Dünyaya Rağmen Türkiye’ geri Adım Atmadı

Kıymet TAYLAN
Kıymet TAYLAN
  • 14.10.2019

Türkiye’nin başlattığı Barış Pınarı Harekâtı Allah’ın yardımıyla başarılı bir biçimde ilerliyor. Tıpkı Fırat kalkanı ve Zeytin Dalı Operasyonlarında olduğu gibi, Türkiye’nin sınırlarını PKK “ PYD “den temizlenmeye devam ediyor.

Harekatın en önemli sonuçlarından biri de Türkiye “nin yanında kimlerin yer aldığı kimlerin karşısında olduğunu konusunda da safların yeniden netleşmesini sağlamış olmasıdır. Kimin terörden yana olduğunu kimin olmadığını, kimin terörle mücadele ediyor bahanesiyle bölgede ne haltlar karıştırdığını, kimin Suriye’de aslında nasıl bir gündemi olduğunu, kimin kime dost kimin kime düşman olduğunun ortaya çıkmasına vesile oluyor. Ortaya konulan tepkiler şimdiye kadar Suriye’de çözüm adına taraflarca yapılan bütün oyalamaları da gözler önüne seriyor.

Dünya “tarihinde bir dönüm noktası olarak kayıtlara geçecek olan bu harekât dünyadan tepkiler gelmeye devam ediyor. Medyada gerek toplumda bir anda tepkiler yükselmeye başladı.

Müslüman ülkelerden destek gelmesi gerekirken Müslüman olduğunu iddia eden ülkelerden bile bu operasyon için tepkilerin gelmesi büyük acıdır. Yıllardır masum insanların ölmesine göz yuman ülkeler PKK “ PYD “ yok etmek için Barış Pınarı Operasyonu na tepki göstermeleri de saflarının nere olduğunu açık seçik belli oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ