BOŞANMALARIN NEDENİ

Kıymet TAYLAN
Kıymet TAYLAN
  • 12.02.2020

Türkiye” de son zamanlarda boşanmalar arttı bunun başlıca sebebi İLETİŞİMSİZLİK, evet Türkiye “de artık eşler birbirinin dilinden konuşamıyor bu zaman zaman maddi zaman zaman da manevi, nedenlerden dolayı olabiliyor.

Maddi nedenler eşler arasında, büyük bir sorun yaratırken, sosyal medyada “da eşler arasında ki sadakatsizliği, halt safhaya çıkardı.

Geçinmenin zor olduğu ülkemizde tek kişinin çalışması hiçbir şekilde yetmiyor her iki eş “de çalışmak zorunda, ne yazık ki, bir de buna, işsizlik eklenince, asgari ücretle çalışmak zorunda kalınınca, bir eşin çalışması geçimi oldukça güç duruma getirdi. Ancak genel olarak ele ancak olursak, Asıl Sorunların başında “İLETİŞMSİZLİK” yani eşlerin birbirini dinlememesi birlikte kaliteli vakit geçirememesi, birbirlerine hakaretlere varan, incitici laflar söylemeleri de, eşlerin bir birlerinden uzaklaşmalarını sağlayan unsurlar arasına girdi.

 

KADINI AÇ BIRAKIN AMA İLGİSİZ BIRAKMAYIN

Erkelerin en sık yaptığı hatalardan biride, ne yazık ki kadınları yalnız ilgisiz bırakmaları, ne yazık ki günümüzde, bazı erkekler kadınları ilgisiz bırakarak dışarıya yöneliyor, ikinci bir kadın peşine düşüyorlar bunun nedeni ise, dışarıda ki kadınların geçim derdi olmadığı için erkeğe gösterdiği ilgi ve sevgi, bu da dışarıda olan erkekleri cezbediyor.

Aynı sorun kadınlar için de geçerli ne yazık ki kadınlar da aynı muamele ile dışarıya yöneliyor, evde hakaretler eden koca ve dışarıda ona ilgi gösteren başka erkekler, bu yüzden kadın kendine güvenin artması ve sadakatsizliği kendinde bir hak olarak görüyor.

SOSYAL MEDYANIN ETKİLERİ

Sosyal medyada, tanıştığı yalancı dolandırıcı kişilik yoksulu insanlara ne yazık ki hayatı bilmeyen, kadınlarımız çok çabuk, kanabiliyor. Kadın kocasına bakıyor koca kadını aşağılıyor hakaretler ediyor sosyal medyadan tanıştığı birisi kadına hayatında hiç olmadığı kadar iltifatlar ediyor. Bu da sadakatsizlikle boşanmaların önünü açıyor.

 

SÖZÜN ÖZÜ : KADINI AÇ BIRAKIN SUZUZ BIRAKIN AMA ASLA İLGİSİZ BIRAKMAYIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ