GİZLİ DÜNYA DEVLETİ

Kıymet TAYLAN
Kıymet TAYLAN
  • 10.05.2018

Büyük İsrail kuruluyor.

Amerika “nın ve emperyalizm ülkelerin kıskacı altına aldığı Arap dünyası dünyada yalnız kaldı.

Ortadoğu “da israil”e karşı çıkan hiçbir devlet kalmayacak

 

 

İsrail Kuvvet zoruyla Filistin’e yerleştirildi. Sözde insanlık huzur, barış ve saadete kavuşacaktı…
Hâlbuki ne oldu?

1989’da komünizmin iflası ve Sovyetlerin dağılmasına kadar soğuk harp devam etti. Dünyada ekonomik bakımdan; fakir ülkeler daha fakir, zengin ülkeler daha zengin oldu. Gerek ülkeler arasında, gerekse ülkelerin içinde gelir dağılımları gittikçe bozuldu. Açların, işsizlerin sayısı gittikçe arttı. Milyonlarca insan enflasyon ve pahalılıktan dolayı her geçen gün geçim sıkıntısı ile ızdırap çekti.
Siyasi bakımdan Filistin, Keşmir, Kore, Vietnam başta olmak üzere sürekli harpler ve silahlı çatışmalar devam etti. İnsanlığın üzerine bir kabus gibi çöken bir devir esnasında Batılılar hep: “Biz insanlığa saadet getireceğiz ama ne yazık ki bir komünizm var, Sovyetler var, soğuk harp var, bundan dolayı hizmetimizi
yapamıyoruz” dediler, dediler, durdular. Nihayet 1989’da komünizm iflas etti ve Sovyetler dağıldı. Sovyetlerbirliği Kapitalizimden yana oldu.

Bu son dönemde bir yandan ekonomik alanda geri kalmış ülkelerin dış borçları ve bunun için ödedikleri faizler korkunç seviyelere ulaştı.

Müslüman körfez ülkeleri olmak üzere harpler dolayısıyla birçok ülkenin ekonomileri büsbütün bozuldu. Siyasi alanda ise, yeryüzüne barış geleceğine tam tersine sıcak çatışmalar gittikçe arttı ve yeryüzünün her yanına yayıldı.
İran-Irak savaşı çıkartıldı. Körfez savaşı körüklendi, Somali’de yerli halkı ezmek için Somali işgal edildi. Bosna, Çeçenistan ve Azerbaycan’da tarihin görmediği katliamlar yapıldı ve birçok Müslüman ülkeye haksız ambargolar konuldu. Adım adım bütün dünya sömürüldü ve köle haline getirildi. İtaat etmeye
mecbur hale getirildi. Böylece “Yeni Dünya Düzeni” adı altında tek kutuplu bir tahakküm ve sömürü düzeni gerçekleştirilmeye çalışıldı.
İşte olaylar bütün açıklığıyla gözler önünde cereyan ediyor. Ve insanlığa bir türlü barış, huzur ve saadet gelmiyor.!!!

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ