Saadet Partisi İstanbul Gaziosmanpaşa belediye başkan adayı

Saadet Partisi İstanbul Gaziosmanpaşa belediye başkan adayı
  • 21.03.2019

SP Gaziosmanpaşa Adayı Bilal Ay: “Aşk” ile yöneteceğiz

“AŞK Belediyeciliği bizim mottomuz. AŞK’ın A’sı Adalet ve Azim demek. AŞK’ın Ş’si Şeffaflık ve Şefkat demek. Aşkın K’si Kalite ve Kararlılık demek.”

Saadet Partisi Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayı Bilal Ay ile Gaziosmanpaşa’yı ve seçimleri konuştuk.

 

Gaziosmanpaşa’da “AŞK” Belediyeciliği olarak sloganlaştırdığı anlayışı hakim kılacağını söyleyen Ay, AŞK’ın açılımını şöyle yaptı: “AŞK Belediyeciliği bizim mottomuz. AŞK’ın A’sı Adalet ve Azim demek. AŞK’ın Ş’si Şeffaflık ve Şefkat demek. Aşkın K’si Kalite ve Kararlılık demek.”

-Bilal Bey, Gaziosmanpaşa’da tanındığınızı ve oldukça sevildiğinizi duyuyorum ancak yine sizi bir de sizden dinleyelim istiyorum.

1980 yılında Gaziosmanpaşa’da doğdum. Aslen Çankırılıyım. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi ilçemizde tamamladım. Kamu Yönetimi alanında lisans eğitimi aldım. Gaziosmanpaşa’nın kulüplerinde uzun süre futbol oynadım.

İlk gençlik yıllarımdan itibaren siyasetin içerisindeyim. Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi’nde çeşitli kademelerde görevler aldım. Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı ve İl Başkan Yardımcılığı yaptım. 2014 yerel seçimlerinde Gaziosmanpaşa’dan Belediye Başkan Adayı oldum. Yine Saadet Partisi’nden milletvekili adaylıklarım var.

 

Uyuşturucu başta olmak üzere, toplumdaki tüm olumsuzluklarla mücadele etmeye çalışan Temiz Toplum Derneği’nin Genel Başkanlığı’nı yürütüyorum.

Evliyim. Üç çocuk babasıyım.

-Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayısınız. Peki ilçeniz sizin için ne ifade ediyor?

 

Gaziosmanpaşa benim doğduğum, büyüdüğüm, yaşadığım yer. Sokaklarında oynadığım, insanlarıyla dost, arkadaş, kardeş olduğum, güneşinde ısınıp, yağmurunda ıslandığım yer.

Beni ben yapan, beni Gaziosmanpaşalı yapan yer. Sokaklarını adım adım bildiğim, insanlarını çok sevdiğim, aşık olduğum yer.

 

-Peki, Gaziosmanpaşa’nın mevcut durumu nasıl? Mevcut yönetimi nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Öncelikle Gaziosmanpaşa için her kim bir adım attı ise, hem kim küçükte olsa ilçemizin faydasına bir çalışma yürüttü ise onlara teşekkür ederek bu sorunun cevabına başlamak istiyorum.

Bugün, objektif bir değerlendirme yaptığımızda ilçemizin durumunu hakkında olumlu değerlendirme yapmak pek mümkün görünmüyor. Bugün ilçemizde, çocuklar mutsuz, gençler mutsuz, büyüklerimiz mutsuz… Okullar, esnaf, sokaklar mutsuz. Kentsel dönüşümden mağdur olmuş insanlarımız mutsuz.

Bugün pek çok ilçede rutin haline gelmiş hizmetler bile Gaziosmanpaşa’mızda yok. Çevre ilçelerimizin de gerisindeyiz. İşte biz bu durumu değiştirebilmek, Gaziosmanpaşalı hakettiği hizmeti alabilsin diye yola çıktık.

 

-Bunu nasıl yapacaksınız?

 

AŞK ile yapacağız…

 

-Bunu biraz açar mısınız?

 

AŞK Belediyeciliği bizim mottomuz. AŞK’ın A’sı Adalet ve Azim demek. AŞK’ın Ş’si Şeffaflık ve Şefkat demek. Aşkın K’si Kalite ve Kararlılık demek.

Biz adil olacağız. Şehri yönetirken partizanlık, hemşericilik, adam kayırmacılık yapmayacağız. Kimseyi kimseye üstün tutmayacağız!

 

Biz azimli olacağız. Gaziosmanpaşa için mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz.

 

Biz şeffaf olacağız. Her işimizde şeffaf olacağız. Hesap veren yönetim anlayışıyla hareket edeceğiz. Makam odasının kapısını sökeceğiz.

Sadece adil olmak yetmez aynı zamanda şefkatli de olacağız. Herkesi, 500 bin kişiyi bir ailenin ferdi olarak görecek, bağrımıza basacağız!

Biz kaliteli hizmet üreteceğiz. A’dan Z’ye bütün işlerimizi titizlikle ve kaliteli bir şekilde gerçekleştireceğiz. Vizyon projeler ile ilçemizi yükselen değer haline getireceğiz.

Biz kararlı olacağız. Yılmayacağız. Yorulmayacağız. Bahanelere sığınmayacağız. Hep birlikte başarıya kilitleneceğiz ve başaracağız.

Ayrıca bunlarla birlikte, tepen inmeci bir anlayışla hareket etmeyeceğiz. Ulaşılabilir olacağız. Herkesin fikrini alacak, Gaziosmanpaşa’yı Gaziosmanpaşalı ile birlikte yöneteceğiz.

GAZİOSMANPAŞA’YA 200 PROJE

-Projeleriniz hazır mı peki?

Hazırlıkları tamamlanmak üzere. 2014’te tam 153 projemiz vardı. Bu seçim için hem onları gözden geçiriyor hem de yeni projelerimiz üzerine çalışıyoruz. Tahminim 200 projeyi Gaziosmanpaşalıların takdirine sunacağız.

SEÇİMİN FAVORİSİ BİZİZ

-Seçim için bir tahmininiz var mı peki?

Net bir şey söylemek, rakam vermek elbette çok güç. Ancak şunu ifade etmek istiyorum. 2014 yılında sayısal olarak bakıldığında partimin Türkiye’deki en yüksek oyunu aldım. Hemen herkesle iyi ilişkiler kurdum. Her kesimin 2. partisi olmayı başardım.
O günden bu yana Gaziosmanpaşalıların ilgisinin artarak devam ettiğini müşahede ediyorum. Hemen her kesimden uzun süredir sevgi ve destek mesajları alıyorum. Yapılan kamuoyu yoklamaları da bunu ortaya koyuyor. Tabii 31 Marta kadar neler olur bilinmez ama anketlere göre bugün itibariyle seçimin favorisi olarak görülüyorum.

HER GÖRÜŞTEN GÖNÜLLÜMÜZ VAR!

-Bir de gönüllüleriniz var… 

Evet, her görüşten insanımızın Gaziosmanpaşa idealinde buluştuğu gönüllüler ekibimiz var. Bu arkadaşlarımız bizimle farklı partilere mensuplar ancak Gaziosmanpaşa daha iyi hizmet alsın diye aktif bir çalışmanın içerisindeler. Gençler, kadınlar, esnaflar her kesimden Gaziosmanpaşalılar bu gönüllü hareketin içerisindeler.

GAZİOSMANPAŞA’NIN MİLLİ TAKIMI

-Peki ya kadronuz?

Çok kaliteli bir kadro için uzun süredir çalışıyoruz. Kadromuz tabiri caizse “Gaziosmanpaşa’nın milli takımı” olacak. Gaziosmanpaşa’ya kim daha iyi hizmet edebilecekse, görüş ayırt etmeden, siyasi parti ayırt etmeden kadromuza alacağız.
Gaziosmanpaşa’ya gönül vermiş herkesi, Gaziosmanpaşa’ya hizmet ideali çatısı altında birleştireceğiz. Bunun adımlarını da attık, atıyoruz. Çok yakında sürprizlerimizi Gaziosmanpaşalılar ile buluşturacağız.
Dürüst, çalışkan, halkla iç içe, işinin ehli, temiz bir kadro ile karşılarına çıkacağız.

-Gaziosmanpaşa’da bir kentsel dönüşüm meselesi var… 

Mevcut idareciler maalesef süreci oldukça kötü yönettiler. Bugün Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşümden mağdur olmayan neredeyse hiç kimse yok.
Bizim 2014’te ortaya koyduğumuz ve “haksal dönüşüm” olarak ortaya koyduğumuz bir projemiz vardı. Hemşehrilerimiz bunu çok da beğenmişlerdi. Gaziosmanpaşalının kendi semtinde kaldığı, şehri aşırı kalabalıklaştırmayacak ve kentsel dönüşümün maliyetini halkımızın omuzlarına yıkmayan bir projeydi bu. Göreve geldiğimizde yaşanan mağduriyetleri hızla giderecek adımları atacağız. Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin buna gücü var. Yeter ki kaynaklar doğru kullanılsın.

-Bir önceki seçimlerde Roman vatandaşlarımıza yönelik projeleriniz de oldukça dikkat çekiciydi…

Sadece Roman kardeşlerimiz için değil toplumun her kesimi için özel çalışmalarımız olacak. Çocuklar, gençler, hanımlar kısaca toplumun her kesiminin mutlu olacağı bir Gaziosmanpaşa’yı elbirliği ile kuracağız.

Adaylığınızın yanı sıra Temiz Toplum Derneği Genel Başkanısınız. Derneğiniz vasıtasıyla özellikle uyuşturucu ile aktif bir mücadele içerisindesiniz. Seçimleri kazanırsanız belediye bünyesinde de uyuşturucu ile mücadele edecek misiniz?

Tabii ki edeceğiz. Bu sorun tahminlerden çok büyük. Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor.
Biz sadece kendimiz mücadele etmekle kalmayacağız. Diğer belediyeleri de bu konuda harekete geçirmeye çalışacağız. Bakın bugün sadece İstanbul’da 500 bin kişinin uyuşturucuya bulaştığını öngörüyoruz. Aileleri ile birlikte düşündüğümüzde etki alanı 2 milyonu bulabiliyor. Buna nasıl kayıtsız kalabiliriz?

Son olarak seçimleri kazandınız diyelim. 5 sene sonra nasıl bir Gaziosmanpaşa hayal ediyorsunuz?

Her şeyden önce mutlu ve huzurlu insanların yaşadığı bir ilçe hayal ediyorum.

Yönetimin halka yayıldığı, belediye binasında insanların bürokrasiye takılmadıkları, belediye yöneticilerine kolaylıkla ulaşabildikleri bir anlayışı belediyeye hakim kılmak istiyorum.
Sorun değil çözüm üreten, mağduriyet değil hizmet üreten, Gaziosmanpaşalının kaynaklarının son kuruşuna kadar titizlikle onlar için harcandığı bir belediye düşlüyorum.
Bunun için de, siyasi görüş ayrımı yapmaksızın tüm Gaziosmanpaşalıların desteğini talep ediyorum.

 

 

 

MUSTAFA KORAL Gaziosmanpaşa belediyesinin yeni Başkan Yardımcısı
MUSTAFA KORAL KİMDİR Ak parti meclis üyesi 1957′ de Eyüp’ te doğdu. İlk-Orta okulu Eyüp’ te, liseyi Sağmalcılar Lisesi’ nde...
DÜNYANIN EN ÇOK ATIK BIRAKAN ÜLKESİ ÇİN OLDU
Dünyada atık krizine en çok sebep olan ülkeler belli olurken, Türkiye’nin bu listenin 10’uncu Ülkelerin atık krizi etkilerine yönelik yapılan...
251 Şehidimize 251 Hatim
Eyüpsultan Belediyesi, “15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi”nin 3’üncü yıldönümünde şehitlerimizi anma programı düzenledi. Eyüpsultan İlçe Müftülüğü ve Eyüpsultan...
BUNLARA DİKKAT
Günlük hayatın içinde rutin hareketleri yaparken dikkat! Yeni Yüzyıl Üniversitesi GOP Hastanesi hekimlerinden Ortopedi uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Cem Sever...
15 Temmuz Şehitler Ve Demokrasi Sergisi Açıldı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Sultangazi’de bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkinliğin ilk adresi Sultançiftliği Merkez Camisi oldu....
İmamoğlu: Suç duyurusunda bulunacağım
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB bütçesinin 3’te 2’sini oluşturan iştirak şirketlerindeki yönetim krizi ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. İmamoğlu, iyi...
İBB binası önünde 15 Temmuz şehitleri anıldı
15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde şehit olanlar düzenlenen törenle anıldı. Törene İBB Başkanı Ekrem...
’15 Temmuz’ özel oturumunda gerginlik!
TBMM’de düzenlenen 15 Temmuz özel oturumunda gergin anlar yaşandı. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un yaptığı konuşmaya AKP sıralarından tepki geldi.TBMM’de...
KRİZ“ GELİYORUM”   DİYOR!
Yıllardır gazete, televizyon ve sosyal medyada, sık sık iklim değişikliği haberlerine rastlıyoruz. Önce “küresel ısınma” kavramı girdi hayatımıza. Sonra uzmanlar...
Haliç’te köprüden atlayan kadını kurtarmak için arkasından böyle atladı
Haliç Metro Köprüsü’nden denize atlayan 21 yaşındaki Şirin B.’yi arkasından atlayan genç kurtardı. Olay, dün saat 17.00 sıralarında Haliç Metro...
İyi Kalpler Yardımlaşma ve Kültür Derneği Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcılarını Ziyaret Etti.
İyi Kalpler Yardımlaşma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Bayrampaşa Belediyesi Başkan Yardımcılarını ziyarete ettiler. Başkan yardımcılarına iyilik projelerini anlatan...
Beşiktaş’taki lüks barda panik! “Çav Bella” çalınca silahlar konuştu
Beşiktaş’ta eğlenmek için lüks bara giden 2 gece bekçisi, ‘Çav Bella’ şarkısının çalınmasına öfkelenip havaya ateş edince açığa alındı. Son...
 Bugün itibarıyla Türkiye dünyada ilk ve tek ülke oldu
Rus yapımı S-400 hava savunma sistemine ait ilk parçaların Ankara’ya getirilmesi dünyada büyük yankı uyandırırken, Türkiye dünyada bu sisteme sahip...
İmamoğlu: Hakları olmayan maaşlar alıyorlar!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Anıtkabir ziyaretinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etti. Basına kapalı olan ve...
İmamoğlu İkinci Kez Anıtkabir’i Ziyaret Etti hadi imzaladığı defteri yırdın da atın bakalım halk ona tüm yetkileri verdi yırtanı yırtarız dedi kim dedi halk dedi
İmamoğlu İkinci Kez Anıtkabir’i Ziyaret Etti 31 Mart seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, 2 Nisan’da mazbatasını...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ