2014-pronovias-gelinlikleri-1
KurbanBayramiGazeteIlaniBASKI copy

Gündem siyaset 24 Haziran seçimleri 10.06.2018

Gündem siyaset 24 Haziran seçimleri 10.06.2018
  • 10.06.2018
2BC_varol44

İşte Muharrem İnce’nin iddialarının belgesi

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, AKP hükümetinin ABD’de yaşayan FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in iade edilme süreci konusundaki iddiasını yineledi. İnce, Gülen için “ABD vermek istemiyor, Erdoğan almak istemiyor” dedi.

Buna gerekçe olarak da CHP’li iki vekil ve iki avukatın Adalet Bakanlığı’nda Gülen’in ABD’ye gönderilen iade dosyası konusunda yaptığı çalışmayı gösterdi.
İnce, Fethullah Gülen konusunda açılmış olan Selam Tevhid davasına ilişkin iade talebinin Adalet Bakanlığına aylar önce geldiğini, ancak Bakanlığın ABD’ye iade talebini göndermek için aylarca beklediğini söyledi.

Adalet Bakanlığı’ndan, CHP heyetinin incelemelerinden önce kamuoyuna sızan iade belgeleri de İnce’nin iddialarını doğrular nitelikte. Buna göre Gülen hakkında İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin aldığı “yakalama kararının” tarihi 10 Kasım 2015. Oysa, Gülen’in ABD’deki adresinin biliniyor olmasına rağmen ABD’ye FETÖ elebaşının gözaltına alınması ve iadesine ilişkin talep yazısı ancak 8 ay sonra, yani 19 Temmuz 2016 tarihinde gönderilmiş durumda. ABD’ye Gülen’in iade edilmek üzere gözaltına alınmasına ilişkin dosya ancak 15 darbe girişiminden sonra gönderilmiş.

İNCE NE DEMİŞTİ ?

Muharrem İnce NTV’de katıldığı programda FETÖ elebaşının iade süreci konusunda şöyle konuşmuştu;
“7 dosya var, bunların dördü 15 Temmuz öncesindeki olaylarla ilgili. Birisi Selam Tevhid davası. Bu dosyanın Adalet Bakanlığı’na gelişi 28 Ocak 2016. 6 ay bu dosya beklemiş ne zaman gönderilmiş, 6 ay sonra. Ocak ayında iade talebi bakanlığa gelmiş, neden bakanlık 6 ay boyunca beklemiş. Bu beklemeyi Recep Erdoğan mı bekletmiş, Adalet Bakanlığı mı?”

İNCE’NİN BAHSETTİĞİ 7 İADE DOSYASININ AYRINTILARI

Muharrem İnce’nin bahsettiği, ABD’ye Gülen’in iadesi için gönderilen iade dosyalarının ayrıntıları da şöyle;

Fethullah Gülen için 15 Temmuz 2016 tarihi öncesindeki suçları için ABD’ye dört ayrı dosya gönderildi. Bunlar;

-İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki, Tahşiyeciler kumpasıyla ilgili açılan (örgütün kişileri suçlu gibi göstermesi)

-İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın çevresinin de aralarında bulunduğu bin 348 kişinin usulsüz bir şekilde dinlendiği Selam tevhid davası (örgütün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan başta olmak üzere binlerce kişinin telefonlarını yasadışı yollarla dinlemesi)

-Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi, FETÖ/PDY’ye ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında açılan dava (13 Eylül 2009’da Polis Akademisi Meslek Yüksek Okulları Öğrenci Adaylığı Sınav sorularının çalınması. Bu olayı savcılığa ihbar eden gencin telefonlarının FETÖ / PDY mensubu polislerce sanki o genç uyuşturucu kaçakçısıymış gibi 2.5 ay boyunca usulsüz olarak dinlenmesi. Sözkonusu polislerin talimatı Gülen’in yönettiği örgütten alması

– Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki FETÖ Ana Davası dosyası

15 Temmuz darbe girişiminin ardından da yapılan soruşturma ve yargılamalar çerçevesinde ABD’ye Gülen’in iadesi konusunda üç ayrı dosya daha gönderildi. Bunlar

– 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin suçlamalar ve Cumhurbaşkanına suikast teşebbüsüyle ilgili olarak da üç (3) ayrı dosya. Bu dosyaların ABD’ye gönderilme tarihi ise 23 Temmuz 2017.

Kılıçdaroğlu’dan AKP’ye zor soru!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 79 yılda görev yapan bütün Cumhuriyet hükümetlerinin toplam 713 milyar dolar harcadığını, AKP hükümetinin ise 14 yılda 2 trilyon 94 milyar dolar harcadığını belirtip sordu: 2 trilyon dolar nereye gitti?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’da çiftçi, sulama birlikleri, esnaf, meslek odaları, vakıf, dernek , STK Ve gençlik temsilcileriyle buluştu.

Konuşmasında tüm kesimlerden 24 Haziran’da sandığa gittiklerinde ellerini vicdanlarına koyarak, çocuklarını düşünerek oy kullanmalarını isteyen Kılıçdaroğlu, AKP hükümetinin 14 yılda harcadığı 2 trilyon 94 milyar doların nereye gittiğini sordu. Türkiye’de 1923-2002 yılları arasındaki 79 yılda görev yapan tüm Cumhuriyet hükümetlerin toplam 713 milyar lira harcadıklarını bildiren Kılıçdaroğlu, “Para yok diyorlar. 1923-2002 79 yılda gelen giden bütün hükümetler 713 milyar dolar harcamış. Keban Barajı yapılmış, Atatürk barajı yapılmış, GAP projesi yapılmış, Sümerbank gibi onlarca fabrika kurulmuş, demiryolları ağı döşenmiş, TELEKOM kurulmuş, Kıbrıs çıkarması yapılmış, ambargo uygulanmış, Erzincan depremi olmuş, Marmara depremi olmuş 35 bin kişi hayatını kaybetmiş, yaralar sarılmış,tüm bunlar için bütün hükümetler toplam 713 milyar dolar harcamış. Son 14 yılda ise 2 trilyon 94 milyar dolar harcandı. Çiftçinin hali ortada, esnafın hali ortada, peki 2 trilyon dolar nereye gitti? Ben size 100 milyardan değil, 2 trilyon 94 milyar dolardan söz ediyorum. Nereye gitti bu para? 15 yılda ödedikleri faiz dış 151 milyar dolar, 687 milyar TL içeriye faiz ödediler. Biz faize karşıyız diyorsun, sen faizcilere çalışıyorsun. ‘Borç alan emir alın diyordu’ şimdi batıdan borç alıyorlar, onlardan emir alıyorlar. Ekmeyin diyorlar çiftçiye ektirmiyorlar, satın diyorlar satıyorlar. Biz o emirleri yırtıp çöp sepetine atacağız. “dedi.

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

YÖK KALKACAK, GENÇLER ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNDE SÖZ SAHİBİ OLACAK

“Sayın Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı olduğu parlamentoda millet ittifakının çoğunluğu olduğu bir iktidarda YÖK belasını kaldıracağız. YÖK bir 12 Eylül, bir darbe kurumudur. Bu darbe kurumundan üniversitelerin kurtulması lazım. Gençler, üniversite yönetimlerinde söz ve karar sahibi olacaklar. 18 yaşındaki çocuk milletvekili oluyorsa üniversite yönetmede de karar ve söz sahibi olabilir. Yurt sorununu en geç 2 yıl içinde çözülecek, hiçbir öğrenci ‘benim yurdum yok’ demeyecek, anne ve babalar endişeye kapılmayacaklar. 16 yılda çözemediler 2 yılda çözeceğiz. Ayrıca hiçbir gencimize şiddete bulaşmadıkça ‘Niye böyle farklı düşünüyorsun?’ denmeyecek.

KRAATHANE İLE İŞSİZLİK ÇÖZÜLÜR MÜ?

Milyonlarca işsizimiz var kıraathane yapacaklar. Niye kıraathane yapacak, oyun oynasınlar diye. İşsizlikle mücadele üretimle olur, fabrikada, tarlada üreteceksin, üniversite bilgi üreteceksin ki işsizlik çözülsün. Kıraathane yapacağım demek işsizliği çözmede havlu atmak demektir. 16 yılda 10 sefer eğitim politikası değişti. Kendi çocuklarını kobay olarak kullanan dünyadaki tek ülkeyiz.

ESNAF BAKANLIĞI KURACAĞIZ, KİRA STOPAJINI KALDIRACAĞIZ

Esnaf kardeşlerimle ilk samimi diyaloğu BAĞKUR genel müdürlüğü dönemimde yapmıştım. Onlarla çok bir araya geldim, dertlerini dinledim. Ne zaman bir esnaf toplantısına katılsam ‘ bizim derdimizi çözecek bir Esnaf Bakanlığı’na ihtiyacımız var’ derlerdi. Bir Esnaf Bakanlığı kuracağız. Hükümet zaten ‘AVM’ler var, esnafa gerek yok’ diye bakıyor. Dünyanın her tarafında esnaf desteklenir. Anayasada “Devlet esnaf ve sanatkarı koruyacak tedbirler alır” der, emredici hüküm, hangi tedbirleri alıyor iflas eden binlerce esnaf var. Kira stopajı, belasından esnafı kurtaracağız, kaldıracağız bunu. O vergi sizin verginiz değil ama siz ödemek zorunda kalıyorsunuz.

10 SENE ÖNCE 1800 TL ALAN BAĞKUR’LU YENİ EMEKLİ 840 TL ALIYOR

Bir BAĞKUR’lu kardeşim, diyelim ki bakkalı var, yaşı geldi emekli olacak dilekçeyi verdi, işlemini yaptı. En düşük prim ödeyen BAĞKURlu emekli olduğunda alacağı aylık 840 TL. Peki bu kardeşimiz 1 Ekim 2008 den önce emekli olmak istiyorum deseydi kaç lira bağlanacaktı? 1800 TL… 2008’den önce en düşük göstergeden emekli olan esnafa 1800 TL, aradan geçen 10 sene sonra şimdi 840 TL . Bunu size ‘sosyal güvenlikte reform yaptık’ diye sattılar. Esnaf bunu emeklilik dilekçesi verip aylık bağlandığında öğreniyor. 9000 gün prim ödüyorsunuz, 65 yaşında emekli oluyorsunuz aylık 840 TL, bu haksızlığı kabul etmiyorsanız ayın 24’ünde elinizi vicdanına koyun, sandığa gidip oyunuzu kullanın, ‘sen benim hakkımı yiyorsan kusura bakma benden sana hak yok’ demeniz lazım, işin doğrusu budur. Her birinizden bin TL kestiler. Sosyal Güvenlik açığını buradan kapatacaklardı. Ne oldu sosyal güvenlik açığı 1998’de 2 milyardı şimdi 34 milyar oldu. Daha da artacak.

 

TÜRKİYE TARIMDAN ÇEKİLSİN” İSTİYORLAR

Her şeyi dışardan almaya başladık, neden biz bunları ekemiyoruz. Çiftçi zarar ediyor çünkü, ekemiyor. Adana’nın bereketli topraklarını biliyorum, eskiden keyif içinde huzur içinde tarlaya giderdi, tarla ve traktör ipotekli, ürün ise dışardan geliyor. 16 yılda neden ülke bu hale geldi. Gelir hakça paylaşılmadı, sağlıklı bir planlama yapılmadı tarımda. Hollanda Konya’dan küçük bir devlet yıllık tarım ihracatı 180 milyar dolar, laleyi Osmanlı Hollanda’ya gönderdi şimdi Hollanda’dan lale alıyoruz. Türkiye’ninki 17 milyar dolar. Portakal dalda bekliyor, alıcısı yok. Türk tarımı üzerinde egemen güçlerin büyük oyunu var. Türkiye tarımdan çekilsin, biz size vereceğiz diyorlar.

Sanki Türkiye’de toprak kalmadı Sudan’dan gittiler binlerce dönüm arazi kiraladılar. Türkiye’de yer mi kalmadı? Bir hükümet kendi çiftçisiyle rekabet edebilir mi, orada tarla, çiftçilik, ucuzmuş orada üretip Türkiye’ye getirip satacaklarmış, E bizim çiftçi ne olacak? Çiftçimizin bu oyunu görmesi lazım, senin çıkarlarını görmeyen bir iktidara senin oy vermemen lazım. Tohumculuk bitti, tohum İsrail’den geliyor. Türkiye aşama aşama tarımdan çekiliyor. Batıdaki kavga; Türkiye’yi kimin besleyeceği…

ZİRAAT MÜHENDİSİ, TEKNİKER VE VETERİNER ATAMALARINI YAPACAĞIZ

Tarım Teknoloji Liseleri kurmak zorundayız. Tarımı desteklemeyen hiçbir ülke yoktur. Dünyanın en pahalı ilacını, gübresini, mazotunu, elektriğini bizim çiftçimiz kullanıyor. Bu ülkenin Tarım Bakanı Fransa’dan şövalye nişanı alıyorsa oturup düşünmek lazım. Türk tarımına katkı yaptığı için değil, Fransa tarımına katkı yaptığı için alıyor. Eskiden TMO’da ‘Ofis çiftçinin kara gün dostudur’ diye yazardı, şimdi sildiler o yazıyı Çiftçinin dostu yok. Biz size dost olmak istiyoruz. Sulama birliklerini çiftçinin elinden almak istiyorlar, birilerine verecekler o işi. Her kırsal alanda ziraat mühendisi, ziraat teknisyeni ve veteriner atamalarını mutlaka yapacağız.

Tarım Kanununun 21. Maddesi “Her yıl çiftçilere milli gelirin en az yüzde 1’i oranında teşvik verilir” der, biz mazotu bunun için 3 TL’den vereceğiz, dolar düşerse belki daha ucuza vereceğiz, geçen seçimlerde 1.5 TL demiştik. Dolayısıyla 16 yıldır bu kanuna hiç uymadı, sizin alacağınız var, çiftçi birliklerine söyledim ‘dava açın hakkınızı alın’ dedim ama kimse cesaret edip bu hakkını isteyemedi. Biz bu çiftçinin hakkını vereceğiz. Biz sağlıklı bir planlama yapacağız. Çiftçi bir yıl önceden neyi ekeceğini kaça satacağını bilecek.

ESNAF TEMSİLCİSİ 52 BİN TL MAAŞ ALIYOR

Çiftçi emekli olmak istediğinde alacağı emekli maaşı 621 TL… 1 Ekim 2008 den önce 1260 alıyordu, tarım emeklisine ayda 621 TL, BAĞKUR emeklisine 820 bin lira veriyorsan, işçi emeklisine 741 TL veriyorsun.. Hadi bu parayla sen geçin bakalım. Esnafa kredi veren kuruluşun başındaki kişinin ayda 52 bin lira aylık aldığını biliyor musunuz, yetmiyor bir de milletvekili aylığı alıyor 20 bin TL. Esnafa düşük faizli kredi vereceğine alıyorsun paranın bir miktarını cebine atıyorsun. Milletvekili aylığın üç dört katı para alıyorsun, esnaf iflas ediyor beyefendi 52 bin TL alıyorsun, aldığın para yüzüne gözüne dursun. Ben isyan ediyorum, itiraz etmesi gerekenler esnaf kuruluşları, niye itiraz etmiyorsunuz kardeşim?

 

Akşener: Milletin adamı diyorlar ama…

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bergama’da vatandaşlara seslendi.

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda il ziyaretlerini sürdüren Akşener’in bugünkü durağı ise İzmir Bergama.Akşener’i miting alanında binlerce Bergamalı karşıladı.

Renkli görüntülerin yaşandığı miting alanında kadınların ve gençlerin yoğun katılımı dikkat çekerken, alanda sık sık “Cumhurbaşkanı Meral Akşener” sloganları atıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sahneye gelen Akşener, “Bu sıcakta oruç ağızla buradasınız bu benim için büyük vebal hakkınızı helal edin” dedi.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Milletime hele kadınlara ölünceye kadar şükran duyacağım. (Kadınlardan ‘Cumhurbaşkanı Akşener’ sloganları) Kadınların irfanı devreye girdi İYİ Parti’yi kurduk, ben de Cumhurbaşkanı adayı oldum. Meydanlar şenlendi, adaylar çoğaldı. 2. Tura kalacağı kesinleşen Sayın Erdoğan, bugün millete yalvarıyor, ‘lütfen’ diyor. Yuhalamıyoruz biz 24 Haziran’da gereğini yapıyoruz. Bana gelirken arkadaşım sordu ‘daha evvel geldiniz mi?’ diye ben daha önce çok geldim ama ilk defa böyle kalabalık ve heyecanla karşılanıyorum.”

“MİLLETİN ADAMI DİYORLAR!”

“Millet ittifakı Meclis’te çoğunluğu alacak. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 2. Tura beni bırakacaksınız. Bu ihtimalden hoşlanmadığı için sesini çıkaramıyor bu da benim hoşuma gidiyor.

Ben mitinglerimizi göstermelerini beklemiyorum. Sarayın ekranları yerine milletin gönlünde olmak istiyorum.Geçmişte biz bunları yaşadık. Rahmetli Demirel’i konuşturmayan, Türkeş’e yer vermeyen Valiler oldu ne oldu? Valiler gitti onlar geldi.En çok neye gülüyorum biliyor musunuz? Tayyip Bey’e ‘milletin adamı’ diyorlar. Yahu onlarca korumayla geziyorsun sen milletinden korkuyorsun sen nasıl lidersin nasıl Başkomutansın. Hadi oradan be. Sen milletinden korkuyorsun.Soruları önceden verilmiş gazetecilerin önünde duran milletin adamı.Çiftçinin durumu malum. 4 litre sütle 1 litre mazot alamıyorsunuz. Tarlaya küstü insanlar ben bunların bilerek yapıldığını düşünüyorum. Et ve saman aynı anda ithal ediliyor. Her şey ithal edilir oldu. Ben her şeyin ithalata bağlanmasını cehaletten yapıldığını düşünmüyorum.Herkes gibi bizimde söylediklerimiz projelerimiz var. Bizimle dalga geçtiler, çılgın projemiz yok diye. Biz diyoruz ki, Türkiye’de yüzde 11 işsizlik var. Bunların yüzde 36’sı genç. Bunu indirmek zorundayız. Her yıl 50 milyon dolarlık yatırım ile fabrika açacağız ve istihdam yaratacağız diyorum. Soruyorlar bana ‘Kaynak nerede?’”

“ONU DA MI YANDAŞLARA YAPTIRACAKSINIZ?”

“Türkiye’nin kaynakları hırsızların cebinde. 453 milyar dolar borçlandılar, 70 milyar dolarlık özelleştirme yapıldı. Peki, Bergamalı’nın cebine ne girdi? Hiçbir şey.Bir çılgın projeleri var. Bir baktık 65 milyar dolar gideri var. Soruyorum ‘Kaynağı nereden buluyorsun, bu projenin ülkeye geliri ne olacak?’ bunu sormak kimsenin aklına gelmemiş ama ben soracağım. Bir çılgın projesi daha var. Adam kıraathane yapacak. Ona da mı garanti vereceksiniz? Onu da mı yandaşlara yaptıracaksınız?”Konuşmasının ardından İYİ Parti İzmir milletvekili adaylarını sahneye davet eden Aşener, “Milletvekillerimizi size emanet ediyorum. Aynı zamanda kendime de oy istiyorum. 24 Haziran günü sandığa gittiğinizde şu soruyu kendinize sormanızı istiyorum, 2. turda Erdoğan kimi karşısında görmek istemez. Allah’a emanet edin.” ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce: ‘Erdoğan bu krizi atlatamaz’

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Bağcılar’da konuştu, İnce, “Neden birden erken seçim kararı aldı. Kriz kapıda. Erdoğan bu krizi atlatamaz. Neden dünya ile kavgalı, Türkiye’de demokrasi olmadığını biliyorlar. Türkiye’de yeni bir taze kana ihtiyaç var. Onun için Erdoğan gelirse Türkiye’yi karanlık günler bekliyor. ” diye konuştu.

AK Partililer de kardeşim Ülkücüler de kardeşim. Fakirlikten gelip saraylı olmadan cumhurbaşkanı olmak istiyorum.

Bütün partilerin seçim vaatlerini okudum. Bazı projeler çok hoşuma gitti. Hiç fark etmez. Başka partilerin projesi de olsa memleketin yararına olursa o projeleri de yapacağım söz veriyorum. Türkler Orta Asya’da atı vardı, yoğurdu vardı, kuru eti vardı. O yüzden bozkırlarda başarılı oldu. 2018’de başarılı olmak için iyi eğitilmiş gençlere ihtiyaç vardır. Kindar nesil istemem sevgi dolu nesil isterim. Zorla dindar kindar nesil olmaz. Veli çocuğuna fıkıh kelam aldırmak isterse seçmeli olarak bu dersleri vereceğiz. Obürü de geldi ben istemiyorum dedi. Sen de gidemezsin. Ailenin bileceği bir iş bu.

Gelecek 100 yılı kaçırmak istemiyorum. Bu değişimi kavrayamazsak 100 yıl fakir oluruz. Ben elektrikli otomobil diyorum o benzinli otomobil diyor. Nanoteknoloji diyorum, uzay madenciliği diyorum. Erdoğan’dan 3 proje geldi. Park yapacakmış, kıraathane açacakmış, park açacakmış.. Sen Bağcılar belediye başkanı mısın?

Köprüyü yıkacakmış diyor, kim dedi sana yıkacakmış diye? Saray’daki zihniyeti yıkacağım, Sarayı neden yıkayım?

Erdoğan 2002 yılında yola çıkarken başka biriydi. Şu anda Erdoğan beyaz Türk ben de Türkiye’nin zencisiyim. Harama bulaşan o ben değilim. Statükocu o ben yenilikçiyim. Bayaz çayı içen o sizinle siyah çayı içen benim. Muhafazakar kardeşim sana yakın olan benim ben. Gazetelerin manşetini atan Erdoğan gazete patronları ile kavga eden berim ben. İsrail ile gizli anlaşma yapan o Filistinlilerin hakkını savunan benim.

Neden birden erken seçim kararı aldı. Kriz kapıda. Erdoğan bu krizi atlatamaz. Neden dünya ile kavgalı, Türkiye’de demokrasi olmadğını biliyorlar. Türkiye’de yeni bir taze kana ihtiyaç var. Onun için Erdoğan gelirse Türkiye’yi karanlık günler bekliyor. 16 senedir yönetiyor. Bütün dünyada böyle olmuş, değiştirmekte fayda vardır, huzur vardır huzur. Başımı kapatıyorum kapat, açıyorum aç. Hiçkimsenin kıyafetiyle uğraşmadan, Türk Kürt diye ayırmadan.. Kadınlara sesleniyorum mutfakta aş mı fişer taş mı pişer siz biliyorsunuz. Şu anda 100 kadından 32’si çalışıyor bunu 2 katına çıkaracağız.

O imam hatip lisesindeki günlerini unuttun artık amerikan emparyalizminin adamı oldun.”

 

 

abgazetesin
Cumhuriyet Halk Partisi Beşiktaş İlçe Başkanı Sebahattin Öztürk Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı!
Beşiktaş’ta 2015’ten beri Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanlığını yürüten Sebahattin Öztürk, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi Beşiktaş Belediyesi...
Aksaray Mirelion çarşısı işletenler hakkında şok iddialar.
Pekdemir Tur. Ltd.Şti. Mirelion çarşısını 90 lı yılların ortasında vakıflardan kiralayarak kullanıma açmıştır Burayı alan firma ve şirket usulsüzlük olduğunu...
Bekir Bozdağ’ Türk kelimesi kullanılmasın dan neden rahatsız OLDU
Bekir Bozdağ’dan, Danıştay’ın ‘Öğrenci Andı’ kararına tepki Türk KELİMESİ KULLANILMASINDAN RAHATSIZ OLUYORLAR. Bekir Bozdağ’ Türk kelimesi kullanılmasın dan neden rahatsız...
HALK SİZE REİS VE BAŞKAN DİYOR O ZAMAN SENDE BU YAZDIKLARIMI OKU
TÜRKİYE DE ADALET BAKANLIĞI ve YARGI HUKUK ADALET NASIL İŞLİYOR. Derin bir Güç bizi yok etmeye çalışıyor ama nafile direniyoruz...
Üst düzey Türk yetkili kan donduran olayı anlattı! İşte Kaşıkçı muamması…
Gazeteci Cemal Kaşıkçı’ya telefon ile görüşen milletvekili kim Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’n girmeden önce kimler ile görüştü ona...
STAJ MAĞDURLARI YASAL DÜZENLEME BEKLİYOR!
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat,  daha önce yazılı bir soru önergesiyle gündeme getirdiği meslek lisesi ve meslek yüksekokulu stajyerlerinin sorunlarını TBMM’de...
Erdoğan Çetin: 30 günde 50 fırın kapandı
Fırıncılar bu savaşı kazanır. Nede olsa sistem onlardan yana Türkiye d e tarım diye bir şey yok kalmadı da Halkı...
Türkiye’deki zamlar Türkiye halkını patlama noktasına getirdi
Bundan sonra hükümetin alacağı yanlış kararlar ise ateşi fitillemek olacak Yanlış kararlar alırsanız Sizi o cami imamları bile kurtaramaz Ekonomik...
KALDIRIMI BİNAYA KATTILAR
Lan yeder ardık bu ne be bıkmadınız mı bu ülkeyi talan etmeye Bu ne be dolandırıcılar üçkayıtcılar hainler. Dolmuş ülkeye...
Gaziosmanpaşa daki gizli fetöcular Hasan Tahsin Usta nın kalemini kırdı
Gizli Fetöcülar Gaziosmanpaşa da güçlüdür Haydi sana güle güle Hasan Tahsin usta önümüzdeki yerel seçimler de  Hasan Tahsin Usta aday adayı...
terör örgütleriyle işbirliği yapan 259 muhtar görevden alındı
İçişleri Bakanlığı; terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara...
Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yasa teklifi verildi!
Emeklilikte yaşa takılanlar bu konuyla ilgili son dakika gelişmelerini takip ediyor. AKP’nin 24 Haziran seçimlerinde TBMM’deki yasa çıkarma çoğunluğunu kaybetmesinin...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP’nin İş Bankası hisselerini inşallah Hazine’ye devredeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri’de toplu açılış töreninde konuştu. CHP’nin İş Bankası’ndaki hisseleriyle ilgili konuşan Erdoğan, ‘İş Bankası’nda CHP’nin yüzde 28’e yakın...
HSK  kararı Zekeriya Öz’ suçsuz
Türkiye ye dönebilir. kanunlar öyle diyor.  Onca delile rağmen! Zekeriya Öz ile ilgili FETÖ delili yokmuş… TARIH 26 Eylül 2018…...
Trump’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür!
Son dakika… ABD Başkanı Donald Trump, Brunson ile Beyaz Saray’daki Oval Ofis’te Türkiye saatiyle 21:30’da görüşeceğini açıkladı. Donald Trump, Erdoğan’a...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ