2014-pronovias-gelinlikleri-1
KurbanBayramiGazeteIlaniBASKI copy
Avrupa Birliği Gazetesine Hoş Geldiniz
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Doğu Perinçek ve kemal kılıctaroğlun dan siyasi gizli planı

Doğu Perinçek ve kemal kılıctaroğlun dan siyasi gizli  planı
  • 13.02.2017
2BC_varol44

SİYASİ TAPANLARINI REFERANDUM SECİMLERİNE KADAR OYALAMA GÖREVİ VERİLDİ

Hedeflerinde ise terör e karşı olmak fetö terör örgütüne karşı gizlice birleştiler siyasi partiler den  fetö terör örgütünü yok etmeyi istiyorlar.

Ve tek çare olarak Başkanlığın gelmesini istiyorlar.

Doğu Perinçek ve kemal kılıctaroğlu tapanlarına şirin gözükmeye çalışıyorlar ama perde nin arkasında ise tapanları nı oyalıyorlar.

Referandum seçimlerinde yüzde 60 evet oyu çıkarmayı hedefliyorlar

Meclis de ise başkanlık sistemine geçişler de yeni anayasa için CHP millettekileri vekillerinde istifa etmemişti istifa etselerdi erken secime gidilecekti istifa etmediler. Başkanlığı desteklediler. Meclis de oyalama peşine düştüler. Seçmenin gözüne ise iyi gözükmek için meclis de kaldılar. Şimdi meydanlara inecekler. Muhalefet yapmadan Az bir çalışma ile iktidar a destek verip evet oyları çıkartmayı hedefliyorlar.

Anayasa değişiklik paketinin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne dava açılmasını engelliyorlar Anayasa Mahkemesinden bir şey çıkmaz deyip seçmeni oyalıyorlar.

Ve tek çare olarak Başkanlığın gelmesini istiyorlar.

 

Anayasa değişiklik paketinin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne dava acılması nı engelliyorlar.

Her ikisi de Anayasa Mahkemesi’ne başvurmasınlar diye diretiyorlar neden Çünkü Atatürk ilkeleri değiştirilemez hükme var Anayasa Mahkemesi’ ise ona göre karar vermek zorunda. Eğer Anayasa Mahkemesi’ bu hükümleri görmezlikten gelirse ilerde yargılanacakları için partiler bunun önüne geçmeye çalışıyor. Hepse evet için çalışıyor partilerin gizli anlaşmaları var

CHP MYK’da gündem referandum süreciydi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Toplantısı’nda Anayasa Mahkemesine gidilme süreci ve referandum sürecinde izlenecek yol haritası konuşuldu.  Parti tabanını oyalama yoluna giden CHP seçimlere kadar Anayasa Mahkemesi’ne başvurma konusunda kimse nin başvurması kanaatine vardılar ve . Doğu Perinçek ve kemal kılıctaroğlu na gizli görev verilerek parti tapanlarını oyalama görevi verildi ve kimse Anayasa Mahkemesi’ne başvurmayacak.  Sokaktaki halk başka diyor partilerin genel başkanları başka diyor gerçekleri kim kimden saklıyor.

 

CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Yaklaşık 3 saat süren toplantıda Anayasa Mahkemesine gidilme süreci ve referandum sürecinde izlenecek yol haritasının konuşulduğu öğrenildi. Toplantıda ayrıca Anayasa değişikliğinin sadece CHP’nin meselesi olmadığı, Türkiye’nin meselesi olduğu, bu yüzden de kampanyalarda parti bayrağı, parti logosu kullanılmaması gerektiğinin altı çizildi.

CHP yönetimi, örgütleri bilgilendirme için de hazırlıklara başladı. Kılıçdaroğlu başkanlığında iletişim stratejisi üzerinde çalışan parti yönetimi, örgütlere vatandaşla temas kurulduğunda hangi konular üzerinde durulması gerektiğine ilişkin talimat gönderecek. Anayasa değişikliğini yalın bir dille anlatan broşürler verilecek. CHP’nin mitinglerden çok basın yayın yoluyla vatandaşa ulaşılması planlanıyor.

 

Öte yandan anayasa değişikliği için ‘hayır’ kampanyası yürütecek olan CHP Genel Merkezi önünde bulunan parti otobüslerinden önceki seçimlerde kullanılan “Önce İnsan, Önce Birlik, Önce Türkiye” sloganında yer alan oy pusulası üzerindeki evet mühürleri söküldü. Referandum için yeni sloganın belirlenmesinin ardından parti otobüsleri yeniden giydirilecek.

 

 

Perinçek’ten muhalefete çağrı: İptal davası açmayalım

 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Anayasa değişiklik paketinin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne dava açılmaması çağrısında bulundu.

Doğu perincek in yurtdışında referandum için karısı şule perinçek ve oğlu Mehmet Bora Perinçek referandum için evet için çalışıyor ve gizli maaş aldıkları iddia ediliyor. Tüm ailece evet için ummalı bir çalışma yaptıkları iddia ediliyor. Parti tapanlarını oyalamak için parti yöneticilerini Anayasa Mahkemesi’ne dava acılamasını engelliyorlar.

Engellemeye çalışıyorlar.

Doğu Perinçek partisinin İstanbul il başkanlığında referandum süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Anayasa değişiklik paketini Anayasa Mahkemesi’ne götürme yetkisi olan kuruluşlara çağrı yapan Perinçek, “Biz iptal davası açabilecek olan kuruluşlara bir öneride bulunuyoruz, ‘iptal davası açmayalım, bu başkanlık sistemi dedikleri sistemi milletimizin önüne getirelim. Biz Türk milletine güveniyoruz. Kesinlikle ‘Hayır’ diyecektir. Başkanlık sistemi önerenleri milletin oyuyla mahkum edelim. Onlarla milletin önünde hesaplaşalım diye konuştu.

“EVET DİYEN VATANDAŞLARIMIZI DA KUCAKLIYORUZ”

Hayır’ın ağır bastığını ve bu durumun AKP ve MHP yöneticilerini telaşa düşürdüğünü söyleyen Perinçek üslup vurgusu yaparak, ” Dengelerin bozulduğunu görüyoruz, bu maalesef dile yansımaktadır. Siyasette olmaması gereken bir üslubun, terbiye dışı edep dışı, milletimizin görgüsüne yakışmayan bir üslubun ortaya çıktığını üzüntüyle görüyoruz. Milletimiz de bunu izlemektedir. Biz bu referandumda ‘Hayır’ dediğimiz gibi edepsizliğe de ‘Hayır’ diyoruz. Siyasetin düzeyinin bu şekilde düşürülmesine de kesinlikle ‘Hayır’ diyoruz ve en önemlisi, kavgaya bin kez ‘Hayır’ diyoruz. ‘Evet’ diyenler de bizim vatandaşlarımızdır ve Türkiye’nin önemli bir kısmı vatandaşlarımız ‘Evet’ eğilimi içindedir. Biz kendimizden eminiz. Bu anayasanın Türkiye’ye yar olmayacağını, Türkiye’nin sorunlarını çözmeyeceğini, teröre karşı mücadelede Türkiye’ye bir katkıda bulunmayacağını, zarar vereceğini, aynı zamanda Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan çıkışa katkıda bulunmayacağını milletimize anlatacağız. Milletimizi ikna edeceğiz; bundan eminiz ve ‘Evet’ diyen vatandaşlarımızı da kucaklıyoruz. Onara da buradan sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

BİRLİK-BERABERLİK ÇAĞRISI

Türkiye’nin zor koşullardan geçtiğini dile getiren Doğu Perinçek birlik beraberlik çağrısı yaparak, “Bugün en temel mesele Türk milletinin ve Türk devletinin birliğidir. Milletçe ve devletçe birleşerek çözeceğimiz sorunlarla karşı karşıyayız. Oysa görüyorsunuz bu yeni anayasa değişiklikleri, bu ‘Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ denilen sistem milleti birleştirmiyor, daha bu sistem gelmeden milletin ikiye bölündüğünü görüyoruz. ‘Evet’ diyenler ‘Hayır’ diyenler arasında bir mücadele ortaya çıktı. Bir tek bu tablo bile bu cumhurbaşkanlığı sisteminin ne kadar yanlış olduğunu göstermeye yetiyor. Madem bu sistemi Türkiye’ye dayatanlar, AKP iktidarı ve Milliyetçi Hareket Partisi yöneticileri teröre karşı olduklarını söylüyorlar, o zaman teröre karşı bu milleti bölen anayasa girişiminde niye ısrar ediyorlar. Teröre karşı olanlar, terör örgütlerine karşı olanlar, PKK’ya karşı olanlar, FETÖ’ye karşı olanlar milleti birleştirir” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİMİZE SESLENİYORUZ”

Anayasa değişikliğinin kendisinin Türkiye’yi teröre karşı mücadelede , ve ekonomik çözümde zaafa uğrattığını söyleyen Perinçek, ” Milletimize sesleniyoruz; bu cumhurbaşkanlığı sistemi huzur getirmez, terör meselesini çözemez. Türk milletini böyle kamplaştırdığı için terör meselesini çözemez. Bu cumhurbaşkanlığı sistemi bizim geçim derdimize çare değildir” diye konuştu.

“15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI İLK TAVRI ALAN VATAN PARTİSİDİR”

Bir soru üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün yaptığı, ‘Hayır diyenler 15 Temmuz’un yanında” açıklamasına da değinen Perinçek 15 Temmuz darbe girişimine karşı ilk tavrı alan partinin Vatan Partisi olduğunu vurguladı. Hükümet temsilcileri ve Cumhurbaşkanı’nın darbe gecesi telefonlarını kapattıklarını iddia eden Perinçek, “Bizim telefonlarımız kapalı değildi. Bir cumhurbaşkanı bir hükümet başkanı telefonunu kapatamaz. Darbe karşısında telefon kapatan cumhurbaşkanı, darbe karşısında telefonunu kapatan hükümet başkanı olmaz. Bunu madem gündeme getirdiler, bunu hiçbir zaman bir ayrılık sebebi olarak konuşmuyorduk ama şimdi konuşuyoruz. Onlara dolaylı yollardan ulaştık. Dik durun dedik. Bu darbe önlenecek dedik. Bu darbe Türk ordusunun darbesi değildir dedik ve AKP’li birçok yönetici bize ‘sahi mi, doğru mu’ şeklinde sordu. Yani darbeden ve darbenin gidişatından bile haberleri yoktu. Darbeyi de bir gün önce Genel Başkan Yardımcımız Sayın Atilla Uğur gitti Yeni Şafak Gazetesi’ne bir gün önce bildirdi. ‘Önümüzdeki günlerde Fethullah Terör Örgütü’nün bir darbe girişimi vardır’ dedi. Ve aynı zamanda da hükümete bildirmelerini istedi. Darbe gecesi de Hükümete ve Cumhurbaşkanı çevresine, ‘Dik durun, bu darbeyi Türk ordusu ezecek’ diye bildiren Vatan Partisi’dir. Biz bunlarla kamuoyu önünde bir övünç çıkarmak istemiyorduk ama madem gündeme getirdiler bu hakikatleri söylemek zorundayız” şeklinde konuştu. Vatan partisinin 1970’lerden beri FETÖ ile mücadele ettiğini ifade eden Perinçek, “Vatan partisi Fethullah Terör Örgütü’yle hiçbir zaman koalisyon kurmadı. Vatan Partisi Fethullah Terör Örgütü’yle birlikte Amerika’nın planlarında görev alıp Türk ordusunun komutanlarını ve Türkiye’nin en büyük vatansever partisi olan Vatan Partisi’nin yöneticilerini içeri atmadı” şeklinde konuştu.

abgazetesin
İhtiyaç Sahiplerinin Yüzü Elden Ele Yardım Merkeziyle Gülüyor
Sultangazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Elden Ele Yardım Merkezi” bu bayramda da ihtiyacı sahiplerinin yüzünü güldürdü. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit...
Gaziosmanpaşa’da Gaziosmanpaşa’daki Ahmet Yesevi Cemevi  Aşure Heyecanı Yetim Çocuklarla Birlikte Yaşandı
Gaziosmanpaşa da Muharrem ayı dolayısıyla yetim çocuklarla birlikte vatandaşlara 3 ton aşure dağıttı. Gaziosmanpaşa’daki Ahmet Yesevi Cemevi tarafından İslam dünyasında...
Adalet Partisi Gaziosmanpaşa Teşkilatı Kongresini Yaptı.
Adalet Partisi Gaziosmanpaşa İlçe Teşkilatı, Genel Başkan Vecdet Öz’ün katılımıyla 1. Olağan Kongresini yaptı. Adalet Partisi İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe Teşkilatı Kongresini...
Başkan Altunay Aşure İkram Etti
Sultangazi Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen aşure dağıtımı, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda  yapıldı. Cuma namazı çıkışında gerçekleştirilen aşure...
Belediye Başkanına ait binanın 2 katı kaçak çıktı
Vatandaş kaçak kat atıyor da belediye başkanı kacak kat atmış çokmu bu ülkede yağma var bu ülkede yağma Zonguldak’ın Filyos İlçesi...
Gaziosmanpaşa da ne yetkililer görevlerine uyuyor. Nede vatandaş görevlerini yapıyor
burası İstanbul Gaziosmanpaşa meydanına arabalarını park eden vatandaşlar ise arabalarını bulamıyor neden mi? Gaziosmanpaşa Meydanda park yasaktır levhası olmadığı için...
Enis Berberoğlu tahliye oldu
CHP’nin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu Maltepe cezaevinden tahliye oldu. Berberoğlu, “CHP Milletvekili olarak cezaevine girdim milletvekili olarak dışarı çıkıyorum. Türkiye’nin...
Gaziosmanpaşa da böyle gazetecilik yapılır
Etliye sütlüye karışmayacaksın sokakları görmeyeceksin ona buna abi diyeceksin  eh işte geçinme yoluna bakacaksın halk neymiş efendim banane diyeceksin Gelelim...
İÜ Cerrahpaşa Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Eğitime Başladı
Sultangazi Belediyesi kendi öz kaynaklarıyla inşa ettiği İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu eğitim hayatına, “merhaba” dedi. Okulun...
Pahalıktan bıkan şehirliler artık kasabalının ve köylünün tarlasından Ektiklerini çalıyorlar.
Türkiye de son zamanlarda zamlardan etkilenen halk artık köylünün tarlasından ektiklerini çalma peşinde koşuyorlar Bundan sonra ne olacak belli değil...
oto dolandırıcıları
* Honda Civic aracımı 30 Mayıs 2018 tarihinde Sahibinden .Com Sitesinden İlan Verdim.  *06.06.2018 Tarihinde Çarşamba Günü Saat 16 Gibi...
Bankada büyük vurgun: 15 milyonu alıp yıllık izne çıktı
Türkiye de eşkıyalık diz boyu birileri devleti soyar vatandaşta bankaları soyar Kepez ilçesi Göksü Mahallesi Toptancı Hal Kompleksi içindeki bir...
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün koruması gözaltına alındı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ağır hakarette bulunan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün yakın koruması Mehmet Ali Başkale gözaltına alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ağır hakarette bulunan...
Maltepe’de nikah bereketi
Maltepe’de 08.08.2018’de nikâhlarını kıydırmak isteyen çiftler, belediyenin evlendirme dairesine akın etti. Maltepe Belediyesi Küçükyalı Süreyya İlmen Paşa Kültür Merkezi Nikah...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: