ÖZEL HASTANELER “SGK “YI NASIL DOLANDIRIYOR….

Kıymet TAYLAN
Kıymet TAYLAN
  • 04.08.2017

Bilindiği gibi ülkemizde milyonlarca özel Hastane var. Bu hastanelerin günlük kazancı zaman zaman milyonları buluyor….

Hastaneye giden hastalar ayak üstü tedavi görseler bile yatış işlemleri yapıyor.

Ama öyle bir günlük değil bir kaç günlük bazen haftaları buluyor bu yatışlar hastaların bundan tabii ki haberi haberi olmuyor…

kıymet_taylan913

Hastaneye girmeden yani tedaviye başlamadan tahliller yapılırken hastalara veya yakınlarına bir evrak imzalatılıyor. Bu evrakta hastanede tedavi gördüğünü, ve günlük olarak, belirli periyotlar da ilaç ve yatakta yattığına dair belge niteliği taşıyor…..

Ayak üstü tedavide bile adını bilmediğimiz yaklaşık “5 “nüshalık bir evraktan bahsediyorum. Bu evrakı okumanız mümkün değil zaten, zaten okusanız da bir şey anlayamazsınız…..

Küçük puntolar kullanılarak yazılan yazılar çoğu zaman neyi imzaladığınızı bilmeden imzaladığınız o evraklar sayesinde hastaneler ciddi bir şekilde devleti yani SGK “yı dolandırmaya yetiyor….

İki yıl önce küçük bir poliklinik ken birden devasal hastanelerin birden bire büyümesi bu yüzden……

TAAHHÜTNAME ADI ALTINDA “SGK” DAN TEDAVİ SÜRECİNDE PARA ALMAN DA BU YOLLA ENGELLENİYOR:

İmzaladığınız taahhütname de SGK “ dan para talebinde bulunmayacağınız tedavi gördüğünüz hastane tarafından bir imzayla belgeleniyor.

YANİ HASTANEYE GİRDİĞİNİZ ANDAN İTİBAREN HİÇBİR HAKKINIZ YOK.

DEVLET NE YAPIYOR:

Bu durumda dolandırılan devlet ne yapıyor. Hiçbir şekilde araştırma soruşturma yapmıyor mu ? tabii kide bu mümkün değil devlet hangisine yetişsin diyeceksiniz. Milyonlarca kadrosu olan devletin her biriminin çalışanı ayrı ancak ülkemizde her şeye bir kılıf bulunduğu gibi buna da bir kılıf uydurulmuş zaten söz konusu belgeyi imzalayarak başınıza gelenleri önceden kabul etmiş oluyorsunuz….

GÜNÜN SÖZÜ : Allah Kimseye hastane köşelerine düşürmesin eksikliğini de göstermesin, bu müthiş dolandırıcılıktan dolayı da Hepinize geçmiş olsun…..

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ