穷人会死这种病毒会带来人类电晕病毒的结束 美国是负责吞噬世界的日冕病毒的,美国是负责日冕病毒的,美国是负责日冕病毒的,已经传播日冕病毒闭门造车,没有任何解释给美国总统。 ……………. On Earth, the...
 Yalova Belediye Başkanı Salman görevden uzaklaştırıldı
İçişleri Bakanlığı, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve şu an tutuklu olan Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’i görevden uzaklaştırdı. İçişleri...
Sultangazi’de Suriyeli iş yeri sahibini silahla gasp eden iki şüpheli yakalandı
Sultangazi’de Suriyeli işyeri sahibine silah göstererek kasadaki paraları gasp eden iki şüpheli, yakalandı. Sultangazi’de Suriyeli işyeri sahibine silah göstererek kasadaki...
Sultangazi’de park halindeki araçlara çarpan sürücüyü mahallelinin elinden polis kurtardı
Sultangazi’de gece saatlerinde bir sürücü, henüz bilinmeyen bir nedenle park halindeki otomobillere çarparak ilerledi.   Sultangazi’de gece saatlerinde bir sürücü,...
这种电晕病毒已经在美国传播到中国e和伊朗
电晕病毒传播到土耳其了Has? 这种电晕病毒已经在美国传播到中国e和伊朗   科罗纳病毒做什么,如果你不做面粉很快你也会感染你的亲人科罗纳病毒人科罗纳病毒不隐瞒尸体在附近的地面不埋葬该地区完全电晕病毒将复盖,人   之后,世界人民准备好了电晕病毒看起来像他会杀死人死亡,而不是死亡,富人穷人会死会死将是人类的终结这种病毒是电晕病毒geldirece 美国是负责吞噬世界的日冕病毒的,美国是负责日冕病毒的,美国是负责日冕病毒的,已经传播日冕病毒闭门造车,没有任何解释给美国总统。 电晕病毒到达土耳其了Has? 科罗纳病毒的最新消息是什么   最近,科罗纳病毒一直在世界各地的议程上。 最早出现在中国并造成数千人死亡的日冕病毒已经蔓延到世界各地的许多国家,并在土耳其的邻国伊朗夺走了生命。 在社交媒体上,总统通信办公室发表了一份书面声明,指控土耳其发现了一起电晕病毒病例。 电晕病毒的最新消息   电晕病毒到达土耳其了Has? 他的问题特别是在伊朗出现致命的电晕病毒病例之后提出,以及社交媒体上提出的几项指控。 对于这些指控,总统通信部发表了一项声明。 电晕病毒是世界上最常见的病毒。  ...
Corona virüsü Türkiye’ye sıçradı mı?
Bu Corona virüsü cin e ve İran a ABD Mİ YAYDI   Corona virüsü ne yapmalı tokalaşmayın el çıkışmayan karşı tarafa...
Сотрудник высшего эшелона Службы внешней разведки Украины Мехмет Айдын выдал удостоверение с другой лошадью
Сотрудник высшего эшелона Службы внешней разведки Украины Мехмет Айдын выдал удостоверение с другой лошадью С миром, позволяет ездить. Кто этот...
Ukrayna ve Belarus dan  Türkiye ye corona virüsü sıçrayacak
Ukrayna ve Belarus dan   Avrupa corona virüsü sıçrıyor. Bu ülkelerden Avrupa ya rahatlıkla gidiliyor ve Avrupa ülkelerinden corona virüsü çoğalması...
 corona virüsünden insanoğlunun sonu gelecek
kimse farkında değil ve öyle davranmak istiyor panik olmasın diye bundan sonra zenginler bölgelerde şehirler kuracak ve fakirler. İse corona...
Pazar Mesailerine Dair Davamızın İlk Duruşması Yapıldı
Pazar mesaileri başta olmak üzere 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ndeki ihlallere ilişkin tarafımızca açılan davanın ilk duruşması 20.02.2020 tarihinde Çağlayan...
Rusya’ya güvenmenin en büyük hatası
 Erdoğan’ın sözlerinden hemen sonra Kremlin’den flaş açıklama: En kötü senaryo olur Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İdlib’le ilgili yaptığı açıklamalardan hemen sonra Kremlin’den...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ