Dünyaya yayılan en büyük virüs salgınları!

Dünyaya yayılan en büyük virüs salgınları!
  • 23.03.2020

2020 Corona virüsü dünyada milyara yakın insanı telef edecek ve bu virusun ilacını bulunmadı işte tehlike burada dünyada  3 yıl sürecek Corona virüsü insanlar üzerinde yayılması

2019 yılının sonlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüs, Türkiye’ye de yayıldı. Son yılların en büyük virüs salgınlarından biri olan corona virüsle ilgili henüz bir ilaç geliştirilmedi. Bilim insanları ve doktorlar corona virüsle ilgili çalışmalarına devam ediyor. Son zamanların en büyük virüs salgınlarından biri olan corona virüsün haricinde, dünya genelinde bugüne kadar yayılan pek çok farklı virüs salgını oldu. Peki, bu virüsler neler ve dünyaya etkileri ne oldu?

2019 yılının son aylarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüs, tüm dünyaya yayılmaya devam ediyor. Tüm dünyadaki bilim insanları ve doktorlar virüsle ilgili araştırmalara devam ederken, Bill Gates gibi ünlü iş adamları da virüse karşı ilaç geliştirilmesi için büyük yatırımlar yapıyor.

Son zamanların en büyük virüs salgınlarından biri olan corona virüsün yanı sıra, dünya genelinde bugüne kadar yayılan pek çok büyük virüs salgını oldu. Peki, bu salgınlar nelerdi ve dünyaya nasıl etkileri oldu? Lafı daha fazla uzatmadan bugüne kadar literatüre geçen en büyük virüs salgınlarını anlatmaya başlayalım.

Antoninus Vebası (Galen’in Vebası)

Milattan sonra 165-180 yılları arasında Roma İmparatorluğu’nda ortaya çıkan salgın, günde iki bin kişinin ölmesine sebep olan, dünyanın ilk büyük salgınlarından biri. Doğu seferinden dönen askerler tarafından yayılan veba salgını, akademisyenler tarafından çiçek hastalığı ya da kızamık olduğundan şüphelendi. Fakat gerçek sebebinin bilinmediğini belirtelim

Bu salgın, dönemin Roma İmparatoru Lucius Verus’un hayatını kaybetmesine sebep oldu. İmparatorun yanı sıra Roma’nın toplam nüfusunun yüzde 30’unun hayatını kaybetmesine neden oldu.

Jüstinyen Vebası

Milattan sonra 541 yılında ortaya çıkan Jüstiyen Vebası, yaklaşık 25 milyon insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. Bilim insanları salgının nedenini Asya kökenli olarak düşünürken, tarihçiler ise Mısır’dan geldiğini düşünüyor. Araştırmalar, Avrasya bozkırlarında keşfedilen 137 insanın iskeletinden alınan DNA analizlerine dayandırılıy

Farelerin tüyleri arasında gizlenen, bir milimetreden daha küçük ‘Zenopsylla’ isimli uçucu bir böcek, midesinde  ‘Pasteurella pestie’ bakterisi taşıyordu. Farelerin tüyleri arasında hızlıca üreyen böcek, insan vücudunun herhangi bir noktasına konup ısırarak bakteriyi hızlı bir şekilde yaydı. Isırılan insanlar birkaç gün içinde hızlı bir şekilde öldü.

Hastalık normal seyrinde devam ederken, zamanla kendi kendine yok oldu. O dönemin en kalabalık şehirlerinden biri olan Konstantinopol nüfusunun yüzde 40’ını kaybetti. Salgın nedeniyle iş gücü ve asker kaybeden Bizans’ın zayıflayıp, saldırılara açık hale gelmesine neden oldu. Bu da Avrupa tarihinin zamanla kökten değişmesine neden oldu.

Kara Veba

1346-1353 yılları arasında ortaya çıkan Kara Veba salgınıyla 75-200 milyon arasında insan hayatını kaybetti. Tam sayının bilinmemesiyle birlikte Avrupa nüfusunun salgının yaşandığı yıllar arasında yüzde 30 ile yüzde 60 oranında azaldığı belirtiliyor. Yaşanan salgının, tanrının ve kilisenin sorgulanması nedeniyle dinde reformun, aynı zamanda da hayatta da rönesansın başlamasının en önemli nedenlerinden biri olarak gösteriliyor

Amerika’nın su çiçeği ile tanışması

 

  1. yüzyılda Avrupalılar yeni dünyayı yani Amerkiya’yı keşfetti. Bu keşif sonucunda, kendilerinde bulunan bakteri ve mikropları da buraya getirdiler. Bunun sonucunda ise Avrupa’nın üçte birinin ölmesine neden olan suçiçeğini Amerika kıtasındaki yerlilere bulaştırdılar. Bu olay sonucunda Amerika kıtasındaki yerli nüfusun yüzde 90’ı hayatını kaybetti. 19. yüzyılın başına kadar her iki Amerika yerlisinden biri Avrupa’dan gelen hastalıklar nedeniyle öldü.

Cocoliztli Salgınları

 

  1. yüzyılda Yeni İspanya adıyla bilinen ve şu an Meksika olan yerde, birkaç farklı hastalığın aynı dönemde ortaya çıkmasıyla yaşanmış salgın felaketine cocolitzli sangınları ismi veriliyor. Bugün yapılan incelemelere göre Salmonella bakterisi nedeniyle olduğu düşünülen salgınlar 1520 ile 1576 yılları arasında 15 milyona yakın insan öldürdü.

7 farklı kolera salgını

Bugüne kadar yedi farklı kolera salgını yaşansa da, bunlardan en ölümcülü olan üçüncü salgındı. 1852 ile 1860 yılları arasında ortaya çıkan üçüncü salgın, içme sularının kirlenmesinden dolayı ortaya çıktı. Uzun zaman boyunca insanlar, dışkı ve atıklarını, su içme kaynaklarına dökünce sonucu Hindistan’da ortaya çıktı.

Dünyanın en kirli nehirlerinden biri olan Ganj Nehri, 2011’de yapılan bir araştırmaya göre 100 mililitresinde 1,1 milyar dışkı bakterisi barındırıyor. Yani bu oran kullanabileceğimiz en kötü suyun 500 bin katı. Hindular bu nehri kutsal gördükleri için, burada sürekli yıkanıyorlar ve sürekli kolera oluyorlar.

19 yüzyılda yaşanan büyük salgında kolera Hindistan’dan Afganistan’a ve sonrasında da Rusya’ya, Avrupa’ya, Afrika’ya ve son olarak Amerika’ya yayıldı. Kayıtlara göre sadece Rusya’da 1 milyon insanın ölümüne sebebiyet verdi.

Kolera bulaşan her 5 kişinin 1’inde şiddetli ishal görülüyor. Tedavi edilmezse bu kişilerin yarısı hayatını kaybediyor. Üçüncü salgınla birlikte doktorlar koleranın nedenini bularak, insanların bilinçlenmesini sağladı.

Üçüncü Veba salgını

1855-1859 yılları arasında Çin’de başlayan ve sonrasında tüm dünyaya yayılan salgın, yalnızca Çin ve Hindistan’da 12 milyon insanın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Jüstinyen Vebası ve Kara Veba’nın ardından gelen üçüncü veba olduğu için adına Üçüncü Veba denildi.

Tifüs salgını

1914-1918 yılları arasında yaşanan Birinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan Tifüs salgını, Tifüs bakterilerini taşıyan bitlerden dolayı Avruğa ve Asya’da toplam 25 milyon insana bulaştı. Sovyetler Birliği ülkelerinde 3 milyona yakın insan salgın nedeniyle hayatını kaybetti.

İspanyol Gribi

Birinci Dünya Savaşı’nın ardındaki yıllarda 500 milyon insana bulaşan İspanyol Gribi, H1N1 influenza virüsü nedeniyle, yüksek ateş ile dünya genelinde 50 ile 100 milyon arasında insanın ölümüne yol açtı. Bu rakam birinci ve ikinci dünya savaşında ölen insan sayısından kat kat fazla.

Virüsün en kötü yanı, bulaşan kişinin bağışıklık sistemi ne kadar güçlüyse, ateşin o kadar fazla yükselmesiydi. Tarihteki en büyük salgınlardan biri olarak kayıtlara geçti.

Asya Gribi

1957 yılında Çin’de başlayan Influenza-4 virüsünün ördeklerde mutasyona uğrayarak insanlara bulaşması sonucunda ortaya çıktı. 4 milyona yakın insanın canını alan virüs, bulunan bir aşı sayesinde durdu. Bir yıl içinde 40 milyon kişi bu aşıyı kendine yaptırdı.

 

HIV (AIDS)

  1. yüzyılın ortalarında maymunlardan insanlara geçtiği anlaşılan HIV’nin ilk örneği 1959 yılında Kongo’da ortaya çıktı, teşhisi ve adı 1980’lerde konuldu. Son 30 yılda 36 milyon insanın canını alan HIV için kesin tedavi henüz bulunamadı. Yalnızca önlemler biliyor ve hastalığa yakalandıktan sonra bir ömür boyu ilaç kullanmak gerekiyor.

Corona virüs

2019 yılının son aylarında ortaya çıkan virüs, ilk kez Çin’in Wuhan kentinde görüldü. Yaklaşık 4 ayda tüm dünyaya yayılan virüsün bulaştığı kişi sayısı şu an 116 binden fazla ve ölü sayısı ise 4 bini geçti. 64 binden fazla insan sağlığına kavuşmuşken, tam olarak nereden yayıldığı ve tedavisi henüz bulunamadı.

 

…………………………………….

The biggest outbreak of viruses in the world!
2020 corona virus will destroy close to billion people in the world and this virus has not been found medicine here the danger here in the world will last 3 years corona virus spread on people

The corona virus, which emerged in Wuhan, China in late 2019, has also spread to Turkey. One of the biggest outbreaks of the virus in recent years, corona, a drug related to the virus has not yet been developed. Scientists and doctors continue their work on the corona virus. Other than the corona virus, which is one of the largest outbreaks of the virus in recent times, there have been many different outbreaks of the virus that have spread throughout the world to date. So, what are these viruses and what have their effects on the world?

The corona virus, which emerged in Wuhan, China in the last months of 2019, continues to spread around the world. Scientists and doctors around the world continue to research the virus, while well-known businessmen like Bill Gates are investing heavily in developing anti-virus drugs.
In addition to the corona virus, which is one of the largest outbreaks of the virus in recent times, there have been many large outbreaks of the virus that have spread throughout the world to date. So, what were these outbreaks and how did they affect the world? Without further ado, let’s begin to explain the biggest outbreaks of the virus that have ever been published in the literature.
Plague Of Antoninus (Plague Of Galen)
The outbreak that occurred in the Roman Empire between 165-180 B.C. is one of the first major outbreaks in the world, causing two thousand people to die a day. The plague epidemic spread by soldiers returning from the eastern expedition was suspected by academics to be smallpox or measles. But let us state that the true cause is unknown

This epidemic caused the death of Lucius verus, the Roman Emperor of the time. In addition to the emperor, 30 percent of Rome’s total population lost their lives.
Jupiter Plague
The Justian plague, which occurred in 541 BC, caused about 25 million people to lose their lives. Scientists think the cause of the outbreak is of Asian origin, while historians think it came from Egypt. The research is based on DNA analyses taken from the skeletons of 137 people discovered in the Eurasian steppes
A volatile insect called ‘Zenopsylla’, smaller than a millimetre in size, lurking among the feathers of mice, carried the bacterium ‘Pasteurella pestie’ in its stomach. The insect, which reproduces quickly between the feathers of mice, quickly spread the bacterium by being put into any part of the human body and biting it. People who were bitten died quickly within a few days.
While the disease continued on its normal course, over time it disappeared on its own. One of the most populous cities of that period, Constantinople lost 40 percent of its population. The outbreak caused Byzantium, which had lost labor and soldiers, to become weak and vulnerable to attacks. This caused the history of Europe to change radically over time.

Black Plague
Between 1346 and 1353, between 75 and 200 million people died in the outbreak of the Black Plague. With the exact number unknown, Europe’s population has declined by 30 percent to 60 percent between the years of the outbreak. It is cited as one of the most important reasons for the Reformation in religion, but also the beginning of the renaissance in life, due to the epidemic, the questioning of God and the church.
America’s acquaintance with chicken pox
15. in the century, Europeans discovered the new world, America. As a result of this discovery, they brought the bacteria and microbes they had. As a result, they infected Native Americans with chickenpox, which caused a third of Europe to die. As a result of this incident, 90 percent of the indigenous population in the Americas lost their lives. 19. by the turn of the century, one in every two Native Americans had died due to diseases from Europe.
Cocoliztli Outbreaks
16. in a place known as New Spain in the century and now Mexico, the outbreak of several different diseases during the same period is called the cocolitzli sangınları. Outbreaks thought to be caused by the Salmonella bacterium killed close to 15 million people between 1520 and 1576, according to investigations today.
7 different cholera outbreaks
Although there have been seven different cholera outbreaks to date, it was the third most deadly of these. The third outbreak, which occurred between 1852 and 1860, was caused by contamination of drinking water. For a long time, people poured their feces and waste into drinking water, resulting in India.
The Ganges River, one of the most polluted rivers in the world, harbors 1.1 billion fecal bacteria in its 100 millilitres, according to a 2011 study. So this rate is 500 thousand times the worst water we can use. Because Hindus consider this river sacred, they bathe here constantly and get cholera constantly.
During the great outbreak of cholera in the 19th century, it spread from India to Afghanistan and then to Russia, Europe, Africa and finally to the United States. According to the records, it killed 1 million people in Russia alone.
1 out of every 5 people infected with cholera has severe diarrhea. If left untreated, half of these people lose their lives. With the third outbreak, doctors found the cause of cholera, raising people’s awareness.
Third plague outbreak
The outbreak, which started in China between 1855 and 1859 and then spread all over the world, resulted in the loss of 12 million lives in China and India alone. The name was called the third plague, as it was the third plague that followed the Russian plague and the Black Plague.
Typhus outbreak
The typhus epidemic during the First World War, which took place between 1914 and 1918, infected a total of 25 million people in Europe and Asia due to lice carrying typhus bacteria. In the countries of the Soviet Union, close to 3 million people lost their lives due to the outbreak.

Spanish Flu
Spanish Flu, which infected 500 million people in the years after the first World War, caused the death of between 50 and 100 million people worldwide by high fever due to the H1N1 influenza virus. That’s more than the number of people who died in the first and Second World War.
The worst thing about the virus was that the stronger the infected person’s immune system, the more the Fever went up. It was recorded as one of the largest outbreaks in history.
Asian Flu
Beginning in China in 1957, the Influenza-4 virus mutated in ducks and spread to humans. The virus that killed nearly 4 million people stopped because of a vaccine found. Within a year, 40 million people had this vaccine themselves.
HIV (AIDS)
twenty. the first instance of HIV, which appears to have passed from monkeys to humans in the middle of the century, appeared in the Congo in 1959, its diagnosis and name being put in the 1980s. No definitive treatment has yet been found for HIV, which has claimed 36 million lives over the past 30 years. You only know the precautions and you need to use the drug for a lifetime once you get the disease.
Corona virus
The virus, which emerged in the last months of 2019, was first seen in Wuhan, China. The number of people infected with the virus spread all over the world in about 4 months is now more than 116 thousand and the death toll is over 4 thousand. While more than 64 thousand people have recovered their health, exactly where it spread and its treatment has yet to be found.

……………………………….

Der größte Ausbruch von Viren in der Welt!
2020 corona virus wird in der Nähe von Milliarden Menschen in der Welt zerstören und dieses virus wurde nicht gefunden Medizin hier die Gefahr hier in der Welt wird 3 Jahre corona virus auf Menschen verbreiten

Das corona-virus, das Ende 2019 in Wuhan in China auftrat, hat sich auch in die Türkei ausgebreitet. Einer der größten Ausbrüche des virus in den letzten Jahren, corona, ein Medikament im Zusammenhang mit dem virus ist noch nicht entwickelt. Wissenschaftler und ärzte setzen Ihre Arbeit am corona-virus Fort. Anders als das corona-virus, das in letzter Zeit einer der größten Ausbrüche des virus ist, gab es viele verschiedene Ausbrüche des virus, die sich bis heute auf der ganzen Welt ausgebreitet haben. Also, was sind diese Viren und was haben Ihre Auswirkungen auf die Welt?

Das corona-virus, das in Wuhan, China in den letzten Monaten von 2019, auftauchte, verbreitet sich weiterhin auf der ganzen Welt. Wissenschaftler und ärzte auf der ganzen Welt forschen weiter an dem virus, während bekannte Geschäftsleute wie Bill Gates stark in die Entwicklung von Anti-virus-Medikamenten investieren.
Neben dem corona-virus, das in letzter Zeit einer der größten Ausbrüche des virus ist, gab es viele große Ausbrüche des virus, die sich bis heute auf der ganzen Welt ausgebreitet haben. Also, was waren diese Ausbrüche und wie haben Sie die Welt beeinflusst? Beginnen wir, die größten Ausbrüche des virus zu erklären, die jemals in der Literatur veröffentlicht wurden.
Pest Von Antoninus (Pest Von Galen)
Der Ausbruch, der zwischen 165-180 v. Chr. im römischen Reich auftrat, ist einer der ersten großen Ausbrüche der Welt und verursacht zweitausend Menschen am Tag. Die Pestepidemie, die von Soldaten der ostexpedition ausgebreitet wurde, wurde von Wissenschaftlern als Pocken-oder Masern-Verdacht vermutet. Aber lassen Sie uns sagen, dass die wahre Ursache unbekannt ist

Diese Epidemie verursachte den Tod von Lucius verus, dem damaligen römischen Kaiser. Neben dem Kaiser verloren 30 Prozent der Gesamtbevölkerung Roms Ihr Leben.
Jupiter Pest
Die Justianische Pest, die 541 v. Chr. auftrat, verursachte etwa 25 Millionen Menschen Ihr Leben zu verlieren. Wissenschaftler denken, dass die Ursache des Ausbruchs asiatischen Ursprungs ist, während Historiker denken, dass es aus ägypten kam. Die Forschung basiert auf DNA-Analysen aus den Skeletten von 137 Menschen, die in den eurasischen Steppen entdeckt wurden
Ein flüchtiges Insekt namens “Zenopsylla”, kleiner als ein Millimeter groß, lauerte unter den Federn von Mäusen und trug das Bakterium “Pasteurella pestie” in seinem Magen. Das Insekt, das sich schnell zwischen den Federn von Mäusen vermehrt, breitet das Bakterium schnell aus, indem es in einen Teil des menschlichen Körpers gelegt und beißt. Menschen, die gebissen wurden, starben schnell innerhalb weniger Tage.
Während die Krankheit Ihren normalen Verlauf fortsetzte, verschwand Sie im Laufe der Zeit von selbst. Eine der bevölkerungsreichsten Städte dieser Zeit verlor Konstantinopel 40 Prozent seiner Bevölkerung. Der Ausbruch führte dazu, dass Byzanz, das Arbeit und Soldaten verloren hatte, schwach und anfällig für Angriffe wurde. Dies führte dazu, dass sich die Geschichte Europas im Laufe der Zeit radikal änderte.

Schwarze Pest
Zwischen 1346 und 1353 starben bei Ausbruch der Schwarzen Pest zwischen 75 und 200 Millionen Menschen. Mit der genauen Zahl unbekannt, Europas Bevölkerung ist um 30 Prozent auf 60 Prozent zwischen den Jahren des Ausbruchs gesunken. Es wird als einer der wichtigsten Gründe für die Reformation in der religion, aber auch der Beginn der renaissance im Leben, aufgrund der Epidemie, der Befragung von Gott und der Kirche, genannt.
Amerikas Bekanntschaft mit Windpocken
15. im Jahrhundert entdeckten die Europäer die neue Welt, Amerika. Als Ergebnis dieser Entdeckung brachten Sie die Bakterien und Mikroben, die Sie hatten. Infolgedessen infizierten Sie Indianer mit Windpocken, die ein Drittel Europas zum sterben brachten. Als Folge dieses Vorfalls verloren 90 Prozent der indigenen Bevölkerung in Amerika Ihr Leben. 19. bis zur Jahrhundertwende war jeder zweite Ureinwohner an Krankheiten aus Europa gestorben.
Cocoliztli Ausbrüche
16. an einem Ort, der als New Spain im Jahrhundert und jetzt Mexiko bekannt ist, wird der Ausbruch mehrerer verschiedener Krankheiten im selben Zeitraum cocolitzli sangınları genannt. Ausbrüche, die vermutlich durch das salmonellenbakterium verursacht wurden, töteten laut heutigen Untersuchungen zwischen 1520 und 1576 fast 15 Millionen Menschen.
7 verschiedene cholera-Ausbrüche
Obwohl es bisher sieben verschiedene cholera-Ausbrüche gab, war es der dritthöchste von diesen. Der Dritte Ausbruch, der zwischen 1852 und 1860 auftrat, wurde durch eine Kontamination des Trinkwassers verursacht. Lange Zeit Gossen die Menschen Ihren Kot und Abfall in Trinkwasser, was zu Indien führte.
Der Ganges River, einer der am stärksten verschmutzten Flüsse der Welt, beherbergt 1,1 Milliarden fäkalbakterien in seinen 100 Millilitern, so eine Studie von 2011. So ist diese rate 500 tausend mal das Schlimmste Wasser, das wir benutzen können. Weil Hindus diesen Fluss für heilig halten, Baden Sie hier ständig und bekommen ständig cholera.
Jahrhundert breitete es sich von Indien nach Afghanistan und dann nach Russland, Europa, Afrika und schließlich in die Vereinigten Staaten aus. Laut den Aufzeichnungen tötete es allein in Russland 1 million Menschen.
1 von 5 mit cholera infizierten Personen hat schweren Durchfall. Wenn Sie unbehandelt bleiben, verliert die Hälfte dieser Menschen Ihr Leben. Mit dem Dritten Ausbruch fanden ärzte die Ursache der cholera und sensibilisierten die Menschen.
Dritter seuchenausbruch
Der Ausbruch, der in China zwischen 1855 und 1859 begann und sich dann auf der ganzen Welt ausbreitete, führte allein in China und Indien zum Verlust von 12 Millionen Leben. Der name wurde die Dritte Pest genannt, da es die Dritte Pest war, die der Russischen Pest und der Schwarzen Pest folgte.
Typhusausbruch
Die Typhusepidemie im Ersten Weltkrieg, die zwischen 1914 und 1918 stattfand, infizierte insgesamt 25 Millionen Menschen in Europa und Asien durch Läuse, die typhusbakterien trugen. In den Ländern der Sowjetunion verloren fast 3 Millionen Menschen aufgrund des Ausbruchs Ihr Leben.

Spanische Grippe
Die Spanische Grippe, die in den Jahren nach Dem ersten Weltkrieg 500 Millionen Menschen infizierte, verursachte den Tod von 50 bis 100 Millionen Menschen weltweit durch hohes Fieber durch das H1N1-Influenzavirus. Das ist mehr als die Zahl der Menschen, die im ersten und Zweiten Weltkrieg starben.
Das Schlimmste an dem virus war, dass je stärker das Immunsystem der infizierten person war, desto mehr stieg das Fieber. Es wurde als einer der größten Ausbrüche in der Geschichte aufgezeichnet.
Asiatische Grippe
Ab 1957 mutierte in China das Influenza-4-virus in Enten und breitete sich auf den Menschen aus. Das virus, das fast 4 Millionen Menschen getötet hat, stoppte wegen eines gefundenen Impfstoffs. Innerhalb eines Jahres hatten 40 Millionen Menschen diesen Impfstoff selbst.
HIV (AIDS)
zwanzig. die erste Instanz von HIV, die Mitte des Jahrhunderts von Affen auf Menschen übergegangen zu sein scheint, erschien 1959 im Kongo, seine Diagnose und name wird in den 1980er Jahren gestellt. noch Keine endgültige Behandlung für HIV gefunden worden, die 36 Millionen Leben in den letzten 30 Jahren beansprucht hat. Sie kennen nur die Vorsichtsmaßnahmen und Sie müssen das Medikament ein Leben lang verwenden, sobald Sie die Krankheit bekommen.
Coronaviren
Das virus, das in den letzten Monaten von 2019 auftauchte, wurde zuerst in Wuhan, China gesehen. Die Zahl der mit dem virus infizierten Menschen auf der ganzen Welt in etwa 4 Monaten ist jetzt mehr als 116.000 und die Zahl der Todesopfer ist über 4000. Während mehr als 64 tausend Menschen Ihre Gesundheit erholt haben, genau dort, wo es sich ausbreitet und seine Behandlung noch zu finden ist.

………………………………………

La plus grande épidémie de virus dans le monde!
2020 Corona virus va détruire près de milliards de personnes dans le monde et ce virus n’a pas été trouvé médecine ici le danger ici dans le monde va durer 3 ans corona virus propagation sur les gens

Le virus corona, qui a émergé à Wuhan, en Chine à la fin de 2019, s’est également propagé à la Turquie. L’une des plus grandes épidémies du virus au cours des dernières années, corona, un médicament pour le virus n’a pas encore été développé. Les scientifiques et les médecins continuent leur travail sur le virus corona. Outre le virus corona, qui est l’une des plus grandes épidémies du virus ces derniers temps, il y a eu de nombreuses épidémies différentes du virus qui se sont propagées dans le monde entier à ce jour. Alors, quels sont ces virus et quels sont leurs effets sur le monde?

Le virus corona, qui a émergé à Wuhan, en Chine au cours des derniers mois de 2019, continue de se propager dans le monde entier. Les scientifiques et les médecins du monde entier continuent de rechercher le virus, tandis que des hommes d’affaires bien connus comme Bill Gates investissent massivement dans le développement de médicaments anti-virus.
En plus du virus corona, qui est l’une des plus grandes épidémies du virus ces derniers temps, il y a eu beaucoup de grandes épidémies du virus qui se sont propagées dans le monde entier à ce jour. Alors, quelles étaient ces flambées et comment ils affectent le monde? Sans plus tarder, commençons à expliquer les plus grandes épidémies du virus qui ont jamais été publiées dans la littérature.
Peste D’Antonin (Peste De Galen)
L’épidémie qui s’est produite dans l’Empire Romain entre 165-180 B. C. est l’une des premières grandes épidémies dans le monde, causant deux mille personnes à mourir un jour. L’épidémie de peste propagée par les soldats revenant de l’expédition de l’est a été soupçonnée par les universitaires d’être la variole ou la rougeole. Mais disons que la vraie cause est inconnue

Cette épidémie a causé la mort de Lucius verus, l’Empereur Romain de l’époque. En plus de l’empereur, 30% de la population totale de Rome a perdu la vie.
Jupiter Peste
La peste Justienne, survenue en 541 av. j.-c., a causé la mort d’environ 25 millions de personnes. Les scientifiques pensent que la cause de l’épidémie est D’origine asiatique, tandis que les historiens pensent qu’il est venu D’Egypte. La recherche est basée sur des analyses D’ADN prélevés sur les squelettes de 137 personnes découvertes dans les steppes eurasiennes
Un insecte Volatil appelé “Zenopsylla”, de taille inférieure à un millimètre, qui se cachait parmi les plumes de souris, transportait la bactérie “Pasteurella pestie” dans son estomac. L’insecte, qui se reproduit rapidement entre les plumes de souris, propage rapidement la bactérie en étant placé dans n’importe quelle partie du corps humain et en la mordant. Les gens qui ont été mordus sont morts rapidement en quelques jours.
Alors que la maladie a continué sur son cours normal, au fil du temps, il a disparu de son propre chef. L’une des villes les plus peuplées de cette période, Constantinople a perdu 40% de sa population. L’épidémie a causé Byzance, qui avait perdu du travail et des soldats, à devenir faible et vulnérable aux attaques. Cela a fait changer radicalement l’histoire de l’Europe au fil du temps.

La Peste Noire
Entre 1346 et 1353, entre 75 et 200 millions de personnes sont mortes dans l’épidémie de Peste Noire. Avec le nombre exact Inconnu, la population de l’Europe a diminué de 30 pour cent à 60 pour cent entre les années de l’épidémie. Il est cité comme l’une des raisons les plus importantes de la réforme dans la religion, mais aussi le début de la renaissance dans la vie, en raison de l’épidémie, la remise en question de Dieu et de l’Église.
L’amérique connaissance avec la varicelle
15. au siècle, les Européens ont découvert le nouveau monde, L’Amérique. La suite de cette découverte, ils ont amené les bactéries et les microbes qu’ils avaient. En conséquence, ils ont infecté les Amérindiens avec la varicelle, ce qui a causé la mort d’un tiers de l’Europe. À la suite de cet incident, 90% de la population autochtone des Amériques a perdu la vie. 19. au tournant du siècle, un Amérindien sur deux était mort à cause de maladies en provenance d’Europe.
Cocoliztli Flambées
16. dans un endroit connu sous le nom de Nouvelle-Espagne au siècle et maintenant au Mexique, l’épidémie de plusieurs maladies différentes au cours de la même période s’appelle le cocolitzli sangınları. Les épidémies supposées être causées par la bactérie Salmonella ont tué près de 15 millions de personnes entre 1520 et 1576, selon les enquêtes d’aujourd’hui.
7 différentes épidémies de choléra
Bien qu’il y ait eu sept épidémies de choléra différentes à ce jour, il s’agissait de la troisième plus meurtrière d’entre elles. La troisième flambée, qui s’est produite entre 1852 et 1860, a été causée par la contamination de l’eau potable. Pour longtemps, les gens ont versé leurs excréments et les déchets dans l’eau potable, résultant en Inde.
Le Gange, l’un des cours d’eau les plus pollués au monde, abrite 1,1 milliard de bactéries fécales dans ses 100 millilitres, selon une étude de 2011. Donc, ce taux est 500 mille fois la pire eau que nous pouvons utiliser. Parce que les hindous considèrent cette rivière comme sacrée, ils se baignent constamment ici et attrapent constamment le choléra.
Au cours de la grande épidémie de choléra au 19ème siècle, il s’est propagé de L’Inde à L’Afghanistan, puis à la Russie, à L’Europe, à L’Afrique et enfin aux États-Unis. Selon les dossiers, il a tué 1 million de personnes en Russie seule.
1 personne sur 5 infectée par le choléra a une diarrhée sévère. Si laissé non traité, la moitié de ces personnes perdent la vie. Avec la troisième épidémie, les médecins ont trouvé la cause du choléra, sensibilisant les gens.
Troisième épidémie de peste
L’épidémie, qui a commencé en Chine entre 1855 et 1859 et s’est ensuite propagée partout dans le monde, a entraîné la perte de 12 millions de vies rien qu’en Chine et en Inde. Le nom a été appelé la troisième peste, car c’était la troisième peste qui a suivi la peste russe et la Peste Noire.
Épidémie de Typhus
L’épidémie de typhus pendant la Première Guerre mondiale, qui a eu lieu entre 1914 et 1918, a infecté un total de 25 millions de personnes en Europe et en Asie en raison de poux porteurs de bactéries du typhus. Dans les Pays De l’Union soviétique, près de 3 millions de personnes ont perdu la vie en raison de l’épidémie.

La Grippe Espagnole
La grippe espagnole, qui a infecté 500 millions de personnes dans les années qui ont suivi la Première Guerre mondiale, a causé la mort de 50 à 100 millions de personnes dans le monde entier par une forte fièvre due au virus de la grippe H1N1. C’est plus que le nombre de personnes qui sont mortes pendant la première et la Seconde Guerre mondiale.
La pire chose à propos du virus était que plus le système immunitaire de la personne infectée était fort, plus la fièvre augmentait. Il a été enregistré l’une des plus grandes épidémies dans l’histoire.
La Grippe Asiatique
À partir de la Chine en 1957, le virus de la grippe-4 a muté chez les canards et s’est propagé aux humains. Le virus qui a tué près de 4 millions de personnes s’est arrêté à cause d’un vaccin trouvé. En un an, 40 millions de personnes avaient eux-mêmes ce vaccin.
LE VIH (SIDA)
vingt. le premier cas du VIH, qui semble être passé des singes aux humains au milieu du siècle, est apparu au Congo en 1959, son diagnostic et son nom étant mis dans les années 1980. aucun traitement définitif n’a encore été trouvé pour le VIH, qui a coûté la vie à 36 millions de personnes au cours des 30 dernières années. Vous ne connaissez que les précautions et vous devez utiliser le médicament pour toute une vie une fois que vous avez la maladie.
Virus Corona
Le virus, qui a émergé dans les derniers mois de 2019, a été vu pour la première fois à Wuhan, en Chine

Dilini kaybeden toplumlar kimliğini ve ruhunu da kaybeder
BTP Lideri Hüseyin Baş,“Dilini kaybeden toplumlar kimliğini ve ruhunu da kaybeder” dedi. Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş Türk Dil...
İSTAÇ GM’si Mustafa Canlı koronadan hayatını kaybetti
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB'nin iştiraki olan İSTAÇ'ın genel müdürü Mustafa Canlı'nın yeni tip koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini...
Ermenistan, can Azerbaycan’a saldırdı! Sivillerden ölenler var
Yıllardır gerilimin yüksek olduğu Azerbaycan-Ermenistan hattında bu sabaha karşı yine tansiyon arttı... Azerbaycan Savunma Bakanlığı bir son dakika açıklaması yaparak,...
Ebru Özdemir: Suna Kıraç ve Güler Sabancı’dan çok etkilendim
Ebru Özdemir: Zorbalık beni acayip rahatsız ediyor. Her şeye şiddet kadına, hayvana, çocuğa, çalışana şiddet.. Bunların olmadığı bir dünya istiyorum....
Suudlar, Türk mallarını yasaklarken İstanbul Havalimanı’na asılan pankart pes dedirtti!
Türkiye karşıtı tutumu nedeniyle ilişkilerimizin gergin olduğu Suudi Arabistan'ın milli günü, İstanbul Havalimanı'na asılan pankartlarla kutlandı.
Rezzan Benardete ile Taha Tatlıcı aşkı belgelendi
Sosyetik isimler Rezzan Benardete ve Taha Tatlıcı, önceki gün Bodrum’da görüntülendi. Bir mekanda objektiflere yansıyan çiftin, sadece yakın çevresinin bildiği...
Suudi Arabistan’ın Türk mallarına ambargo resmileşti!
Siyasi ilişkilerdeki bozulma ekonomiyi de etkisi altına aldı. Suudi hükümeti, gayri resmi olarak başlattığı ambargoyu bu ayın sonunda Made in...
İstanbul İtfaiyesi 306 Yıllık Köklü Geçmişiyle İstanbulluların Hizmetinde
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Teşkilatının 306. Kuruluş yıl dönümü nedeni ile 21-25 Eylül tarihleri arasında çeşitli etkinlikler düzenliyor. Üç asrı...
Eyüpsultan Belediyesinden Hediyem Tablet kampanyası
Eyüpsultan Belediyesi, ilçede ikamet eden öğrencilerin eğitimlerine destek olmaya devam ediyor. Eyüpsultan Belediyesi, her eğitim-öğretim yılının başında yaklaşık 36 bin...
KEMER KIZ FOTBOL TAKIMINA ÇELİK GİBİ DESTEK
Kemer FK Eyüp ilçesinin tek Kız Futbol takımı, Hem Kastamonu Kadın Derneği başkanı, Eyüp CHP meclis üyesi olarak kadına şiddetin,...
Beyin takımı işte İstanbul büyük şehir belediyesine yakışacak başkan
ŞELÇUK BAYRAKTAR Önümüzdeki seçimlerde İstanbul mutlaka ŞELÇUK BAYRAKTAR gelmeli ŞELÇUK BAYRAKTAR ı İstanbul halkı sevmeli ülkesini için her şeyi yapıyor...
İBRAHİM KAHRAMAN İBB İTFAİYE DAİRE BAŞKAN YARDIMCILIĞINA GETİRLDİ:
Hayatının her alanında başarılara imza atmış gerek siyasi gerekse cemiyetçilik hayatında, üstlendiği her görevi başarıyla yerine getiren Kahraman, İtfaiye daire...
Başkan Deniz Köken, kentsel dönüşüm sorularını cevapladı
Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan Gündemi programında vatandaşlardan gelen kentsel dönüşümle ilgili sorulara cevap...
ÖZEL RAMİ HASTANESİ AÇILDI
1998 yılında Bayrampaşa’da faaliyete giren Özel Bayrampaşa Hastanesi fiziki alt yapısını, akademik ve uzman kadrosunu, tıbbi cihaz teknolojilerini yenileyerek, güvenilir,...
Böyle bağış görülmedi! 8 Milyar dolar bağışladı, sıfıra düştü
ABD’li hayırsever iş insanı Chuck Feeney, gizli bağışlarıyla tarihe geçti. Yaşarken tüm servetini hayır çalışmaları için kullanmaya karar veren Feeney,...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ