ATATÜRK OLMASAYDI YOL YAPACAK BİR VATANIMIZ DA ONURUMUZ DA OLMAYACAKTI!

ATATÜRK OLMASAYDI YOL YAPACAK BİR VATANIMIZ DA ONURUMUZ DA OLMAYACAKTI!
  • 06.08.2019

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURUCUSU ATATÜRK’LE NE ALIP VEREMEDİĞİNİZ VAR?

AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın bir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımdaki mesajı, bu açıklamayı yapmamızı zorunlu kılmıştır.

Cora paylaşımında ‘’Bugün ülkemizde iki tarihi olay yaşandı. Birisi Sayın Cumhurbaşkanı RT Erdoğan’ın imzasıyla İstanbul İzmir arasını 3,5 saate indire İzmir-İstanbul otoyolu hizmete açıldı. Diğeri ise aynı saatlerde Kılıçdaroğlu tarafından 3,5 metre uzunluğundaki Atatürk heykelinin açılışı gerçekleştirildi’’ demiştir.

Bu üslup olgun bir siyasetçiye asla yakışmayan bir üsluptur!

Sayın Cora, ne ile neyi karşılaştırdığının farkında bile değildir!

Bir yandan aklınca muhalefeti, bir iş yapmamakla eleştirirken, bir yandan da ülkemizin kurtarıcı ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü küçümsemeye çalışan bir tavır içerisinde olduğunun farkında mıdır?

Sayın Cora, Erdoğan 17 yıldır iktidardadır ve elbet de memleketin ihtiyaç duyduğu altyapı yatırımlarını o yapacaktır. Bu nedenle iktidara gelmiştir.

Bu işleri yapmak muhalefet mi iktidarın mı görevidir?

Bunu bilmiyor musun, bu tür işleri muhalefetten beklemek akıl işi midir?

Tabi iktidar döneminde Erdoğan yönetimlerinin, ülkenin kaynaklarını nasıl har vurup harman savurduğu, beton ekonomisiyle, kaynakların önemli bir kısmını yandaşlara dağıtarak ekonomiyi nasıl nefessiz bıraktığı, ülkeyi nasıl büyük bir krize sürüklediği, dış operasyonlara açık hale getirdiği unutulmamalıdır.

Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu icranın başında mıdır ki, bu tür alt yapı yatırımları kendisinden beklenmektedir?

Ama elbet de memleketin bu kadar kötü yönetildiği bir ortamda, harcanan o kaynaklarla CHP, Türkiye’nin üzerine birkaç Türkiye daha koyabilecek icraatlar yapardı.

Sayın Cora, sizin bu ülkenin kurtarılmasına ve kurulmasına önderlik eden büyük önderimiz Atatürk’le bir alıp veremediğiniz mi vardır?

Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun Atatürk heykeli açması sizi neden rahatsız etmektedir?

Atatürk olmasaydı ne yol yapacak vatanımız, ne yolumuz, ne de onurumuz olurdu, bunu bir türlü anlayamıyorsunuz değil mi?

HALKI SOYAN BİR PROJE

Yeri gelmişken bir gerçeği de ifade edelim: Ulaşım çok ama çok önemli bir ihtiyaçtır. Ancak kamusal çıkarları önceleyen, doğru maliyet analizleri ve bilimsel-teknik koşullarla hazırlanan, ranta değil topluma hizmeti amaçlayan projeler olması koşuluyla!

İstanbul-İzmir yolu önemli bir projedir. Ancak bu projeyle ilgili olarak halka doğrular söylenmemektedir.

Projenin neredeyse bedava hazırlandığı ve kendi kendini finanse ettiği iddiası külliyen yanlıştır, yalandır. Projenin maliyeti, halkın sırtından haksızca alınacak fahiş geçiş ücretleriyle karşılanacak ve müteahhit firmalara verilecektir.

Açılan ilk bölümde araçların geçiş ücretleri, maliyetin tamamen halkın sırtına yüklendiğinin bir kanıtıdır.

Bu yol şimdilik otomobiller için İstanbul ile İzmir arası geçiş ücreti Osmangazi Köprüsü dahil 256.3 TL olacaktır. Bu rakam gidiş ve dönüş olarak hesaplandığında 500 TL’yi geçecektir.

Araçlardan sınıfına göre alınacak ücretler şöyledir: ikinci sınıf araçlar 410 TL; üçüncü sınıf 486.9 TL; dördüncü sınıf 645.8 TL; beşinci sınıf 815 TL; altıncı sınıf 179.4 TL’dir.

Bununla birlikte hükümetin, belirli rakamların gerçekleşmemesi halinde yolu yapan şirkete ödemeyi vaat ettiği kaymak belirsizdir.

Sayın vekil, Atatürk’e ve Sayın Kılıçdaroglu’na kendince sataşmayı bırakıp, halkın nasıl soyulduğuna baksa, görevine daha uygun hareket etmiş olacaktır.

Sayın Cora’nın TBMM tarafından Atatürk’e Başkomutanlık unvanın verildiği tarihte yaptığı bu açıklama büyük bir hata ve talihsizliktir.

Sayın Cora’yı son derece talihsiz olan bu sözlerini geri almaya, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parlamentoya yakışır bir sorumlulukta hareket etmeye davet ediyorum.

Bu vesileyle TBMM tarafından kendisine “Başkomutanlık” yetkisi verilişinin 98. yılında Kurtuluş mücadelemizin büyük önderi ve Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

Ayasofya cami oldu ve ibadete açıldı! İşte Danıştay Ayasofya kararı Ayasofya cami oldu mu
sorusu ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya’nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934...
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu
Sen ve ekibin Geldiğin gibi o koltuktan gideceksin  seni İstanbul halkı görmek istemiyor nede  . AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’ yu...
7 kişi ölmüş, 126 kişi yaralanmıştı; Havai fişek fabrikasının sahipleri gözaltına alındı
Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasının sahipleri Ali Rıza Coşkun ile oğlu Yaşar Coşkun patlamaya ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alındı.
Ankara’yı karıştıran VIP dolandırıcılık: İş adamını fena dolandırdılar
Salgın nedeniyle özel uçakla Mısır’a dönmek isteyen iş insanı AKP’li eski vekil ve akrabalarınca dolandırıldığını iddia etti.
EYÜPSULTAN BELEDİYESİ, ISO 9001 VE TS ISO 10002 BELGESİ ALDI
Gerçekleştirdiği çalışmalar ve vizyon projelerle ilçe belediyeleri arasında büyük başarılara imza atan Eyüpsultan Belediyesi, hizmet kalitesini artırmak amacıyla yürüttüğü çalışmaların...
Yürek konuştu, Ak Partililer alkışladı
Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Yürek, geçtiğimiz aylarda oturmadığı eve İSKİ tarafından gönderilen 257 TL’lik faturaya tepki...
7 işçi yaşamını yitirdi: Ortaçağ zihniyetiyle fabrika çalıştırmışlar
İşçi ve işçi yakınlarının anlattıkları, Hendek’te 7 işçinin öldüğü patlamaya adeta davetiye çıkarıldığını ortaya koyuyor. Patlamada dayısını yitiren Uzuner: “Ortaçağ...
15 Temmuz’da Erdoğan’ın yerini söyleyen 3 yaver tahliye edildi
Darbe girişimi sırasında Erdoğan’ın yerini bildirmekle suçlan 3 yaver, verilen mahkeme kararlarıyla tahliye edildi. Şafak Deliacı (Deniz) için geçen martta,...
İstanbul için 7.5’lik deprem simülasyonu: En riskli 9 ilçe
İstanbul’da gece yaşanacak 7.5 büyüklüğündeki deprem simülasyonuna göre, Avcılar’da 34 bin 935 haneye acil barınma gerekecek. Fatih’teki binaların ise yüzde...
Sultangazi’de göçük altında bir işçi kaldı
Sultangazi’de alt yapı çalışmaları sırasında oluşan toprak çökmesiyle bir kişi toprak altında kaldı. Toprak altında kalan işçi, arkadaşlarının yardımıyla kurtarıldı.
Kentsel dönüşümün sürdüğü Gaziosmanpaşa toz toprak altında: Biz nefes bile alamazken nasıl rahat uyuyorsunuz?
Kentin Soluğu’nda bu hafta Gaziosmanpaşa’da rant odaklı kentsel dönüşümün yarattığı sorunlara mercek tuttuk. Bozkurt, “Burada yaşanılmış hayatlar var, bir mazi...
Mecidiyeköy’de televizyon tamir atölyesinde patlama: 1 kişi yaralandı
Mecidiyeköy'de kapalı halde olan televizyon tamir atölyesinde meydana gelen patlamada yoldan geçen 1 kişi hafif yaralandı. Olay yerine çok sayıda...
VEREN EL İLE ALAN EL ARASINDA BEYAZ KÖPRÜ
Asırlardır sömürü ile yönetilmiş ülkere, Mazlum Coğrafya “ ya Beyaz Köprü Derneğinden her yıl, iyilik gidiyor. 2015 Yılında kurulan dernek, her...
Benzin ve motorine yine zam geldi
Benzin ve motorine bu gece yarısından geçerli olmak üzere zam yapıldığı açıklandı.
Erdoğan: Kısa çalışma ödeneği bir ay daha uzatıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kısa çalışma ödeneğinden faydalanma süresini 1 ay daha uzatıyoruz. İş fesih sınırlaması ve nakdi ücret desteği de 1...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ