HEY GİDİ GÜNLER HEYYY

Kıymet TAYLAN
Kıymet TAYLAN
  • 08.02.2018

Mesleğe başladığım ilk günlerde, çokda olan bitenin farkında değildim siyasi kulvarlar…

Herkes kozlarını son demlerine kadar vuran siyasetin akıl mantık üstü olan herşeyi halka günlük güneşlik gösteren siyasi yüzler… Bölgenin önde gelen iş adamları, paraların havalarda uçuşğu siyasi çıkarlar için ezeli bir rakabetin olduğu yıllardı. O yıllarda parası olanların oyları sandıktan nasıl satın aldığına pusulaların dağların taşların altından nasıl çıktğına insanların nasıl susturulduğuna, para için oyları satanlara da şahit oldum, 2008 ile 2009 dan bahsediyorum.

Nerden bilebilirki insan o tarihten sonra idiolojiler bitecek…

2010 da bir basın toplantısına kaldım Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş “ konuşma yapıyor kürsüde söylediği bir söz 2015 “ e kadar kafamda soru işareti olarak kaldı. O zaman demiştiki hiç kimse idiolojileri için savaşmasın artık onlar bitti herkes karnını doyurmanın yoluna baksın, o zaman ne demek istediğini hep düşünmüştüm, hatta nasıl yani bütün bu partiler için idolojileri için bir birini ezenler boşuna mı bunu yapıyor diye düşündüm durdum, geldiğimiz noktada tarih 2018 “ ve ne demek istediğini 2015 de öğrendiğim bir cümleydi bu….

Kimse yanlış anlamasın görmek istediğimi değil, gördüklerimi yazacağım…

Yıllar içinde gördülkerim şahit olduğum o kadar çok olay oldu ki, yazssam kitap olur seri basardım o derece yani…

Millet sanıyor ki, bu partinin fikri beni savunuyor o parti şöyle bu parti böyle aslında hiç biri bir birinden farklı değil, sokakta ev de bir biriyle didişen sevgili halkımız, onlar dayanışıklı dövüş yapıyorlar, kapalı kapılar arkasında anlaşarak günlük neler söyleceklerini bir biriyle iştişare yaparak gündem oluşturuyor veya gündem değiştiriyorlar ve bizler sanıryoruz ki o bunu dedi o ona kapak yaptı…

Kimsenin kimseye kapak yaptığı yok, milleti uyutma taktiği kullanıyorlar, ve bizler ne yazık ki yıllardır uyutuluyor çevremizdekilerle bunları tartışarak, kalp kırıyor veya kırılıyoruz.. Kadir Toppbaş “ın da dediği gibi millet karnını doyurmanın yoluna baksın idiolojik savaşlar biteli çok oldu….

 

Benim bu güne kadar hiçbir siyasi çıkarım, hedefim, desteğim olmadı. Bir partiye sırtımı yaslayıp ikbal sahibi olmayı ve parti taraftarlarınca popülerleştirilmeyi de kabul etmedim Görüşlerim sadece bana ait kendi halinde  objektif analizlerdir…

Kalın sağlıcakla

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ