Atila Aydıner düşmanını uzak da arama yakınında ara

Atila Aydıner düşmanını uzak da arama yakınında ara
  • 19.09.2019

Siyaset öyle bir şeydir ki ya düşmanın arkadaşın çıkıyor yada aynı ilçede hizmet ettiğin yakın dostun çıkıyor.

31 Mart yerel seçimlerinde ne olmuştu o dönemlerde bir çok aday adayı vardı ve bu kişiler ak parti içinde bilgi sızdırmaya ve  Atila Aydıner karşı rakip olanlar bu olayları gazetelere servis etti bir çok yerel gazetecilerde bu olayları gündeme getirdi ve Bayrampaşa bölgesinde yerel gazetecilerden bir çok kişi aday adayı oldu onlarda bunu fırsat ettiler ve gündem dışındalar bu bilgiler belediyenin içinden servis edildi ve bu kişiler hala hazırda Atila Aydıner a yakın olan birkaç kişidir kimdir Atila Aydıner insanlara hoşgörüyle bakan bir insan Atila Aydıner onun için başı belaya giriyor. O dönemlerde kimler ona karşıydı Atila Aydıner bunları biliyor mu bilinmez ama 31 Mart yerel seçimlerinde gazetemizi o dönemlerde arayanlar ak parti ve mühalefet içinden aday olanlar vardı haberi bunlara içerden servis ettiler içindendi ve bu haberi yazmamız için teklif etmişleri bizde onlara aday adaylık yarışı var bu yazıyı yazmayız dedik Bayrampaşa ilçesinden başka partilerden aday olanlarda Atila Aydıner yıpratma peşine düşmüşlerdi adaylığı gelmesin diye ve sonuç hala hazırda bu olay devam ediyor. Atila Aydınerin kapısını birkaç kez çaldık ama etrafını saran aç kurtlar ise onun başarılı olmasını istemediler. Bizde bu olayları su yüzüne çıkmasını bekledik şu bir gerçektir düşmanını uzak da arama sağına soluna bak görürsün

Avrupa birliği gazetesi olarak o günden beri Bayrampaşa belediyesinin kapısını çalmadık çalmayız da doğruları söyledik kapılar kapandı Atila Aydıner Bayrampaşa halkına hizmet etmeye devam etsin biz kimsenin işine karışmıyoruz

Bayrampasagundem MEHMET CEYLAN.ın yazdığı yazı

 EYLÜL KURŞUNU NERDEN GELDİ?

http://www.bayrampasagundem.com/kose-yazilari/eylul-kursunu-nerden-geldi–592.html?fbclid=IwAR3zqHOr_osWi7FU_CwA7i4dk0Zz20H1HvJd9uRIcDpvKfIEQcx9G7h55-k

Eylül ayı Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner´e saldırma ayımıdır nedir?

Geçtiğimiz yıl 2018 Eylül Ayında bir gazete de “Seçim hediye paketinde yok yok” diye bir haber yapıldı. Bu haberin içeriği gerçeği yansıtmıyordu.

Haberde adı geçen ihale, “2018/67333 ihale kayıt numarasıyla 19.03.2018 yapılmış tahmini 621.300.33 TL ile ihale edilmiş, 593.150 TL bedelle 31.12 2018 tarihine kadar peyderpey teslim edilmesi şartı konularak  05.04.2018 tarihinde anlaşması yapılmıştır.”  Fakat haberde hediyeler yeni yapılmış gibi algı yapılıyordu.

Gene 2019 Eylül ayında aynı konu başka bir gazetede “Atila Aydıner adını yazmış” başlığıyla haber yapıldı.

Atila Aydıner 2011 yılından beri belediye başkanlığı yapıyor. Elbette Atila Aydıner´in eleştirebilecek çok icraatı vardır. Atila Aydıner´i belediye başkanı olarak beğenmeyebilirsiniz. Oy verdiğiniz veya mensubu olduğunuz partiden olduğu halde Atila Aydıner´i sevmeyebilirsiniz. Ama her eleştirinin yada kabul etmemenin de, beğenmemenin de bir ahlakı olmalı.

Yönetimler icraatlarıyla övülür veya eleştirilir. Yöneticileri kişisel ve özel yaşantılarını, aile hayatını eleştirmek hiç bir ahlaka sığmaz. Kurum içinde yapılan işleri kişilerin özel kullanımları gibi sunmak ciddi bir mesnetsizliktir.

Gelelim bahsi geçen haberin servis edilmesine. Bayrampaşa Belediyesini ve Başkanı olan Atila Aydıner´in cidden eleştirecek konuları varken, bu kadar borç nasıl oldu, mülkler neden satıldı v.s sorulabilecek bir çok konu varken niye hediye üstünden gidiliyor?

Hediye konusu direk Atila Aydıner´in şahsı üzerinden bir algı yapılıyor.

Geçen yıl seçim hediyesi, bu yıl hediyelere adının yazılması konu edildi. Sanki Atila Aydıner şahsı için bu hediyeleri dağıtmış gibi algı çekilmektedir. Bu açıkça gösteriyor ki, özellikle kasten Atila Aydıner´in şahsı hedef alınmıştır.

Haberin servis edilmesi tarihi ve şekli de oldukça düşündürücüdür.

Bu güne kadar hem iktidar kanadı hem de muhalefet kanadıyla iç içe yaşamaktayız.  Muhalefet kanadından bir çok eleştiri gördük, mecliste bütçe görüşmelerinde grup sözcüsü Abdul Fettah Dindar bir çok konuda israfı ortaya koydu, muhalif parti yöneticileri bir çok konuda eleştirdi ama hediye üzerinden şimdiye kadar hiç eleştiri gelmedi. Hediye konusu hem küçük bir rakam, hemde belediyenin itibarıdır.

Bu hediyeler kime verilir. Biraraya geldiği zaman meclis üyelerine, gazetecilere, öğretmenlere, sağlık personeline, ziyarete gelen belediye başkanlarına, milletvekillerine, akademisyenlere, başarılı öğrenci ve sporculara, yabancı konuklara, yabancı devlet adamlarına v.s Hediye sadece Bayrampaşa Belediyesi ve Atila Aydıner´de değil, tüm belediyelerde, özel ve tüzel kuruluşlarda vardır. Biz gazeteci olarak Bayrampaşa´dan da, Sultangazi´den de  Beşiktaş´tan da hediye aldık. Her kurum hediye verir.

Bu güne kadar hangi belediye veya kuruluşun hediyesi bu şekilde haber yapıldı. Hemde bir yıl arayla Eylül ayında.

Düşündürücü değil mi?

Bu bana öyle geliyor ki, dışardan değil içerden ateş etmek gibi bir şey geliyor.

Geçtiğimiz yıl ciddi şekilde Atila Aydıner´e yapılan kara propoganda gösteriyor ki, yine devam ediyor. Geçtiğimiz yıl aday adaylık döneminden beri ciddi şekilde Atila Aydıner´i, kimliği belli olmayan bir el veya eller hedef tahtasına koymuştur. Atila Aydıner´in en mahrem konularından, sağlığına, yönetimine olmadı hediye üzerinden saldırı devam ediyor. Gizli kalmayı iyi beceren bir güç Atila Aydıner´in her hareketinden nem alıyor hatta medet bekliyor.

Bu saldırının ardından ne bekleniyor diye düşünmeden edemedik.

 

Bu haber bir yıl arayla ikinci kez sadece başlık değişikliğiyle servis edilmesi gösteriyor ki, özellikle servis ediliyor.

Atila Aydıner başkanlığında ki, Bayrampaşa Belediyesini en çok eleştiren Bayrampaşa Gündem gazetesidir. Özellikle borçlanmayı, verilen iftarları, satılan mülkleri, yapılan ihaleleri sonuna kadar sorgular eleştirip fikir sunan bir gazetedir. Atila Aydıner ve diğer siyasetçiler, yöneticiler hakkında hiç bir zaman kişisel eleştiri ve haber yapmamıştır. “Haberleri aklın ve vicdanın birleştiği noktada yaparız” uslubüyle haber ahlakına uyarak haber yaparız. Bu tip yapılan haberlere de asla müsamaha göstermeyiz.

Belediyenin basınına da bir çift söz söylemek istersek bu tip haberler geldiği zaman neden bir basın bildirisi yaparak servis yapmıyorlar?

Kurşun adres tanımaz, bu kurşun nerden geliyor?

Her haberin, her yorumun, her eleştirinin bir vicdanı ve ahlakı olmalıdır.

Aslında biz bunları ilk kez yapmıyoruz. 2011 Martından bu güne her gördüğümüz fotoğrafı ortaya koymaya çalıştık. Ha bizim gördüğümüzü, gösterdiğimizi Atila Aydıner ve varsa ekibi görmemeye çalıştı.

Belediye Başkanı Atila Aydıner artık olan biteni görmeli, görenlerden, gösterenlerden  yararlanmalı artık neşteri net olarak vurmalı. Yoksa önünde olan 4.5 yıl kendisi için çok zor geçecek…

 

İkinci haberi

KARA PROPAGANDACILAR İŞ BAŞINDA

http://www.bayrampasagundem.com/haber/kara-propagandacilar-is-basinda-16088.html?fbclid=IwAR0KBntAVNIUkOyDd503J-w2PRLgmgObJRj7_E8ulyGBe8CUC36ayTQjwGY

Bayrampaşa Belediyesi, her kurumda olduğu gibi her yıl konuklarına hediye etmek için karışık olarak hediyelik eşya yaptırır. Geçtiğimiz yıl 31 Mart yerel seçim öncesi bir mahalli günlük gazetede seçimler için yapılmış hediye paketi gibi sunulmuştu.

Haberde adı geçen ihale, 2018/67333 ihale kayıt numarasıyla 19.03.2018 yapılmış tahmini 621.300.33 TL ile ihale edilmiş, 593.150 TL bedelle 31.12 2018 tarihine kadar peyderpey teslim edilmesi şartı konularak  05.04.2018 tarihinde anlaşması yapılmıştır.

geçtiğimiz yıl özellikle aday adaylık döneminde Atila Aydıner´e karşı kara propoganda zirve yapmış, bu haber nasıl ve kimler tarafından sunulduğu kamuoyunca merak konusu olmuş Başkan Atila Aydıner´de gazetemize yaptığı açıklamada “Mesnetsiz Bir Haber” demişti.

Bir yıl geçtikten sonra kara propoganda durmamış aynı haber, 18 Eylül 2019 Tarihinde (Bugün) Deniz Ayhan imzasıyla bir gazetede yeniden servis yapıldı.

Geçtiğimiz yıl haber seçim hediyesi olarak sunulurken bugün haberde  başkan adıyla diye algı yapılmış.

Bu gün çıkan haber;

“AKP´li belediye 593 bin liralık hediyelik eşya aldı, üzerine başkanın adı yazıldı

2017 yılı faaliyet raporu görüşmeleri sırasında 145 milyon 844 bin TL borcu olduğu açıklanan AKP´li İstanbul Bayrampaşa Belediyesi´nin 2018´de de tasarrufa gitmediği anlaşıldı… Bayrampaşa Belediyesi, 593 bin liraya hediyelik eşya aldı. Hepsinin üzerine AKP´li Başkan Atila Aydıner´in adı yazıldı.

31 Mart yerel seçimleriyle yeniden Bayrampaşa Belediye Başkanı seçilen Atila Aydıner´in geçtiğimiz yıl vatandaşa dağıtmak üzere 593 bin 150 TL´lik hediye aldığı ortaya çıktı. Hediyelik eşyaları, Bayrampaşa Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü aldı.”

Şeklinde servis edildi.

Tabi tasarrufa gitmek başka bir şey ama bir kurumun misafirlerine hediye vermemek gibi bir lüksü yok. Bu haber vicdani bir haber değil ve 300 milyonluk bütçede devede kulak bir rakam.

……………………………………………

Başkan Aydıner iktidar oldu ancak muktedir olamadı

http://www.bayrampasagazetesi.com/yazarlar/yilmaz-birinci/baskan-aydiner-iktidar-oldu-ancak-muktedir-olamadi/2580/

Yılmaz birincinin yazısı

http://www.bayrampasagazetesi.com/yazarlar/yilmaz-birinci/mevcut-baskan-aydiner-ve-diger-adaylar-analizi/2577/

…………………………………………………………………..

işte bir başka haber sitelerinde  haberler böyle geçmişti

145 milyon lira borcu olan AKP’li belediye 593 bin liraya hediyelik eşya almış

https://t24.com.tr/haber/145-milyon-lira-borcu-olan-akp-li-belediye-593-bin-liraya-hediyelik-esya-almis,839852

Hediyelikler arasında porselen kahve fincan takımı, porselen vazo, nazar boncuklu kahve fincan takımı var

2017 yılı faaliyet raporu görüşmeleri sırasında 145 milyon 844 bin lira borcu olduğu açıklanan AKP’li İstanbul Bayrampaşa Belediyesi 2018’de de tasarrufa gitmemiş. Bayrampaşa Belediyesi tarafından 593 bin liraya hediyelik eşya alındığı, hepsinin üzerine AKP’li Başkan Atila Aydıner’in adı yazıldığı belirtildi.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Bayrampaşa Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından alınan hediyenin bedeli 593 bin 150 lira. Hediyeler arasında porselen kahve fincan takımı, porselen vazo, nazar boncuklu kahve fincan takımı, Türk motif işlemeli altın kabartmalı ibrik, leğen takımının yanı sıra kupa bardak, ahşap radyo, kristal saat, kalem, evrak çantası, kadın cüzdanı ve aynası ile erkek cüzdan bulunuyor.

Hediyelik vazoların ve fincanların üzerindeki ‘Atila Aydıner Belediye Başkanı’ yazısı ise dikkat çekti. Atila Aydıner’in üzerinde isminin yazılı olduğu vazo hediye ettiği kişiler arasında Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu da bulunuyor.

 

AKP’li belediye başkanı 593 milyonluk hediyelere adını yazdırdı!

Kaynak Yeniçağ: https://www.yenicaggazetesi.com.tr/akpli-belediye-baskani-593-milyonluk-hediyelere-adini-yazdirdi-249285h.htm

2017 yılı faaliyet raporu görüşmeleri sırasında 145 milyon 844 bin TL borcu olduğu açıklanan AKP’li İstanbul Bayrampaşa Belediyesi, 593 bin liraya hediyelik eşya aldı. Hepsinin üzerine belediye başkanı Atila Aydıner’in adı yazıldı.

31 Mart yerel seçimleriyle yeniden Bayrampaşa Belediye Başkanı seçilen Atila Aydıner’in geçtiğimiz yıl vatandaşa dağıtmak üzere 593 bin 150 TL’lik hediye aldığı ortaya çıktı. Hediyelik eşyaları, Bayrampaşa Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü aldı.

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan’ın haberine göre 31 Mart yerel seçimleriyle yeniden Bayrampaşa Belediye Başkanı seçilen Atila Aydıner’in geçtiğimiz yıl vatandaşa dağıtmak üzere 593 bin 150 TL’lik hediye aldığı ortaya çıktı. Hediyelik eşyaları, Bayrampaşa Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü aldı.

Atila Aydıner’in üzerinde isminin yazılı olduğu vazo hediye ettiği kişiler arasında Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu da bulunuyor.

Hediyeler arasında porselen kahve fincan takımı, porselen vazo, nazar boncuklu kahve fincan takımı, Türk motif işlemeli altın kabartmalı ibrik, leğen takımının yanı sıra kupa bardak, ahşap radyo, kristal saat, kalem, evrak çantası, kadın cüzdanı ve aynası ile erkek cüzdan bulunuyor

Hediyelik vazoların ve fincanların üzerindeki ‘Atila Aydıner Belediye Başkanı’ yazısı ise dikkat çekti. AKP’li Başkan Aydıner 2019 yılında önce 216 bin TL’ye, ardından da 280 bin TL’ye bez çanta satın almıştı.

Yalnızca 2019 yılında vatandaşa dağıtmak için alınan çantaların toplam bedeli 496 bin TL’ydi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AVM’lerle perakendeciler arasındaki gerginlik sürüyor; 60 markadan ‘eylem’: Mağazalarını açmadılar
1 Haziran itibarıyla AVM’lerin tamamı açıldı. Bazı AVM’lerle kirada anlaşamayan 60’ın üzerinde marka ise mağazasını açmadı. Perakendeciye göre belirsizlik ve...
Kamu bankalarının ardından konutta yeni kampanya: 2 yıl ödeme yok
Kamu bankaları konut sahibi olmak isteyenler için tarihin en uygun koşullu kampanyasını önceki gün açıkladı. Sıfır konutta kredi faizi 0.64’e,...
Asparagas haberle günden olan Elif Rahvancı yeniden iş başında!
Kanal İstanbul projesini fonlamaya talip olduğu iddia edilen şirketin danışmanlığını yapan ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile birlikte...
Dolara yüzde 1 vergiden sonra bu kez de serbest döviz fonlarının vergisine zam
Son günlerde para hareketlerini kısıtlamak amacıyla arka arkaya alınan kararlara bir yenisi eklendi. Cumhurbaşkanlığı kararıyla serbest döviz fonlarında vergi tevkifatı...
Kamu bankalarından 4 farklı kredi paketi! İşte kredi faiz oranları
Son dakika haberine göre Kamu bankaları tarihin en büyük 4 farklı kredi paketini açıkladı. Kamu bankaları konuttan taşıta mobilyadan tatile...
Ucuz krediye emlakçı isyanı! Keşke sanayiye kredi açılsaydı
Gayrimenkul kredilerinin düşürülmesine tepki gösteren ünlü emlak müşaviri Salim Taşçı, “Bu iş bize para kazandırır, ama işsize çare olmaz. Keşke...
Yüzlerce evi olan Bay İnşaat’in sahibi, küçük kızını evden attı!
Hostes Merve Nur Başbuğ, geçtiğimiz yıl Naz Elmas’la evlenen eski sevgilisi Erol Özmandıracı hakkında şok suçlamalarda bulundu. “Hamileyken bile beni...
Güler Yatırım Holding’e ait RTA hisselerindeki çalkantı iki borsacıyı işinden etti
Corona virüsü tanı kiti üreten ve Borsa İstanbul’da iki ayda yüzde 2400 gibi olağanüstü oranda değerlenen RTA hisselerinde yön terse...
Kalbine yenik düştü… Ünlü iş adamı Süleyman Toplusoy hayatını kaybetti!
Roman Mağazaları’nın ortağı işadamı Süleyman Toplusoy kalp krizi nedeniyle vefat etti. Roman Mağazaları Başkan Yardımcısı ve ortağı Süleyman Toplusoy kalp...
ARNAVUTKÖYE MÜJDE, OP. DR. GERİ DÖNÜYOR
Arnavutköy” de doğup büyüyen ve yıllarca üstün başarılar göstererek Arnavutköy,ün hizmet neferliğini yapan Op. Dr. İsmet Güden yuvaya geri dönüyor....
Tarihin en büyük kredi paketi açıklanıyor
Orta gelir grubunu ev sahibi yapacak ucuz konut kredisinden, yerli otomobil alımına kadar Cumhuriyet tarihinin en büyük kredi paketi bugün...
Koronavirüs daire fiyatlarını nasıl etkiledi? İşte ilçe ilçe artış oranları
Koronavirüs salgını İstanbul’da konut fiyatlarını da yükseltti. En büyük fiyat artışı yüzde 26’yla Küçükmece’de yaşandı. Veri analizi ve makine öğrenimi...
Kamu bankalarından 4 yeni kredi paketi: Sıfır konutlar için faiz oranı yüzde 0.64’e düşürüldü
Kamu bankaları konuttan taşıta, mobilyadan tatile 4 yeni kredi paketi hazırladı. Sıfır konutlar için faiz oranı yüzde 0.64’e düşürüldü. İkinci...
Pamukkale Turizm 200 şubesini kapatıyor: Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak
Pamukkale Turizmin yurt genelinde 200 şubesini kapatacağı ve biletlerin ağırlıklı olarak internet üzerinden satışa sunulacağı belirtildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan...
İBB Bilimsel Danışma Kurulu: İkinci dalga ekim ayı gibi gelebilir
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Bilimsel Danışma Kurulu, “AVM’ler açılırken; park, bahçeler açılmıyor. Kreşler açılıyor ama 18 yaş altının sokağa çıkması...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ