Saadet Partisi İstanbul Gaziosmanpaşa belediye başkan adayı

Saadet Partisi İstanbul Gaziosmanpaşa belediye başkan adayı
  • 21.03.2019

SP Gaziosmanpaşa Adayı Bilal Ay: “Aşk” ile yöneteceğiz

“AŞK Belediyeciliği bizim mottomuz. AŞK’ın A’sı Adalet ve Azim demek. AŞK’ın Ş’si Şeffaflık ve Şefkat demek. Aşkın K’si Kalite ve Kararlılık demek.”

Saadet Partisi Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayı Bilal Ay ile Gaziosmanpaşa’yı ve seçimleri konuştuk.

 

Gaziosmanpaşa’da “AŞK” Belediyeciliği olarak sloganlaştırdığı anlayışı hakim kılacağını söyleyen Ay, AŞK’ın açılımını şöyle yaptı: “AŞK Belediyeciliği bizim mottomuz. AŞK’ın A’sı Adalet ve Azim demek. AŞK’ın Ş’si Şeffaflık ve Şefkat demek. Aşkın K’si Kalite ve Kararlılık demek.”

-Bilal Bey, Gaziosmanpaşa’da tanındığınızı ve oldukça sevildiğinizi duyuyorum ancak yine sizi bir de sizden dinleyelim istiyorum.

1980 yılında Gaziosmanpaşa’da doğdum. Aslen Çankırılıyım. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi ilçemizde tamamladım. Kamu Yönetimi alanında lisans eğitimi aldım. Gaziosmanpaşa’nın kulüplerinde uzun süre futbol oynadım.

İlk gençlik yıllarımdan itibaren siyasetin içerisindeyim. Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi’nde çeşitli kademelerde görevler aldım. Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı ve İl Başkan Yardımcılığı yaptım. 2014 yerel seçimlerinde Gaziosmanpaşa’dan Belediye Başkan Adayı oldum. Yine Saadet Partisi’nden milletvekili adaylıklarım var.

 

Uyuşturucu başta olmak üzere, toplumdaki tüm olumsuzluklarla mücadele etmeye çalışan Temiz Toplum Derneği’nin Genel Başkanlığı’nı yürütüyorum.

Evliyim. Üç çocuk babasıyım.

-Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayısınız. Peki ilçeniz sizin için ne ifade ediyor?

 

Gaziosmanpaşa benim doğduğum, büyüdüğüm, yaşadığım yer. Sokaklarında oynadığım, insanlarıyla dost, arkadaş, kardeş olduğum, güneşinde ısınıp, yağmurunda ıslandığım yer.

Beni ben yapan, beni Gaziosmanpaşalı yapan yer. Sokaklarını adım adım bildiğim, insanlarını çok sevdiğim, aşık olduğum yer.

 

-Peki, Gaziosmanpaşa’nın mevcut durumu nasıl? Mevcut yönetimi nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Öncelikle Gaziosmanpaşa için her kim bir adım attı ise, hem kim küçükte olsa ilçemizin faydasına bir çalışma yürüttü ise onlara teşekkür ederek bu sorunun cevabına başlamak istiyorum.

Bugün, objektif bir değerlendirme yaptığımızda ilçemizin durumunu hakkında olumlu değerlendirme yapmak pek mümkün görünmüyor. Bugün ilçemizde, çocuklar mutsuz, gençler mutsuz, büyüklerimiz mutsuz… Okullar, esnaf, sokaklar mutsuz. Kentsel dönüşümden mağdur olmuş insanlarımız mutsuz.

Bugün pek çok ilçede rutin haline gelmiş hizmetler bile Gaziosmanpaşa’mızda yok. Çevre ilçelerimizin de gerisindeyiz. İşte biz bu durumu değiştirebilmek, Gaziosmanpaşalı hakettiği hizmeti alabilsin diye yola çıktık.

 

-Bunu nasıl yapacaksınız?

 

AŞK ile yapacağız…

 

-Bunu biraz açar mısınız?

 

AŞK Belediyeciliği bizim mottomuz. AŞK’ın A’sı Adalet ve Azim demek. AŞK’ın Ş’si Şeffaflık ve Şefkat demek. Aşkın K’si Kalite ve Kararlılık demek.

Biz adil olacağız. Şehri yönetirken partizanlık, hemşericilik, adam kayırmacılık yapmayacağız. Kimseyi kimseye üstün tutmayacağız!

 

Biz azimli olacağız. Gaziosmanpaşa için mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz.

 

Biz şeffaf olacağız. Her işimizde şeffaf olacağız. Hesap veren yönetim anlayışıyla hareket edeceğiz. Makam odasının kapısını sökeceğiz.

Sadece adil olmak yetmez aynı zamanda şefkatli de olacağız. Herkesi, 500 bin kişiyi bir ailenin ferdi olarak görecek, bağrımıza basacağız!

Biz kaliteli hizmet üreteceğiz. A’dan Z’ye bütün işlerimizi titizlikle ve kaliteli bir şekilde gerçekleştireceğiz. Vizyon projeler ile ilçemizi yükselen değer haline getireceğiz.

Biz kararlı olacağız. Yılmayacağız. Yorulmayacağız. Bahanelere sığınmayacağız. Hep birlikte başarıya kilitleneceğiz ve başaracağız.

Ayrıca bunlarla birlikte, tepen inmeci bir anlayışla hareket etmeyeceğiz. Ulaşılabilir olacağız. Herkesin fikrini alacak, Gaziosmanpaşa’yı Gaziosmanpaşalı ile birlikte yöneteceğiz.

GAZİOSMANPAŞA’YA 200 PROJE

-Projeleriniz hazır mı peki?

Hazırlıkları tamamlanmak üzere. 2014’te tam 153 projemiz vardı. Bu seçim için hem onları gözden geçiriyor hem de yeni projelerimiz üzerine çalışıyoruz. Tahminim 200 projeyi Gaziosmanpaşalıların takdirine sunacağız.

SEÇİMİN FAVORİSİ BİZİZ

-Seçim için bir tahmininiz var mı peki?

Net bir şey söylemek, rakam vermek elbette çok güç. Ancak şunu ifade etmek istiyorum. 2014 yılında sayısal olarak bakıldığında partimin Türkiye’deki en yüksek oyunu aldım. Hemen herkesle iyi ilişkiler kurdum. Her kesimin 2. partisi olmayı başardım.
O günden bu yana Gaziosmanpaşalıların ilgisinin artarak devam ettiğini müşahede ediyorum. Hemen her kesimden uzun süredir sevgi ve destek mesajları alıyorum. Yapılan kamuoyu yoklamaları da bunu ortaya koyuyor. Tabii 31 Marta kadar neler olur bilinmez ama anketlere göre bugün itibariyle seçimin favorisi olarak görülüyorum.

HER GÖRÜŞTEN GÖNÜLLÜMÜZ VAR!

-Bir de gönüllüleriniz var… 

Evet, her görüşten insanımızın Gaziosmanpaşa idealinde buluştuğu gönüllüler ekibimiz var. Bu arkadaşlarımız bizimle farklı partilere mensuplar ancak Gaziosmanpaşa daha iyi hizmet alsın diye aktif bir çalışmanın içerisindeler. Gençler, kadınlar, esnaflar her kesimden Gaziosmanpaşalılar bu gönüllü hareketin içerisindeler.

GAZİOSMANPAŞA’NIN MİLLİ TAKIMI

-Peki ya kadronuz?

Çok kaliteli bir kadro için uzun süredir çalışıyoruz. Kadromuz tabiri caizse “Gaziosmanpaşa’nın milli takımı” olacak. Gaziosmanpaşa’ya kim daha iyi hizmet edebilecekse, görüş ayırt etmeden, siyasi parti ayırt etmeden kadromuza alacağız.
Gaziosmanpaşa’ya gönül vermiş herkesi, Gaziosmanpaşa’ya hizmet ideali çatısı altında birleştireceğiz. Bunun adımlarını da attık, atıyoruz. Çok yakında sürprizlerimizi Gaziosmanpaşalılar ile buluşturacağız.
Dürüst, çalışkan, halkla iç içe, işinin ehli, temiz bir kadro ile karşılarına çıkacağız.

-Gaziosmanpaşa’da bir kentsel dönüşüm meselesi var… 

Mevcut idareciler maalesef süreci oldukça kötü yönettiler. Bugün Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşümden mağdur olmayan neredeyse hiç kimse yok.
Bizim 2014’te ortaya koyduğumuz ve “haksal dönüşüm” olarak ortaya koyduğumuz bir projemiz vardı. Hemşehrilerimiz bunu çok da beğenmişlerdi. Gaziosmanpaşalının kendi semtinde kaldığı, şehri aşırı kalabalıklaştırmayacak ve kentsel dönüşümün maliyetini halkımızın omuzlarına yıkmayan bir projeydi bu. Göreve geldiğimizde yaşanan mağduriyetleri hızla giderecek adımları atacağız. Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin buna gücü var. Yeter ki kaynaklar doğru kullanılsın.

-Bir önceki seçimlerde Roman vatandaşlarımıza yönelik projeleriniz de oldukça dikkat çekiciydi…

Sadece Roman kardeşlerimiz için değil toplumun her kesimi için özel çalışmalarımız olacak. Çocuklar, gençler, hanımlar kısaca toplumun her kesiminin mutlu olacağı bir Gaziosmanpaşa’yı elbirliği ile kuracağız.

Adaylığınızın yanı sıra Temiz Toplum Derneği Genel Başkanısınız. Derneğiniz vasıtasıyla özellikle uyuşturucu ile aktif bir mücadele içerisindesiniz. Seçimleri kazanırsanız belediye bünyesinde de uyuşturucu ile mücadele edecek misiniz?

Tabii ki edeceğiz. Bu sorun tahminlerden çok büyük. Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor.
Biz sadece kendimiz mücadele etmekle kalmayacağız. Diğer belediyeleri de bu konuda harekete geçirmeye çalışacağız. Bakın bugün sadece İstanbul’da 500 bin kişinin uyuşturucuya bulaştığını öngörüyoruz. Aileleri ile birlikte düşündüğümüzde etki alanı 2 milyonu bulabiliyor. Buna nasıl kayıtsız kalabiliriz?

Son olarak seçimleri kazandınız diyelim. 5 sene sonra nasıl bir Gaziosmanpaşa hayal ediyorsunuz?

Her şeyden önce mutlu ve huzurlu insanların yaşadığı bir ilçe hayal ediyorum.

Yönetimin halka yayıldığı, belediye binasında insanların bürokrasiye takılmadıkları, belediye yöneticilerine kolaylıkla ulaşabildikleri bir anlayışı belediyeye hakim kılmak istiyorum.
Sorun değil çözüm üreten, mağduriyet değil hizmet üreten, Gaziosmanpaşalının kaynaklarının son kuruşuna kadar titizlikle onlar için harcandığı bir belediye düşlüyorum.
Bunun için de, siyasi görüş ayrımı yapmaksızın tüm Gaziosmanpaşalıların desteğini talep ediyorum.

 

 

 

Sultangazi’de 23 Nisan Coşkusu
Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makam koltuğunu İvat Turhan İlkokulu...
23 Nisan İşaret Dili Kutlama
İyi Kalpler Yardımlaşma ve Kültür Derneği ile Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesinin ortaklaşa düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı...
Manevi huzurunda seni minnetle anıyoruz…
Bugün 23 Nisan… Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, Gazi Meclis’in kuruluşunun 99. yılı. Dünün gençleri olarak, yarının büyükleri olarak çok gururluyuz....
LC Waikiki, FETÖ soruşturması  araştırılması için takipsizlik kararını kaldırıldı
Savcılık yeniden soruşturma araştırılması için takipsizlik kararını kaldırdı İşte savcılık belgeleri Bundan sonra ne olacak siyasi kolu geniş olan LC...
Ekrem İmamoğlu: ”Bu şehri hep birlikte ayağa kaldıracağız!”
Ekrem İmamoğlu: ”Bu şehri hep birlikte ayağa kaldıracağız!” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Maltepe’deki miting alanında İstanbullulara hitap etti....
CHP’nin İBB yeni grup yönetimi belli oldu
CHP, ilk İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Grup Toplantısı, İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu başkanlığında İstanbul İl Merkezi’nde gerçekleştirildi. CHP’nin 131 İBB...
TÜRKİYE DE TERÖR KONUSUN DA  O. S’ İLE F.Y ARASINDA FARK YOK İŞTE GERÇEKLER GEÇMİŞ DE VE BÜGÜN NELER YAŞANTI
İKİSİ DE AYNI OLAY TEPKİLER FARKLI Sulatnagazi de Başbakan Erdoğan’a suikast girişimi ile Ankara’nın Çubuk ilçesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na...
21 Nisan 2019… Utanç günü! İşte Kılıçdaroğlu saldırısında dakika dakika yaşananlar
Ankara’nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde bir grup, törene katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu linç etmek istedi. Geriye ise kültür ve...
Dünyayı sarsan saldırıda 2 Türk vatandaşı da hayatını kaybetti
Sri Lanka’da otel ve kiliselere yönelik düzenlenen saldırılarda 2 Türk vatandaşının hayatını kaybettiği bildirildi. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Sri...
Halkın bilmediği gerçekler. KHK ile kamu hizmetinden uzaklaştıranlar oy kullanabilir. Ama başkan ve yönetici olamazlar.  
Eğer YSK KHK kanunlarınla atılanların oy kullanamaz işlemini yürürlüğe koyarsa bunun arkasında kanunları hiçe sayan diktatörlük yatmaktadır buda ülkeye, insan...
İstanbul sana oy verdi seni seviyorlar Ekrem imamoğlu yalnız değilsin
Boynunu bükme dik dur seni İstanbul seçti ve İstanbul seni seviyor. BU RESİM VAR YA BU RESİM; Dünyanın en büyük...
İBB’in vakıf ve derneklere yaptığı bağışlar 847 milyondan fazla
KENDİ YANDAŞLARINA PARALARI AKTARMIŞLAR. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 ve daha öncesinde vakıf, dernek ve cemaatlere yaptığı yardım 847 milyon liradan...
İmamoğlu’ndan Maltepe daveti
Ekrem İmamoğlu: Önümüzdeki beş yıl, bir belediye başkanının beş yılı değil. 16 milyon insanımızın beş yılı. Sizi onun için davet...
İmamoğlu’ndan İBB personeline: Size patronluk yapmaya gelmedim
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, akşam saatlerinde İBB personeli ile bir araya geldi. İBB personeline “Ben size patronluk yapmaya...
Lise son sınıflara eğitim desteği müjdesi
Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, belediyenin üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine yaptığı eğitim desteği hizmetini devam ettireceğini açıkladı. Eğitim desteği...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ