UYGUR TÜRKLERİ İÇİN NEDEN BİRŞEYLER YAPILMIYOR:

Kıymet TAYLAN
Kıymet TAYLAN
  • 03.12.2019

Dünya genelinde Müslümanlar Türk olmanın ve Müslüman Olmanın, bedelini Kan ve göz Yaşı ile ödüyor.

Orta doğu ve balkanlara baktığımızda kan Gözyaşı ve zulümler görüyoruz. Bunun nedeni mezhep çatışmaları, yanı dünya genelinde gayri Müslümler Müslümanlara yaşama hakkı tanımıyor. Yahudiler, başta olmak üzere tüm gayri Müslimlerin yaptığı tek şey Müslüman Coğrafyasını kan ve göz yaşı ile boğmak.

Türkiye olarak beklide Dünyada Bu konuda yalnız kaldık, Çünkü tüm İslam aleminin ve Müslüman dünyasının tek umudu Türkiye…

Ancak Türkiye “bazı konularda ister istemez yetersiz de kalabiliyor. Bunların başında, Uygur Türklerinin yaşadığı zulümler geliyor.

Uygur Türkleri için Meclise Önerge veren İYİ Partinin önergesi oy çokluğu ile ret edildi.

Yani iyi partinin, yaşanan zulmü dünyaya duyurmak yerine önerge vermesi olayı siyasete dökmesine izin verilmedi.

İYİ PARTİ SİYASET YAPMAK İSTİYORSA

İyi parti Uygur Türkleri üzerinden siyaset yerine Birkaç milletvekilini görevlendirip Türkiye “den ve Dünya basınından yanına aldığı, basın mensupları ile Uygur Türklerinin yaşadığı Sıkıntıyı İspat edip dünya kamuoyu ile paylaşsa, oturduğu yerden siyaset yapmaktan çok daha faydalı olacaktır.

Ülkemizde yapılan ucuz siyaseti getirisi İyi Partiye çok şey kazandırmaz, ama o önergeyi ret eden diğer partilere de bir şey kazandırmaz burada kapışıp çimlerin ezilmesini izlemek yerine ne yapabiliriz de bu zulümü durdurabiliriz “diye düşünseler çok daha faydalı olacaklarını düşüyorum…

İnsanız ve sadece Müslüman oldukları için Dünyada ki İslam coğrafyasının yaşadığı zulüme üç maymunu oynamamız yarın bizlerin başına gelmeyeceği anlamına gelmez.

Dünyada ki Müslümanlar yardım bekliyor bir şekilde siyasete alet edilmeden malzeme yapılmadan, ülkeler arasında nasıl bir anlaşma varsa ve nasıl bir uluslararası hukuk işliyorsa, bir şekilde bir şeyler yapılıp bu zulme dur denmesi gerekiyor.

İNSANLIK AĞLIYOR

Bugün Ortadoğu “da Balkanlarda ve Dünyanın her yerinde göz yaşı kan döken Müslümanlara bizim borcumuz var…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ