SARAY SİZE NEDEN BATIYOR.

Kıymet TAYLAN
Kıymet TAYLAN
  • 02.01.2020

Cumhuriyet tarihinden sonra ilk kez bir saray tarzında devlet büyüklerimize bir, konut yapıldı….

Ama bir türlü Türkiye” nin gündeminden düşmedi bu saray tartışmaları ne yazık ki sokaktaki halkı da ikiye böldü yapıldığı günden bu güne kadar tartışma enerjisinden hiç bir şey kaybetmeyen Saray “ Türkiye de sosyetik kesimin dilinden düşmek nedir bilmiyor, aslında bu konuyu dallandırıp budaklarına baktığımızda ne yazık ki burcuva kesimi yani zengin kesimler oluyor vergi veren halkın bu saray umurunda bile değilken tuzu kurular diye tabir ettiğimiz kesim bir türlü sarayı gündemden düşürmüyor.

BİZ OSMANLI TORUNLARIYIZ

Osmanlı tarihine baktığımızda her il de bir bir saray hanlar hamamlar saraylar olduğunu görüyoruz. En gözde mekanlar biride, Topkapı sarayı, ihtişamı Beş tepeye Beş çeker, neden hiç gündem olmuyor. Zamanında padişahlar o kadar gösterişli o kadar büyük saraylar yapmışlar ki halk o zaman çok mu zengindi artık saraydan çıkıp gerçek halkın çiftçinin köylünün açlık sınırında olan kişilerin sorunlarına eğilim gösterin….

Tartışma programları var her akşam hemen her kanalda tartışılıyor hep aynı yüzler halktan bir haber olan !!!burcuva kesimi tuzu kurular!!! Bir tanesi bile Türkiye için proje üretmiyor, bir tanesi bile, sokaktan gerçek halkın içinden geçmemiş, saçma sapan konular bulup insanları oyalıyorlar, çiftçinin sorunlarını milletin halkın sorunlarını tartışıp çözüm bulmak yerine o ona ne demiş bu buna ne demiş vermişler ellerine birer odun yontup duruyorlar bırakın bunları artık acık halkın içine karşın Metrobüslere binin Tranvaylara binin Otobüslere binin hayatın içinde olun laf salatasıyla bu milleti aptal yerine koymaktan vaz geçin artık…

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ