İYİ Parti siyasi dengeleri alt üst etti,

Gölge Gazeteci
Gölge Gazeteci
  • 14.11.2017

Türkiye de önümüz deki dönem 2019 seçimlerin de siyasi dengeler altı üst olacak neden

Şimdi gelelim iyi parti hangi partilerden oy alacak, İYİ Parti Marmara bölgesinden MHP ve CHP ak partiden oy alacak şimdi ne kadar oy alacak  Marmara bölgesinden ak partiden yüzde 2. 3 oy alır. CHP den ise yüzde 4. 8 alır.. MHP den ise yüzde 7 -2 alır.

İYİ Parti Karadeniz bölgesinden ise ak partiden yüzde 3. 7 oy alır. CHP den ise yüzde 5. 7 alır.. MHP den ise yüzde 6 -9 alır.

İYİ Parti Doğu Anadolu bölgesi den ak partiden yüzde 1. 8 oy alır. CHP den ise yüzde 1. 4 alır.. MHP den ise yüzde 3 -4 alır.

İYİ Parti Akdeniz bölgesinden ak partiden yüzde 3. 2 oy alır. CHP den ise yüzde 4-8 alır.. MHP den ise yüzde 5 -3 alır.

İYİ Parti  iç Anadolu dan ise ak partiden yüzde 2. 1 oy alır. CHP den ise yüzde 3. 8 alır.. MHP den ise yüzde 5 -9 alır.

İYİ Parti güney doğu Anadolu bölgesi den ak partiden yüzde 2. 8 oy alır. CHP den ise yüzde 3. 4 alır..MHP den ise yüzde 4 -7 alır.

İYİ Parti ege bölgesi den ak partiden yüzde 3. 8 oy alır. CHP den ise yüzde 4. 6 alır.. MHP den ise yüzde 5 -9 alır.

Türkiye de neden İYİ Parti ye halk birden sıcak bakıyor

Siyasi boşluktan yararlanan cemaatler Türkiye yi ele geçirmiş durumda ve bu cemaatler tüm partilerde varlar ve şimdi ise şanslarını İYİ Parti de deneyecekler.

Bu cemaatler nasıl başarılı oluyorlar dağınık vaziyette olanları bir araya topluyorlar ve topyekün saldırın emri ile  bir partide çalışma yapıyorlar ve o partiyi yıllardır iktidarda taşıyorlar.

Şimdi ne olacak devletin içindeki Fetullahçı Terör Örgütü tüm il ve ilçe merkezlerinde görevden alınanlar ve onların aileleri bu sicimler de ise İYİ Parti de secim çalışmaları yapacaklar neden mi ?

Her partide bu cemaatlerin adamları var  AKP parti de CHP de MHP de HDP de  ve diğer partiler de VARLAR

Fetullahçılar 15 TEMMUZDAN SONRA yıkıma uğradılar ama bu yıkım da ise fazla zarar görmediler. İhtilal yapmaya çalıştılar ama bu bir ihtilal değildi Türkiye de cemaatler arasında kıyasıya bir kavganın gün ışığına çıkmasıydı yer altından cemaatler Türkiye yi kendi kontrollerine almak için ummalı bir çalışma yapıyor ve her dönemde ise  bu gibi olaylar oluyor. Geçmiş de araştırma yapan araştırmacılar bu gibi örgütlerin kendi içinde kavgalarının olduğunu zaman zaman gün ışığına çıkartıyorlardı  ama 15 Temmuz olayları ise büyük bir olaydı bunu kimse beklemiyordu ve buna cesaret edecekler diye düşünmüyorlardı derinlerde kavga o kadar büyüktü ki bunu halka anlatmaya kalksalardı başaramazlardı

Her iktidar dönemlerinde ise bu gibi cemaatlerin devletin içinde oldukları için her zaman bu gibi bu cemaatler siyasi partileri iktidara taşıyorlar. Ve Türkiye de iktidar oluyorlar.

ise bu gibi cemaatlerden çok para var hiç düşünmeden bu paraları siyasi yoldan İktidara gelmek için feda ediyorlar.

Türkiye’de devlet yönetimi ve tüm kamu sistemini ele geçirmek için yaklaşık 40 yıldır çalışan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tüm il ve ilçe merkezlerinde yapıları vardır bazı merkezler adeta karargâh gibi kullanması. ,ise devletin boşluğunda değil desteğindendir bu destekleri almaları ile başarılı olmuşlardır bu gibi cemaatlerin siyasi kolları çok uzun olduklarındandır.

2019da ne olacak bu gibi cemaatlerden siyasi partilerin içinde ise ayrılıp tek bir partiye destek verecekler bunda da başarılı olacaklar.

Şu andaki mevcut iktidar partisi bunun önüne geçebilir mi geçemez neden mi?

bu gibi cemaatler iktidarın içinde oldukları için bunu başaramaz ve bunları ayıklayamaz işte iktidarın yıkımı kendi içinden olacak  bunu iyi kullanacak olan bu gibi cemaatler ise kendi istekleri doğrultusunda gizli anlaşmalarında tek bir parti ye gizlice destek verecekler ve Türkiye genelinde ise bu partiye başarılı olsun diye de ummalı bir çalışma içinde olacaklar.

Geçmişden bu güne kadar Atatürkçüler ise her dönem bu gibi cemaatler iktidarın içinde olanlar ile baş edemez vaziyete geldiklerinde iktidarda Atatürkçülerin Türkiye de güçlü bir yapısı olduğunu bildiği için bu gibi cemaatler savaşından sıyrılmak için geçici süreliğine ise İktidarın içindekiler Atatürkçü kesiliyorlar.

Şimdi ise önümüzdeki 2019 seçimlerin de ne olacak siyasi dengeler alt üst olacak  ve Türkiye buna hazır mı hazır değil ülke insanı kendi çıkarları için her şeyi yapar ama bu kaos dan 2019 da Türkiye kurtulamayacak büyük bir çukurun içinde düşecek ve devlet yapılanmasın da büyük bir çöküş yaşanacak ve ülke bu çöküş den kurtulmak için yıllarını verecek. Bundan sonra olacak planlar ise 15 Temmuz da kumpas olayını bozan halka karşı sinsice BELEDİYELERDE İSE milliyetçilerin ve Atatürkçülerin üzerinde oyun oynayacaklar. Ve onların ekmeklerine varana kadar ellerinden almaya çalışacaklar bunu da kanun yoluyla yapacaklar

Türkiye de iktidarın içinde olanlar kendilerini hazırlasınlar büyük bir kaos geliyor kaos onları öyle bir vuracak ki onlar bile ne olduğunu anlamayacak 

Neden birileri bunu yapıyor 15 Temmuz da milliyetçiler ve Atatürkçüler.  15 Temmuz da bu gibi cemaatlerin sinsi kavgalarını önlediler. Şimdi ise bu gibi cemaatler milliyetçileri ve Atatürkçüleri ikiye bölmek planları bu bunu da başaracaklar. Hazırlıklı olun

 Buradan iddiaya varız iktidarın içinden bir siyasetçi bize iş yapmak için 10 bin TL versin ilerde başına gelmedik kalmaz iş yerine vergi memurları gelir telefon borlarını ödemedi diye telefonlarını keserler. Sokakta ise başıbozuk olanlar onları küfür ile karşılarlar.  Belediyelerde işlerini bile yapamazlar. Ve devletin içinde hiçbir işi olmaz sallarlar dururlar. Eğer adliyeler dede mahkemeleri varsa mahkeme cepleri onun eline bile ulaşmaz ve onun için arama emri çıkardırlar. Boşu boşuna karakolun nezaret hanesinde bekler savcı ifadesini alsın diye ama boşuna 2 gün orta bekler

Başına bir şey gelmesin diye Korkudan silah taşımaya başlar ama devletin içinde olanlar buna izin vermez bu kişinin hayatı ise tam bir kâbus olur

Bizden söylemesi

Biz söyledik ve ülkesini sevenleri uyardık şimdi sıra kalleşlerde hadi bize baskı yapın

Hakkı uyarıyoruz diye bekliyoruz sizi

AVRUPA BİRLİĞİ GAZETESİ

 

HİÇ BİR SİYASİ PARTİYE BAĞLI DEGİLDİR

 

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ