2014-pronovias-gelinlikleri-1
KurbanBayramiGazeteIlaniBASKI copy
Avrupa Birliği Gazetesine Hoş Geldiniz
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

ABD de olan Müslüman ülkelerden göçmen alımını yasaklayan kararname Türkiye de olsaydı kimse engel olamazdı

ABD de olan Müslüman ülkelerden göçmen alımını yasaklayan kararname Türkiye de olsaydı kimse engel olamazdı
 • 31.01.2017
2BC_varol44

Neden mi Türkiye de uygulanacak olan evet hayır seçimlerin den sonra başkanlık sisteminde dünyada eşi görülmemiş bir  başkanlık sistemi gelecek neden mi devletin tepesini denetleyecek ve başkanı denetleyecek kurum yok. ABD Başkanı Donald Trump’ın Müslüman ülkelerden göçmen alımını yasaklayan kararnameyi imzaladı ama önüne federal mahkeme cıktı ve yaptığı hatadan onu vazgeçirdi aynısı Türkiye de olsaydı hemen uygulayacaktı ve yasa geçmiş olacaktı Türkiye de federal mahkeme olmadığı başkanın imzaladığı her yasa ve imza geçecektir. Türkiye de ki uygulanacak olan başkanlık sistemine bir göz atmak lazım ve yanılışlıkları düzeltmek lazım yoksa iş işten geçerse ilerde ülkeyi kaos bekleyecektir ve bunun önüne kimse geçemeyecektir. Birileri ise CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ın yanlış yönlendiriyor ama kimler.  15 YILDIR HEP bu ülkede birileri devletin üst kademesini yanlış bilgiler ile yanlış yöne gitmesine sebep oldular ve ülkeyi bu hele getirdiler başkanlık sistemini eklenecek olan bazı hususları yeniden gözden geçirmek gerek ve eklenecek olan bazı bölümlere eksikleri eklemek gerek

İşte ABD ile Türkiye deki başkanlık sisteminde olan yanlışlıklar bunlar.

Şimdi bir düşünün farz edelim ilerde CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan yerine 15 yıl sonra başka bir geldi ve devleti ele geçirdi o insan tüm yetkiler ile ne yapmaz ki farz edelim Türkiye de dış güçler. Türkiye de bir insan yerleştirip bu ülkenin başına devlet başkanı yaptı ondan sonra ne olacak hiç düşünen var mı bunu Türkiye tam bir bataklığa batmış olacak bu ülkeyi terör belasından başkanlık sistemine geçirmek isteyenler ilerde terör belası ülkenin üstüne çökmeyeceği ne malum TBMM bir yetki vermek gerek eğer TÜRKİYENİN BAŞINA böyle bir insan gelirse Türkiye millet meclisi bunun önüne geçmesi gerekmektedir  Neden mi Türkiye de uygulanacak olan evet hayır seçimlerin den sonra başkanlık sisteminde dünyada eşi görülmemiş bir  başkanlık sistemi gelecek neden mi devletin tepesini denetleyecek ve başkanı denetleyecek kurum yok. ABD Başkanı Donald Trump’ın Müslüman ülkelerden göçmen alımını yasaklayan kararnameyi imzaladı ama önüne federal mahkeme cıktı ve yaptığı hatadan onu vazgeçirdi aynısı Türkiye de olsaydı hemen uygulayacaktı ve yasa geçmiş olacaktı Türkiye de federal mahkeme olmadığı başkanın imzaladığı her yasa ve imza geçecektir. Türkiye de ki uygulanacak olan başkanlık sistemine bir göz atmak lazım ve yanlışlıkları düzeltmek lazım yoksa iş işten geçerse ilerde ülkeyi kaos bekleyecektir ve bunun önüne kimse geçemeyecektir. Birileri ise CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ın yanlış yönlendiriyor ama kimler.  15 YILDIR HEP bu ülkede birileri devletin üst kademesini yanlış bilgiler ile yanlış yöne gitmesine sebep oldular ve ülkeyi bu hele getirdiler başkanlık sistemini eklenecek olan bazı hususları yeniden gözden geçirmek gerek ve eklenecek olan bazı bölümlere eksikleri eklemek gerek

İşte ABD ile Türkiye deki başkanlık sisteminde olan yanlışlıklar bunlar.

Şimdi bir düşünün farz edelim ilerde CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan yerine 15 yıl sonra başka bir geldi ve devleti ele geçirdi o insan tüm yetkiler ile ne yapmaz ki farz edelim  Türkiye de dış güçler. Türkiye de bir insan yerleştirip bu ülkenin başına devlet başkanı yaptı ondan sonra ne olacak hiç düşünen var mı bunu Türkiye tam bir bataklığa batmış olacak bu ülkeyi terör belasından başkanlık sistemine geçirmek isteyenler ilerde terör belası ülkenin üstüne çökmeyeceği ne malum meclisi onu başkanlık koltuğundan düşürme yetkisine sahip olması gerek ama gelecek olan başkanlık sisteminde bu yok sıkındı burada

Geçmiş den bu güne kadar dış güçlerin okullarında okuyup Türkiye büyük meclisinde olanlar çıkmıştır onlar için yabancı istihbaratlar  hiç çekinmeden para aktarmışlardır. Ve hala hazırda dış güçlerin adamları ülkemizde ve Meclis de varlar. Ya ilerde bu insanlar ülkeyi ele geçirirse bu ülkenin hali ne olur hiç düşünen oldu mu bunları

Türkiye de föto terör örgütlerini ve her türlü terör örgütlerini kimler yerleştirdi ve devletin içinde yıllardır terör niye var. Bunlar neden temizlenemiyor. Bu ülkenin insanlarına kimse bunu anlatamıyor.  Devletin içine tarikatların adamlarını ve terör örgütlerini yığdılar sonrada ülke bataklığa götürenler kimler acaba bu ülkede milletin çocukları devlet dairelerine giremedi yaşa dışı örgütlerin elemanları doldu suçlu kim yok yok yok

Avrupa birliği gazetesi

The European Union newspaper

HİÇ BİR SİYASİ PARTİYE BAĞLI DEGİLDİR

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR

Geçmiş den bu güne kadar dış güçlerin adamları bu ülkeyi bu hale getirmedi mi ?

ABD kendi çıkarı için Ortadoğu da kullandığı Müslümanlara kendi ülkesinde yasak getirdi

Mahkeme Trump’ın kararını askıya aldı

ABD Başkanı Donald Trump’ın Müslüman ülkelerden göçmen alımını yasaklayan kararnameyi imzalamasının ardından, federal mahkeme Trump’ın kararnamesini geçici olarak askıya aldı.

 

ABD Başkanı Donald Trump’ın Müslüman ülkelerden göçmen alımını yasaklayan kararnameyi imzalamasının ardından, federal mahkeme Trump’ın kararnamesini geçici olarak askıya aldı.

Trump, imzaladığı kararnameyle Suriyeli sığınmacıların kabulünü ikinci bir emre kadar durdurarak, müslüman ülkelerden sığınmacı girişini de geçici olarak yasaklamıştı.

Kararnamenin imzalamasının ardından iki Iraklı sığınmacı, ayak bastıkları New York’un John F. Kennedy havaalanında gözaltına alınmıştı.

Mahkeme kararnameyi askıya aldı

Gözaltına alınan sığınmacıların 53 yaşındaki Hameed Khalid Darweesh ve 33 yaşındaki Sameer Abdulkhaleq Alshawi olduğu kaydedildi. Irak’ta bir süre ABD Ordusu’na tercümanlık yapan Darweesh’in eşi ve üç çocuğuyla beraber ABD’ye gelmek için iki yıldır uğraşıyordu.

Alshawi ise Teksas’ta sığınmacı olarak ikamet eden eşi ve çocuğuna kavuşmayı bekliyordu.

İnsan hakları savunucuları, sığınmacıların sınır dışı edilmesine olanak tanıyan kararnameden endişeli olduklarını belirtmiş, avukatları ise, Darweesh’in sınır dışı edilmesi durumunda, ABD yönetimine çalışmış olmasından dolayı Irak’ta büyük bir risk altında olacağını açıklamıştı.

Federal Mahkeme’ye başvuran sığınmacı avukatları, Trump’ın adımının anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle, kararnamenin iptalini talep etti.

New York federal mahkemesi havaalanlarında gözaltına alınanların sınır dışı edilmemesine karar verdi.

‘Amerikan yönetimini destekleyen biriyim’

Amerika’ya yasal giriş izni olmasına rağmen New York’taki John F. Kennedy (JFK) Havaalanı’nda gözaltına alınan iki Irak vatandaşından biri serbest bırakıldı. Hamit Halit Derviş yıllardır Irak’ta Amerikan yönetimi için çalışıyordu:

“Dünyanın diğer ucunda Amerikan yönetimini destekleyen biriyim. Ancak buraya geldiğimde, “hayır” dediler. Bana sanki yasaları çiğnemişim ya da kötü bir şey yapmışım gibi muamele ettiler ve gerçekten şaşırdım. Gerçekten şaşırdım.”

100 ile 200 kişi arasında gözaltı

Donald Trump’ın Irak, Libya, Somali, Sudan, Suriye, Yemen ve İran gibi Müslüman ülkelere vize kısıtlaması getiren kararnameyi imzalamasının ardından ABD’nin çeşitli havaalanlarında 100 ile 200 arasında kişinin gözaltına alındığı tahmin ediliyor.

İlk tepki İran’dan

Kararnamaye uluslararası arenada ilk tepki İran’dan geldi. Tahran yönetimi, ülkeye ABD vatandaşı girişini yasaklayacağını duyurdu. Yapılan açıklamada, kararnamenin Müslüman dünyasına hakaret olduğu ifadeleri yer aldı.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de, Meksika sınırına duvar öreceğini söyleyen Trump’ın tutumuna isim vermeden tepki gösterdi.

Turizm konulu başkent Tahran’da düzenlenen toplantıda konuşan Ruhani, “Bugün halklar arasında duvar örülecek gün değildir. Yıllar önce Berlin Duvarı’nın yıkıldığını unuttular mı? Halklar arsında duvar varsa bile kaldırılmalıdır. Günümüz dünyası çeşitli topraklardaki halklar arasına mesafe konulacak dünya değildir” diye konuştu.

Af Örgütü’nden ‘iptal’ çağrısı

Uluslararası Af Örgütü ABD hükümetinin aldığı kararın bir an önce iptal edilmesi gerektiği çağrısında bulundu:

“Donald Trump, küresel mülteci krizinin olduğu bir dönemde tüm Suriyeli sığınmacılara yasak getirdi ve ülke içindeki mülteci politikasına da askıya aldı. Bu şoke edici karar bir an önce geri alınmalı.”

Trump, Suriye’den daha sonra alınacak sığınmacıların Hristiyan olmasına öncelik tanınacağını dile getirmesi daha da endişe yarattı.

“Bu halihazırda tehlikede olduğu kabul edilmiş insanların güvenli bölgelere yerleştirilmelerini zorlaştıracak. Ama bu aynı zamanda diğer ülkelerin de devreye girmesi için bir fırsat sunuyor. ABD’yi eleştirmek yerine uzun yıllardır cömertçe hareket eden Amerika gibi olalım.”

Lübnan’da Beka Vadisi’ndeki mülteci kampında yaşayan Suriyeli sığınmacı Ebu Ayman: “Bu adaletsiz. Nereye gideceğiz biz? Güvenli bir yere sığınmak için savaştan ve bombalardan kaçtık. Bu kadar kaçtık ve sonunda sizi almayacağız diyorlar. Nereye gideceğiz?“dedi.

Mültecileri inancına göre ayırma girişiminin ABD anayasasına aykırı olacağı gerekçesiyle Trump hükümetini zor duruma sokabileceği yorumları yapılıyor.

Kanada: Savaştan kaçan göçmenleri kabul edeceğiz

Öte yandan Kanada Başbakanı Justin Trudeau da Trump’ın kararnamesinden sonra Kanada’nın göçmenleri kabul edeceğini duyurmuştu.

Donald Trump’ın imzalayarak yürürlüğe giren “120 gün içerisinde ülkeye sığınmacı kabulünü durduran” kararnamenin ardından Kanada Başbakanı Justin Trudeau Twitter hesabından yayınladığı mesajında ‘‘Dini ne olursa olsun zulümden, terörden, savaştan kaçanları Kanada ağırlayacaktır. Çeşitlilik bizim gücümüzdür’’ dedi.

Avrupa birliği gazetesi

The European Union newspaper

ABD de olan

……………………………………………………………………………………

 

Dış güçlerin adamları ve örgütleri

İşte bu örgütler Türkiye cumhuriyetini yıkmaya çalışıyor.

Demokrasiyi ve hukuk boşluğundan yararlanarak her şeyi yapıyorlar

Türkiye nin il ve ilçelerini kasabalarını köylerini saran yasa-dışı örgütler her taraf da faaller bu örgütlere girmeden devletin birimlerine sokmuyorlar devleti sarmışlar ağ gibi

Yıllardır Türkiye yi sömürenler ve kan gölüne çevirenler bunlar.

 

Türkiye de halk ve demokrasi düşmanları olan yasa-dışı örgütler.

Türkiye’de Bilinen En Aktif 11 Terör Örgütü

Ergenekon  örgütü-FETÖ/PDY- PKK – Tevhid Selam-

IŞİD/DEAŞ/DAEŞ/DAİŞ- Hizbullah- Türkiye Komünist Partisi / Marksist Leninist (TKP/ML)- El Nusra Cephesi- Devrimci Halk Kurtuluş Cephesi (DHKP-C)- El-Kaide- ve Türkiye de ki tarikatlar ve cemaatler. 

Sol örgütler:

– Devrimci Halk Kurtuluş Partisi/Cephesi (DHKP/C)
– MKP (Maoist Komünist Partisi)
– TKP/ML – KONFERANS,
– Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP)

PKK/KONGRA-GEL (Kürdistan Halk Kongresi-KHK)
– Kürdistan Devrim Partisi (PŞK)
– Kürdistan Demokrat Partisi/Bakur (PDK/Bakur)

İrticai örgütler

– Hizbullah
– Hilafet Devleti (HD)
– İslami Büyük Doğu Akıncılar Cephesi (İBDA/C)
– Tevhid-Selam (Kudüs Ordusu)
– El Kaide Terör

 

Son dönemde yine hortlayan terör belası Türkiye’nin başını ağrıtmaya devam ediyor. Bu listede Türkiye tarafından terör örgütü olarak tanınan en önemli örgütleri bir araya getirdik.

 1. El-Kaide

 

Küresel çapta eylemler yapan örgüt, 1988 yılında Usame Bin Laden tarafından kuruldu. 11 Eylül saldırısıyla dünya gündeminin zirvesine oturdu. Selefilik, Vahabilik gibi ideolojilerden beslenen ve dünya İslam devleti kurma çabasında olan bir örgüttür. Türkiye alt oluşumları ile birlikte El-Kaide’yi bir terör örgütü olarak tanır.

 1. Devrimci Halk Kurtuluş Cephesi (DHKP-C)

 

Aşırı sol uçlarda ideolojik bir yapıda olan bu örgütün, yakın tarihte Yunanistan, Lübnan,Suriye gibi ülkelerdeki kamplarda askeri eğitim alarak Türkiye’de eylemler yaptığı biliniyor. Marksizm-Leninizm felsefesiyle hareket ettiğini iddia eden grubun son büyük eylemi Cumhuriyet Savcısı Mehmet Kiraz’ın öldürülmesiydi.

 1. El Nusra Cephesi

Suriye’de Esad rejimini yıkarak yerine büyük bir İslam devleti kurmayı amaçlayan örgüttür. Nisan 2013 itibariyle El-Kaide’ye bağlılığını açıklamıştır.

 

 1. Türkiye Komünist Partisi / Marksist Leninist (TKP/ML)

Temeli 70’lere dayanan ve sürekli parçalanıp yeni örgütlere dönüşen bir terör örgütüdür. TİKKO isminde bir silahlı yapılanması olduğu söylenir. Son kertede tekrar tüm silahlı komünist, Marksist, Leninist kadroları kendi çatısı altında topladığını açıklamıştır.

 

 1. Hizbullah

Sünni İslamcı çizgide faaliyet gösteren Türkiye Hizbullahı özellikle ülkemizin Güneydoğu Anadolu bölgesinde önemli bir nüfuza sahiptir. Örgütün, Lübnanlı Şii inançlı bir siyasi parti olan Hizbullah’la ilgisi yoktur.

 1. IŞİD/DEAŞ/DAEŞ/DAİŞ

Ülkemizde farklı isimler ile anılan ancak tüm dünyada Irak Şam İslam Devleti ismi altında klase edilen bu örgütün faaliyetleri özellikle son zamanlarda zirve yapmıştır. Amacı isminden de anlaşılacağı gibi Levant adı verilen Orta Doğu topraklarında bir İslam devleti kurmaktır. El Kaide’nin alt bir yapılanması olarak çıktığı yolunda 2014 itibariyle El Kaide ile hiçbir bağlantılarının kalmadığını açıklayarak tarihin gördüğü en kanlı eylem ve savaşa sebep oldukları biliniyor.

 1. Tevhid Selam

 

İddialara göre Türkiye’de iç karışıklık çıkartmaya çalışan İran gizli servisi tarafından yönetilen terör örgütüdür. İddialara göre Türkiye’de 90’lı yıllarda işlenmiş aydın cinayetlerinin arkasında bu örgüt vardır.

 1. İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi (İBDA-C)

 

Örgüt 3 kıtada büyük bir Doğu yani İslam devleti kurmanın amacındadır.

 1. PKK

 

Türkiye’nin aslında en fazla alt örgüt ve yapılanma ile mücadele ettiği terör oluşumu PKK’dır. PKK aslında birçok aşırı sol örgütte olduğu gibi içinde parçalanma ve farklı yapılanmalar ile kendine yeni isimler bulmuş olsa da, toplum tarafından tek bir isimle algılanmaya devam etmektedir. Kongra-Gel, KADEK, HPG, JYA STAR, KCK, TAK ve bunun gibi yapılanmalar bu ideolojinin içinden çıkıp bağımsız birer örgüt gibi davransalar da eylemleri sonuç olarak aynı tip ve aynı amaçla yapılmaktadır. 70’lerden bu yana Türkiye’nin çözülmeyen sorunu olarak günümüze kadar taşınmıştır. PKK’nın açılımı Kürdistan İşçi Partisi olarak çevirilebilir.

Son dönemde örgütün Suriye’deki uzantısı olarak kabul edilen PYD ve YPG de ülke gündemine oturmuştur. Bu bağlamda örgütün İran bağlantısı PJAK da dikkate alınabilir.

 

 1. FETÖ/PDY

Fettullahçı Terör Örgütü ya da Paralel Devlet Yapılanması, adında isimlendirilen ve 17-25 Aralık 2013 tarihleri hükümet güçlerince terörün vasıflarının değiştirilip, emniyet belgelerinde bu grubun bir terör örgütü olarak anılmaya başlanmasına neden olmuştur.

11 ..Ergenekon  örgütü   

Derin devlet İŞTE SANSÜRLENEN ERGENEKON ŞEMASI

 

 

abgazetesin
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün koruması gözaltına alındı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ağır hakarette bulunan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün yakın koruması Mehmet Ali Başkale gözaltına alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ağır hakarette bulunan...
Maltepe’de nikah bereketi
Maltepe’de 08.08.2018’de nikâhlarını kıydırmak isteyen çiftler, belediyenin evlendirme dairesine akın etti. Maltepe Belediyesi Küçükyalı Süreyya İlmen Paşa Kültür Merkezi Nikah...
DANIŞMANLIK HİZMETİ GENÇLERİN AYAĞINA GİTTİ
REHBERLİK UZMANINDAN TERCİH YAPACAKLARA ÖNEMLİ TAVSİYE   Küçükçekmece Belediyesi, ilçenin 6 ayrı noktasına kurduğu stantlarla üniversite tercihi yapacak gençlere ücretsiz...
CİDEFET DE MÜTHİŞ İDDİA
Kastamonu Cide ilçesi ve köyleri yardımlaşma Derneği, Cidefet  geçen aylarda kongre yaptı kongreye iki başkan adaylık için başvuruda bulundu. Eski...
İstanbul’un iki yakasını birleştirecek üç katlı tünel geliyor! İşte güzergahı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 100 günlük icraat programında dünyanın ilk üç katlı tüp tüneli de vardı. Tünel için yakın zamanda...
Girişimcilik eğitimi iş sahibi yapıyor
Maltepe Belediyesi’nin, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Aralık 2016’da imzaladığı girişimcilik destek programı eğitimiyle, işsiz vatandaşların,...
Eyüpsultan’ın özel çocuklarına çok özel kamp
Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Yaşlı ve Engelli Hizmetleri Birimi her yıl yaz aylarında ilçede yaşayan engelli çocukları aileleriyle birlikte...
Sultangazi Kurban Satış ve Kesim Merkezi
Sultangazi Belediyesi, Kurban Satış ve Kesim Merkezi’ni bu yıl da hizmete sunuyor. 60 bin metrekare alan üzerine kurulan merkezde 288...
Denizde Can Pazarı
Sakarya’nın Karasu İlçesinde denizin dalgalı olması ve günde 30 kişinin boğulma tehlikesi geçiren vatandaşlar, cankurtaran ekipleri tarafından denizden çıkarıldı. Sakarya...
GAZİOSMANPAŞA AK PARTİ YEREL BASINLA BULUŞTU
Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Serkan Acar, yerel Basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. 16 Yıldır Ak parti ile...
Ekmek fiyatına yüzde 15 zam geldi
Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı ekmek fiyatına yüzde 15 artış yapılacağını duyurdu. Balcı ekmeğin kilogramının 5 TL 75...
Türk Kızılay’ı Yaşlıları sevindirdi.
Güzel havayı fırsata çeviren, Sakarya Kızılay Şube Müdürlüğü ekibi, Türkiye’nin çeşitli illerinden Akçakoca Kızılay Huzurevinde yaşayan, koça çınarlar için piknik...
Bakan Taranoğlu Muhtarlarla Bir Araya Geldi…
Anavatan Partisinde 3 dönem Milletvekilliği ve eski Orman ve Spor Bakanı olarak göreve yapan Ersin Taranoğlu Karasu’da Eski ve yeni...
AK PARTİ AİLESİ PİKNİKTE BULUŞTU
Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığının organize ettiği teşkilat pikniğinde , tüm teşkilat mensupları güzel bir gün geçirdi. VEKİLLERDEN GAZİOSMANPAŞA PİKNİĞİNE...
Ali Kılıç’tan Kılıçdaroğlu’na destek
Kemal Kılçdaroğu’yla köklü değişim”   Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı. Kılıç,...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: