2014-pronovias-gelinlikleri-1
KurbanBayramiGazeteIlaniBASKI copy

ABD de olan Müslüman ülkelerden göçmen alımını yasaklayan kararname Türkiye de olsaydı kimse engel olamazdı

ABD de olan Müslüman ülkelerden göçmen alımını yasaklayan kararname Türkiye de olsaydı kimse engel olamazdı
 • 31.01.2017
2BC_varol44

Neden mi Türkiye de uygulanacak olan evet hayır seçimlerin den sonra başkanlık sisteminde dünyada eşi görülmemiş bir  başkanlık sistemi gelecek neden mi devletin tepesini denetleyecek ve başkanı denetleyecek kurum yok. ABD Başkanı Donald Trump’ın Müslüman ülkelerden göçmen alımını yasaklayan kararnameyi imzaladı ama önüne federal mahkeme cıktı ve yaptığı hatadan onu vazgeçirdi aynısı Türkiye de olsaydı hemen uygulayacaktı ve yasa geçmiş olacaktı Türkiye de federal mahkeme olmadığı başkanın imzaladığı her yasa ve imza geçecektir. Türkiye de ki uygulanacak olan başkanlık sistemine bir göz atmak lazım ve yanılışlıkları düzeltmek lazım yoksa iş işten geçerse ilerde ülkeyi kaos bekleyecektir ve bunun önüne kimse geçemeyecektir. Birileri ise CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ın yanlış yönlendiriyor ama kimler.  15 YILDIR HEP bu ülkede birileri devletin üst kademesini yanlış bilgiler ile yanlış yöne gitmesine sebep oldular ve ülkeyi bu hele getirdiler başkanlık sistemini eklenecek olan bazı hususları yeniden gözden geçirmek gerek ve eklenecek olan bazı bölümlere eksikleri eklemek gerek

İşte ABD ile Türkiye deki başkanlık sisteminde olan yanlışlıklar bunlar.

Şimdi bir düşünün farz edelim ilerde CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan yerine 15 yıl sonra başka bir geldi ve devleti ele geçirdi o insan tüm yetkiler ile ne yapmaz ki farz edelim Türkiye de dış güçler. Türkiye de bir insan yerleştirip bu ülkenin başına devlet başkanı yaptı ondan sonra ne olacak hiç düşünen var mı bunu Türkiye tam bir bataklığa batmış olacak bu ülkeyi terör belasından başkanlık sistemine geçirmek isteyenler ilerde terör belası ülkenin üstüne çökmeyeceği ne malum TBMM bir yetki vermek gerek eğer TÜRKİYENİN BAŞINA böyle bir insan gelirse Türkiye millet meclisi bunun önüne geçmesi gerekmektedir  Neden mi Türkiye de uygulanacak olan evet hayır seçimlerin den sonra başkanlık sisteminde dünyada eşi görülmemiş bir  başkanlık sistemi gelecek neden mi devletin tepesini denetleyecek ve başkanı denetleyecek kurum yok. ABD Başkanı Donald Trump’ın Müslüman ülkelerden göçmen alımını yasaklayan kararnameyi imzaladı ama önüne federal mahkeme cıktı ve yaptığı hatadan onu vazgeçirdi aynısı Türkiye de olsaydı hemen uygulayacaktı ve yasa geçmiş olacaktı Türkiye de federal mahkeme olmadığı başkanın imzaladığı her yasa ve imza geçecektir. Türkiye de ki uygulanacak olan başkanlık sistemine bir göz atmak lazım ve yanlışlıkları düzeltmek lazım yoksa iş işten geçerse ilerde ülkeyi kaos bekleyecektir ve bunun önüne kimse geçemeyecektir. Birileri ise CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ın yanlış yönlendiriyor ama kimler.  15 YILDIR HEP bu ülkede birileri devletin üst kademesini yanlış bilgiler ile yanlış yöne gitmesine sebep oldular ve ülkeyi bu hele getirdiler başkanlık sistemini eklenecek olan bazı hususları yeniden gözden geçirmek gerek ve eklenecek olan bazı bölümlere eksikleri eklemek gerek

İşte ABD ile Türkiye deki başkanlık sisteminde olan yanlışlıklar bunlar.

Şimdi bir düşünün farz edelim ilerde CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan yerine 15 yıl sonra başka bir geldi ve devleti ele geçirdi o insan tüm yetkiler ile ne yapmaz ki farz edelim  Türkiye de dış güçler. Türkiye de bir insan yerleştirip bu ülkenin başına devlet başkanı yaptı ondan sonra ne olacak hiç düşünen var mı bunu Türkiye tam bir bataklığa batmış olacak bu ülkeyi terör belasından başkanlık sistemine geçirmek isteyenler ilerde terör belası ülkenin üstüne çökmeyeceği ne malum meclisi onu başkanlık koltuğundan düşürme yetkisine sahip olması gerek ama gelecek olan başkanlık sisteminde bu yok sıkındı burada

Geçmiş den bu güne kadar dış güçlerin okullarında okuyup Türkiye büyük meclisinde olanlar çıkmıştır onlar için yabancı istihbaratlar  hiç çekinmeden para aktarmışlardır. Ve hala hazırda dış güçlerin adamları ülkemizde ve Meclis de varlar. Ya ilerde bu insanlar ülkeyi ele geçirirse bu ülkenin hali ne olur hiç düşünen oldu mu bunları

Türkiye de föto terör örgütlerini ve her türlü terör örgütlerini kimler yerleştirdi ve devletin içinde yıllardır terör niye var. Bunlar neden temizlenemiyor. Bu ülkenin insanlarına kimse bunu anlatamıyor.  Devletin içine tarikatların adamlarını ve terör örgütlerini yığdılar sonrada ülke bataklığa götürenler kimler acaba bu ülkede milletin çocukları devlet dairelerine giremedi yaşa dışı örgütlerin elemanları doldu suçlu kim yok yok yok

Avrupa birliği gazetesi

The European Union newspaper

HİÇ BİR SİYASİ PARTİYE BAĞLI DEGİLDİR

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR

Geçmiş den bu güne kadar dış güçlerin adamları bu ülkeyi bu hale getirmedi mi ?

ABD kendi çıkarı için Ortadoğu da kullandığı Müslümanlara kendi ülkesinde yasak getirdi

Mahkeme Trump’ın kararını askıya aldı

ABD Başkanı Donald Trump’ın Müslüman ülkelerden göçmen alımını yasaklayan kararnameyi imzalamasının ardından, federal mahkeme Trump’ın kararnamesini geçici olarak askıya aldı.

 

ABD Başkanı Donald Trump’ın Müslüman ülkelerden göçmen alımını yasaklayan kararnameyi imzalamasının ardından, federal mahkeme Trump’ın kararnamesini geçici olarak askıya aldı.

Trump, imzaladığı kararnameyle Suriyeli sığınmacıların kabulünü ikinci bir emre kadar durdurarak, müslüman ülkelerden sığınmacı girişini de geçici olarak yasaklamıştı.

Kararnamenin imzalamasının ardından iki Iraklı sığınmacı, ayak bastıkları New York’un John F. Kennedy havaalanında gözaltına alınmıştı.

Mahkeme kararnameyi askıya aldı

Gözaltına alınan sığınmacıların 53 yaşındaki Hameed Khalid Darweesh ve 33 yaşındaki Sameer Abdulkhaleq Alshawi olduğu kaydedildi. Irak’ta bir süre ABD Ordusu’na tercümanlık yapan Darweesh’in eşi ve üç çocuğuyla beraber ABD’ye gelmek için iki yıldır uğraşıyordu.

Alshawi ise Teksas’ta sığınmacı olarak ikamet eden eşi ve çocuğuna kavuşmayı bekliyordu.

İnsan hakları savunucuları, sığınmacıların sınır dışı edilmesine olanak tanıyan kararnameden endişeli olduklarını belirtmiş, avukatları ise, Darweesh’in sınır dışı edilmesi durumunda, ABD yönetimine çalışmış olmasından dolayı Irak’ta büyük bir risk altında olacağını açıklamıştı.

Federal Mahkeme’ye başvuran sığınmacı avukatları, Trump’ın adımının anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle, kararnamenin iptalini talep etti.

New York federal mahkemesi havaalanlarında gözaltına alınanların sınır dışı edilmemesine karar verdi.

‘Amerikan yönetimini destekleyen biriyim’

Amerika’ya yasal giriş izni olmasına rağmen New York’taki John F. Kennedy (JFK) Havaalanı’nda gözaltına alınan iki Irak vatandaşından biri serbest bırakıldı. Hamit Halit Derviş yıllardır Irak’ta Amerikan yönetimi için çalışıyordu:

“Dünyanın diğer ucunda Amerikan yönetimini destekleyen biriyim. Ancak buraya geldiğimde, “hayır” dediler. Bana sanki yasaları çiğnemişim ya da kötü bir şey yapmışım gibi muamele ettiler ve gerçekten şaşırdım. Gerçekten şaşırdım.”

100 ile 200 kişi arasında gözaltı

Donald Trump’ın Irak, Libya, Somali, Sudan, Suriye, Yemen ve İran gibi Müslüman ülkelere vize kısıtlaması getiren kararnameyi imzalamasının ardından ABD’nin çeşitli havaalanlarında 100 ile 200 arasında kişinin gözaltına alındığı tahmin ediliyor.

İlk tepki İran’dan

Kararnamaye uluslararası arenada ilk tepki İran’dan geldi. Tahran yönetimi, ülkeye ABD vatandaşı girişini yasaklayacağını duyurdu. Yapılan açıklamada, kararnamenin Müslüman dünyasına hakaret olduğu ifadeleri yer aldı.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de, Meksika sınırına duvar öreceğini söyleyen Trump’ın tutumuna isim vermeden tepki gösterdi.

Turizm konulu başkent Tahran’da düzenlenen toplantıda konuşan Ruhani, “Bugün halklar arasında duvar örülecek gün değildir. Yıllar önce Berlin Duvarı’nın yıkıldığını unuttular mı? Halklar arsında duvar varsa bile kaldırılmalıdır. Günümüz dünyası çeşitli topraklardaki halklar arasına mesafe konulacak dünya değildir” diye konuştu.

Af Örgütü’nden ‘iptal’ çağrısı

Uluslararası Af Örgütü ABD hükümetinin aldığı kararın bir an önce iptal edilmesi gerektiği çağrısında bulundu:

“Donald Trump, küresel mülteci krizinin olduğu bir dönemde tüm Suriyeli sığınmacılara yasak getirdi ve ülke içindeki mülteci politikasına da askıya aldı. Bu şoke edici karar bir an önce geri alınmalı.”

Trump, Suriye’den daha sonra alınacak sığınmacıların Hristiyan olmasına öncelik tanınacağını dile getirmesi daha da endişe yarattı.

“Bu halihazırda tehlikede olduğu kabul edilmiş insanların güvenli bölgelere yerleştirilmelerini zorlaştıracak. Ama bu aynı zamanda diğer ülkelerin de devreye girmesi için bir fırsat sunuyor. ABD’yi eleştirmek yerine uzun yıllardır cömertçe hareket eden Amerika gibi olalım.”

Lübnan’da Beka Vadisi’ndeki mülteci kampında yaşayan Suriyeli sığınmacı Ebu Ayman: “Bu adaletsiz. Nereye gideceğiz biz? Güvenli bir yere sığınmak için savaştan ve bombalardan kaçtık. Bu kadar kaçtık ve sonunda sizi almayacağız diyorlar. Nereye gideceğiz?“dedi.

Mültecileri inancına göre ayırma girişiminin ABD anayasasına aykırı olacağı gerekçesiyle Trump hükümetini zor duruma sokabileceği yorumları yapılıyor.

Kanada: Savaştan kaçan göçmenleri kabul edeceğiz

Öte yandan Kanada Başbakanı Justin Trudeau da Trump’ın kararnamesinden sonra Kanada’nın göçmenleri kabul edeceğini duyurmuştu.

Donald Trump’ın imzalayarak yürürlüğe giren “120 gün içerisinde ülkeye sığınmacı kabulünü durduran” kararnamenin ardından Kanada Başbakanı Justin Trudeau Twitter hesabından yayınladığı mesajında ‘‘Dini ne olursa olsun zulümden, terörden, savaştan kaçanları Kanada ağırlayacaktır. Çeşitlilik bizim gücümüzdür’’ dedi.

Avrupa birliği gazetesi

The European Union newspaper

ABD de olan

……………………………………………………………………………………

 

Dış güçlerin adamları ve örgütleri

İşte bu örgütler Türkiye cumhuriyetini yıkmaya çalışıyor.

Demokrasiyi ve hukuk boşluğundan yararlanarak her şeyi yapıyorlar

Türkiye nin il ve ilçelerini kasabalarını köylerini saran yasa-dışı örgütler her taraf da faaller bu örgütlere girmeden devletin birimlerine sokmuyorlar devleti sarmışlar ağ gibi

Yıllardır Türkiye yi sömürenler ve kan gölüne çevirenler bunlar.

 

Türkiye de halk ve demokrasi düşmanları olan yasa-dışı örgütler.

Türkiye’de Bilinen En Aktif 11 Terör Örgütü

Ergenekon  örgütü-FETÖ/PDY- PKK – Tevhid Selam-

IŞİD/DEAŞ/DAEŞ/DAİŞ- Hizbullah- Türkiye Komünist Partisi / Marksist Leninist (TKP/ML)- El Nusra Cephesi- Devrimci Halk Kurtuluş Cephesi (DHKP-C)- El-Kaide- ve Türkiye de ki tarikatlar ve cemaatler. 

Sol örgütler:

– Devrimci Halk Kurtuluş Partisi/Cephesi (DHKP/C)
– MKP (Maoist Komünist Partisi)
– TKP/ML – KONFERANS,
– Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP)

PKK/KONGRA-GEL (Kürdistan Halk Kongresi-KHK)
– Kürdistan Devrim Partisi (PŞK)
– Kürdistan Demokrat Partisi/Bakur (PDK/Bakur)

İrticai örgütler

– Hizbullah
– Hilafet Devleti (HD)
– İslami Büyük Doğu Akıncılar Cephesi (İBDA/C)
– Tevhid-Selam (Kudüs Ordusu)
– El Kaide Terör

 

Son dönemde yine hortlayan terör belası Türkiye’nin başını ağrıtmaya devam ediyor. Bu listede Türkiye tarafından terör örgütü olarak tanınan en önemli örgütleri bir araya getirdik.

 1. El-Kaide

 

Küresel çapta eylemler yapan örgüt, 1988 yılında Usame Bin Laden tarafından kuruldu. 11 Eylül saldırısıyla dünya gündeminin zirvesine oturdu. Selefilik, Vahabilik gibi ideolojilerden beslenen ve dünya İslam devleti kurma çabasında olan bir örgüttür. Türkiye alt oluşumları ile birlikte El-Kaide’yi bir terör örgütü olarak tanır.

 1. Devrimci Halk Kurtuluş Cephesi (DHKP-C)

 

Aşırı sol uçlarda ideolojik bir yapıda olan bu örgütün, yakın tarihte Yunanistan, Lübnan,Suriye gibi ülkelerdeki kamplarda askeri eğitim alarak Türkiye’de eylemler yaptığı biliniyor. Marksizm-Leninizm felsefesiyle hareket ettiğini iddia eden grubun son büyük eylemi Cumhuriyet Savcısı Mehmet Kiraz’ın öldürülmesiydi.

 1. El Nusra Cephesi

Suriye’de Esad rejimini yıkarak yerine büyük bir İslam devleti kurmayı amaçlayan örgüttür. Nisan 2013 itibariyle El-Kaide’ye bağlılığını açıklamıştır.

 

 1. Türkiye Komünist Partisi / Marksist Leninist (TKP/ML)

Temeli 70’lere dayanan ve sürekli parçalanıp yeni örgütlere dönüşen bir terör örgütüdür. TİKKO isminde bir silahlı yapılanması olduğu söylenir. Son kertede tekrar tüm silahlı komünist, Marksist, Leninist kadroları kendi çatısı altında topladığını açıklamıştır.

 

 1. Hizbullah

Sünni İslamcı çizgide faaliyet gösteren Türkiye Hizbullahı özellikle ülkemizin Güneydoğu Anadolu bölgesinde önemli bir nüfuza sahiptir. Örgütün, Lübnanlı Şii inançlı bir siyasi parti olan Hizbullah’la ilgisi yoktur.

 1. IŞİD/DEAŞ/DAEŞ/DAİŞ

Ülkemizde farklı isimler ile anılan ancak tüm dünyada Irak Şam İslam Devleti ismi altında klase edilen bu örgütün faaliyetleri özellikle son zamanlarda zirve yapmıştır. Amacı isminden de anlaşılacağı gibi Levant adı verilen Orta Doğu topraklarında bir İslam devleti kurmaktır. El Kaide’nin alt bir yapılanması olarak çıktığı yolunda 2014 itibariyle El Kaide ile hiçbir bağlantılarının kalmadığını açıklayarak tarihin gördüğü en kanlı eylem ve savaşa sebep oldukları biliniyor.

 1. Tevhid Selam

 

İddialara göre Türkiye’de iç karışıklık çıkartmaya çalışan İran gizli servisi tarafından yönetilen terör örgütüdür. İddialara göre Türkiye’de 90’lı yıllarda işlenmiş aydın cinayetlerinin arkasında bu örgüt vardır.

 1. İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi (İBDA-C)

 

Örgüt 3 kıtada büyük bir Doğu yani İslam devleti kurmanın amacındadır.

 1. PKK

 

Türkiye’nin aslında en fazla alt örgüt ve yapılanma ile mücadele ettiği terör oluşumu PKK’dır. PKK aslında birçok aşırı sol örgütte olduğu gibi içinde parçalanma ve farklı yapılanmalar ile kendine yeni isimler bulmuş olsa da, toplum tarafından tek bir isimle algılanmaya devam etmektedir. Kongra-Gel, KADEK, HPG, JYA STAR, KCK, TAK ve bunun gibi yapılanmalar bu ideolojinin içinden çıkıp bağımsız birer örgüt gibi davransalar da eylemleri sonuç olarak aynı tip ve aynı amaçla yapılmaktadır. 70’lerden bu yana Türkiye’nin çözülmeyen sorunu olarak günümüze kadar taşınmıştır. PKK’nın açılımı Kürdistan İşçi Partisi olarak çevirilebilir.

Son dönemde örgütün Suriye’deki uzantısı olarak kabul edilen PYD ve YPG de ülke gündemine oturmuştur. Bu bağlamda örgütün İran bağlantısı PJAK da dikkate alınabilir.

 

 1. FETÖ/PDY

Fettullahçı Terör Örgütü ya da Paralel Devlet Yapılanması, adında isimlendirilen ve 17-25 Aralık 2013 tarihleri hükümet güçlerince terörün vasıflarının değiştirilip, emniyet belgelerinde bu grubun bir terör örgütü olarak anılmaya başlanmasına neden olmuştur.

11 ..Ergenekon  örgütü   

Derin devlet İŞTE SANSÜRLENEN ERGENEKON ŞEMASI

 

 

abgazetesin
Erdoğan Çetin: 30 günde 50 fırın kapandı
Fırıncılar bu savaşı kazanır. Nede olsa sistem onlardan yana Türkiye d e tarım diye bir şey yok kalmadı da Halkı...
Türkiye’deki zamlar Türkiye halkını patlama noktasına getirdi
Bundan sonra hükümetin alacağı yanlış kararlar ise ateşi fitillemek olacak Yanlış kararlar alırsanız Sizi o cami imamları bile kurtaramaz Ekonomik...
KALDIRIMI BİNAYA KATTILAR
Lan yeder ardık bu ne be bıkmadınız mı bu ülkeyi talan etmeye Bu ne be dolandırıcılar üçkayıtcılar hainler. Dolmuş ülkeye...
Gaziosmanpaşa daki gizli fetöcular Hasan Tahsin Usta nın kalemini kırdı
Gizli Fetöcülar Gaziosmanpaşa da güçlüdür Haydi sana güle güle Hasan Tahsin usta önümüzdeki yerel seçimler de  Hasan Tahsin Usta aday adayı...
terör örgütleriyle işbirliği yapan 259 muhtar görevden alındı
İçişleri Bakanlığı; terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara...
Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yasa teklifi verildi!
Emeklilikte yaşa takılanlar bu konuyla ilgili son dakika gelişmelerini takip ediyor. AKP’nin 24 Haziran seçimlerinde TBMM’deki yasa çıkarma çoğunluğunu kaybetmesinin...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP’nin İş Bankası hisselerini inşallah Hazine’ye devredeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri’de toplu açılış töreninde konuştu. CHP’nin İş Bankası’ndaki hisseleriyle ilgili konuşan Erdoğan, ‘İş Bankası’nda CHP’nin yüzde 28’e yakın...
HSK  kararı Zekeriya Öz’ suçsuz
Türkiye ye dönebilir. kanunlar öyle diyor.  Onca delile rağmen! Zekeriya Öz ile ilgili FETÖ delili yokmuş… TARIH 26 Eylül 2018…...
Trump’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür!
Son dakika… ABD Başkanı Donald Trump, Brunson ile Beyaz Saray’daki Oval Ofis’te Türkiye saatiyle 21:30’da görüşeceğini açıkladı. Donald Trump, Erdoğan’a...
Dolandırıcılar ülkesi Türkiye nereye gidiyoruz
İstediniz gibi bu ülkede dolandırıcılık ve kamu hırsızlığı yapabilirsiniz Hain terörist sahte tarikat Eşkıyalar dolandırıcılar soygun ülkesi Türkiye Bu ülkede...
Rahip Brunson artık serbest sen neymişsin be rahip
593 günlük hapsin ardından iki buçuk aydır ev hapsinde tutulan ABD’li rahip Andrew Brunson için karar verildi. Brunson 3 yıl...
İçişleri Bakanı Soylu’dan valilere flaş talimat: Harekete geçin
İçişleri Bakanı Soylu’ talimat verdi ama nereye kadar uygulanacak Birçok malları yapancı şirketler Türkiye de satıyor onlar nasıl bir uygulama...
CHP’li Ataman’dan flaş iddia: İBB’nin hukuk işleri Uysal’ın danışmanına verildi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 10 milyon lira ve üzerindeki kamulaştırmasız el atma davalarını yürütmesi için anlaştığı Metropol Hukuk Bürosu’nun kurucu ortağının...
635 korucu görevden uzaklaştırıldı
İçişleri Bakanlığınca, gerekçesiyle 635 güvenlik korucusu görevden uzaklaştırıldı. İçişleri Bakanlığı, terör örgütlerine ve devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar...
Arabistan Başkonsolosluğu’“na giren Kayıp gazeteci Kaşıkçı CIA’nın kontrolünde öldürüldü
Kayıp gazeteci Kaşıkçı olayında Türk yetkili konuştu: “Tarantino filmi gibi” Bir haftayı aşkın bir süredir kayıp olan Suudi muhalif gazeteci...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ