Doğu Perinçek ve kemal kılıctaroğlun dan siyasi gizli planı

Doğu Perinçek ve kemal kılıctaroğlun dan siyasi gizli  planı
  • 13.02.2017

SİYASİ TAPANLARINI REFERANDUM SECİMLERİNE KADAR OYALAMA GÖREVİ VERİLDİ

Hedeflerinde ise terör e karşı olmak fetö terör örgütüne karşı gizlice birleştiler siyasi partiler den  fetö terör örgütünü yok etmeyi istiyorlar.

Ve tek çare olarak Başkanlığın gelmesini istiyorlar.

Doğu Perinçek ve kemal kılıctaroğlu tapanlarına şirin gözükmeye çalışıyorlar ama perde nin arkasında ise tapanları nı oyalıyorlar.

Referandum seçimlerinde yüzde 60 evet oyu çıkarmayı hedefliyorlar

Meclis de ise başkanlık sistemine geçişler de yeni anayasa için CHP millettekileri vekillerinde istifa etmemişti istifa etselerdi erken secime gidilecekti istifa etmediler. Başkanlığı desteklediler. Meclis de oyalama peşine düştüler. Seçmenin gözüne ise iyi gözükmek için meclis de kaldılar. Şimdi meydanlara inecekler. Muhalefet yapmadan Az bir çalışma ile iktidar a destek verip evet oyları çıkartmayı hedefliyorlar.

Anayasa değişiklik paketinin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne dava açılmasını engelliyorlar Anayasa Mahkemesinden bir şey çıkmaz deyip seçmeni oyalıyorlar.

Ve tek çare olarak Başkanlığın gelmesini istiyorlar.

 

Anayasa değişiklik paketinin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne dava acılması nı engelliyorlar.

Her ikisi de Anayasa Mahkemesi’ne başvurmasınlar diye diretiyorlar neden Çünkü Atatürk ilkeleri değiştirilemez hükme var Anayasa Mahkemesi’ ise ona göre karar vermek zorunda. Eğer Anayasa Mahkemesi’ bu hükümleri görmezlikten gelirse ilerde yargılanacakları için partiler bunun önüne geçmeye çalışıyor. Hepse evet için çalışıyor partilerin gizli anlaşmaları var

CHP MYK’da gündem referandum süreciydi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Toplantısı’nda Anayasa Mahkemesine gidilme süreci ve referandum sürecinde izlenecek yol haritası konuşuldu.  Parti tabanını oyalama yoluna giden CHP seçimlere kadar Anayasa Mahkemesi’ne başvurma konusunda kimse nin başvurması kanaatine vardılar ve . Doğu Perinçek ve kemal kılıctaroğlu na gizli görev verilerek parti tapanlarını oyalama görevi verildi ve kimse Anayasa Mahkemesi’ne başvurmayacak.  Sokaktaki halk başka diyor partilerin genel başkanları başka diyor gerçekleri kim kimden saklıyor.

 

CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Yaklaşık 3 saat süren toplantıda Anayasa Mahkemesine gidilme süreci ve referandum sürecinde izlenecek yol haritasının konuşulduğu öğrenildi. Toplantıda ayrıca Anayasa değişikliğinin sadece CHP’nin meselesi olmadığı, Türkiye’nin meselesi olduğu, bu yüzden de kampanyalarda parti bayrağı, parti logosu kullanılmaması gerektiğinin altı çizildi.

CHP yönetimi, örgütleri bilgilendirme için de hazırlıklara başladı. Kılıçdaroğlu başkanlığında iletişim stratejisi üzerinde çalışan parti yönetimi, örgütlere vatandaşla temas kurulduğunda hangi konular üzerinde durulması gerektiğine ilişkin talimat gönderecek. Anayasa değişikliğini yalın bir dille anlatan broşürler verilecek. CHP’nin mitinglerden çok basın yayın yoluyla vatandaşa ulaşılması planlanıyor.

 

Öte yandan anayasa değişikliği için ‘hayır’ kampanyası yürütecek olan CHP Genel Merkezi önünde bulunan parti otobüslerinden önceki seçimlerde kullanılan “Önce İnsan, Önce Birlik, Önce Türkiye” sloganında yer alan oy pusulası üzerindeki evet mühürleri söküldü. Referandum için yeni sloganın belirlenmesinin ardından parti otobüsleri yeniden giydirilecek.

 

 

Perinçek’ten muhalefete çağrı: İptal davası açmayalım

 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Anayasa değişiklik paketinin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne dava açılmaması çağrısında bulundu.

Doğu perincek in yurtdışında referandum için karısı şule perinçek ve oğlu Mehmet Bora Perinçek referandum için evet için çalışıyor ve gizli maaş aldıkları iddia ediliyor. Tüm ailece evet için ummalı bir çalışma yaptıkları iddia ediliyor. Parti tapanlarını oyalamak için parti yöneticilerini Anayasa Mahkemesi’ne dava acılamasını engelliyorlar.

Engellemeye çalışıyorlar.

Doğu Perinçek partisinin İstanbul il başkanlığında referandum süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Anayasa değişiklik paketini Anayasa Mahkemesi’ne götürme yetkisi olan kuruluşlara çağrı yapan Perinçek, “Biz iptal davası açabilecek olan kuruluşlara bir öneride bulunuyoruz, ‘iptal davası açmayalım, bu başkanlık sistemi dedikleri sistemi milletimizin önüne getirelim. Biz Türk milletine güveniyoruz. Kesinlikle ‘Hayır’ diyecektir. Başkanlık sistemi önerenleri milletin oyuyla mahkum edelim. Onlarla milletin önünde hesaplaşalım diye konuştu.

“EVET DİYEN VATANDAŞLARIMIZI DA KUCAKLIYORUZ”

Hayır’ın ağır bastığını ve bu durumun AKP ve MHP yöneticilerini telaşa düşürdüğünü söyleyen Perinçek üslup vurgusu yaparak, ” Dengelerin bozulduğunu görüyoruz, bu maalesef dile yansımaktadır. Siyasette olmaması gereken bir üslubun, terbiye dışı edep dışı, milletimizin görgüsüne yakışmayan bir üslubun ortaya çıktığını üzüntüyle görüyoruz. Milletimiz de bunu izlemektedir. Biz bu referandumda ‘Hayır’ dediğimiz gibi edepsizliğe de ‘Hayır’ diyoruz. Siyasetin düzeyinin bu şekilde düşürülmesine de kesinlikle ‘Hayır’ diyoruz ve en önemlisi, kavgaya bin kez ‘Hayır’ diyoruz. ‘Evet’ diyenler de bizim vatandaşlarımızdır ve Türkiye’nin önemli bir kısmı vatandaşlarımız ‘Evet’ eğilimi içindedir. Biz kendimizden eminiz. Bu anayasanın Türkiye’ye yar olmayacağını, Türkiye’nin sorunlarını çözmeyeceğini, teröre karşı mücadelede Türkiye’ye bir katkıda bulunmayacağını, zarar vereceğini, aynı zamanda Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan çıkışa katkıda bulunmayacağını milletimize anlatacağız. Milletimizi ikna edeceğiz; bundan eminiz ve ‘Evet’ diyen vatandaşlarımızı da kucaklıyoruz. Onara da buradan sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

BİRLİK-BERABERLİK ÇAĞRISI

Türkiye’nin zor koşullardan geçtiğini dile getiren Doğu Perinçek birlik beraberlik çağrısı yaparak, “Bugün en temel mesele Türk milletinin ve Türk devletinin birliğidir. Milletçe ve devletçe birleşerek çözeceğimiz sorunlarla karşı karşıyayız. Oysa görüyorsunuz bu yeni anayasa değişiklikleri, bu ‘Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ denilen sistem milleti birleştirmiyor, daha bu sistem gelmeden milletin ikiye bölündüğünü görüyoruz. ‘Evet’ diyenler ‘Hayır’ diyenler arasında bir mücadele ortaya çıktı. Bir tek bu tablo bile bu cumhurbaşkanlığı sisteminin ne kadar yanlış olduğunu göstermeye yetiyor. Madem bu sistemi Türkiye’ye dayatanlar, AKP iktidarı ve Milliyetçi Hareket Partisi yöneticileri teröre karşı olduklarını söylüyorlar, o zaman teröre karşı bu milleti bölen anayasa girişiminde niye ısrar ediyorlar. Teröre karşı olanlar, terör örgütlerine karşı olanlar, PKK’ya karşı olanlar, FETÖ’ye karşı olanlar milleti birleştirir” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİMİZE SESLENİYORUZ”

Anayasa değişikliğinin kendisinin Türkiye’yi teröre karşı mücadelede , ve ekonomik çözümde zaafa uğrattığını söyleyen Perinçek, ” Milletimize sesleniyoruz; bu cumhurbaşkanlığı sistemi huzur getirmez, terör meselesini çözemez. Türk milletini böyle kamplaştırdığı için terör meselesini çözemez. Bu cumhurbaşkanlığı sistemi bizim geçim derdimize çare değildir” diye konuştu.

“15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI İLK TAVRI ALAN VATAN PARTİSİDİR”

Bir soru üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün yaptığı, ‘Hayır diyenler 15 Temmuz’un yanında” açıklamasına da değinen Perinçek 15 Temmuz darbe girişimine karşı ilk tavrı alan partinin Vatan Partisi olduğunu vurguladı. Hükümet temsilcileri ve Cumhurbaşkanı’nın darbe gecesi telefonlarını kapattıklarını iddia eden Perinçek, “Bizim telefonlarımız kapalı değildi. Bir cumhurbaşkanı bir hükümet başkanı telefonunu kapatamaz. Darbe karşısında telefon kapatan cumhurbaşkanı, darbe karşısında telefonunu kapatan hükümet başkanı olmaz. Bunu madem gündeme getirdiler, bunu hiçbir zaman bir ayrılık sebebi olarak konuşmuyorduk ama şimdi konuşuyoruz. Onlara dolaylı yollardan ulaştık. Dik durun dedik. Bu darbe önlenecek dedik. Bu darbe Türk ordusunun darbesi değildir dedik ve AKP’li birçok yönetici bize ‘sahi mi, doğru mu’ şeklinde sordu. Yani darbeden ve darbenin gidişatından bile haberleri yoktu. Darbeyi de bir gün önce Genel Başkan Yardımcımız Sayın Atilla Uğur gitti Yeni Şafak Gazetesi’ne bir gün önce bildirdi. ‘Önümüzdeki günlerde Fethullah Terör Örgütü’nün bir darbe girişimi vardır’ dedi. Ve aynı zamanda da hükümete bildirmelerini istedi. Darbe gecesi de Hükümete ve Cumhurbaşkanı çevresine, ‘Dik durun, bu darbeyi Türk ordusu ezecek’ diye bildiren Vatan Partisi’dir. Biz bunlarla kamuoyu önünde bir övünç çıkarmak istemiyorduk ama madem gündeme getirdiler bu hakikatleri söylemek zorundayız” şeklinde konuştu. Vatan partisinin 1970’lerden beri FETÖ ile mücadele ettiğini ifade eden Perinçek, “Vatan partisi Fethullah Terör Örgütü’yle hiçbir zaman koalisyon kurmadı. Vatan Partisi Fethullah Terör Örgütü’yle birlikte Amerika’nın planlarında görev alıp Türk ordusunun komutanlarını ve Türkiye’nin en büyük vatansever partisi olan Vatan Partisi’nin yöneticilerini içeri atmadı” şeklinde konuştu.

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı  DENİZ KÖKEN’den EYÜPSULTAN İÇİN DEV PROJELER
Cumhur İttifakı (AK Parti) Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Eyüpsultan için tam 53 proje hazırladı. İlçeyi 2023 yılına taşıyacak...
Kılıçdaroğlu: Hayal kırıklığına uğradım
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisini hayal kırıklığına uğrattığını belirtti. Kılıçdaroğlu, tank palet fabrikası satışı ile...
 Türkiye Varlık Fonu’nun Satışa Çıkarılması Ne Anlama Geliyor ?
Meclis de vekil olanların kulakları ve gözleri gör olmuş ERDOĞAN‘IN DUYUNU UMUMİYESİ Prof Dr Mete Gündoğan ve ekibi olarak, daha...
Eyüp da işler karıştı Emel bilenoğlu CHP yi darmadağın etti
Eyüp da oy oranlarında az bir fark var ak parti ile bunu da ak parti emel bilenoğlu ile kapatıyor. EYÜP...
Gaziosmanpaşa da siyasi dengeler alt üst oldu bir çok yönetici  yolunda
Her dönem secimler de ise birileri bu olaylarda bir şey yapmaya çalışıyor. Ama halkı düşünen yok halk kime oy verirse...
Gaziosmanpaşa CHP belediye başkan adayı Erkan Kaya Türkiye sakatlar derneği Gaziosmanpaşa şubesini ziyaret etti
Gaziosmanpaşa ilçesinde İktidarda olan 16 yıldır neden bir Engelli Yaşam Merkezi kurmamışlar acaba Secimler den hemen sonra Engelli Yaşam Merkezi...
“suçu yetkili makamlara bildirmemek” biz bildirdik de ne oldu
Sizin elinizdeki kanunlar suçluyu koruma kanunu varda ondandır Mansur Yavaş hakkında soruşturma açtınız Bu ülkede bu halk bilmez bu olayları...
Millet İttifakı Adayı Erkan Kaya Projelerini Anlatıyor…
İyi Parti ve CHP’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın adayı Erkan Kaya, Hürriyet Mahallesi’nde gönüllere dokundu… Millet İttifakı’nın Gaziosmanpaşa’daki adı  Erkan Kaya…...
GAZİOSMANPAŞA İLÇESİ  BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YUSUF DANIŞMAZ
MERHABA , BEN YUSUF DANIŞMAZ .. 1983 ARAKLI DOĞUMLUYUM. 30 YILDIR İSTANBUL  İLİ, GAZİOSMANPAŞA İLÇESİ, KARADENİZ MAHALLESİNDE İKAMET ETMEKTEYİM. EVLİ...
İmamoğlu’ndan yüzde 40 indirim sözü
CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Adalar’da ikamet eden vatandaşların deniz ulaşımını yüzde 40 indirimli kullanacağını söyledi. Adalar’ın...
Eyüp sultan da siyaset de  kimsenin bilmediği gerçekler.
Eyüp sultan nın kaderi sanki mafya babalarına ve HDP nin oylarına kalmış Eyüp sultan ı HDP nin oylarını alan parti...
Zeka ve Akıl Oyunları Turnuvası
Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi, “Zeka ve Akıl Oyunları Turnuvası”na ev sahipliği yaptı. Turnuvada dereceye giren öğrencilere...
Eyüp da seçimin kaderini HDP nin oyları belirleyecek
Her dönem HDP nin oyları Eyüp da kaygan zemin gibi Her iki aday da HDP nin oylarının beşine düştü ne...
Bilal Ay, 200 proje ile geliyor.
Saadet Partisi Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayı Bilal Ay, 200 proje ile geliyor. Gaziosmanpaşa’nın iddialı adayı Bilal Ay seçim çalışmalarına aralıksız...
Binali Dağdeviren irtibat büroları ile ilgili açıklama yaptı
CHP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Binali Dağdeviren, İyi Parti ve CHP’li meclis üyelerinin açtığı seçim irtibat büroları ile ilgili bilgi verdi....
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ