TÜRK KIZILAY GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU üyeleri aranıyor.

TÜRK KIZILAY GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU üyeleri aranıyor.
  • 28.03.2020

Tüm dünyayı ve Türkiye yi kaplayan corana virüsü ortalık da gezerken bizim ülkenin Kızılay ı ortada yok

Wanted. Vouloir. Wanted. Volere. مطلوب. Aranıyor

Türkiye halkı atalarının kurdukları Kızılay yöneticilerini arıyor

Halk soruyor nerede bunlar diye sanal alem yıkılıyor bunlar duymuyor

Kızılay neden halka maske dağıtmıyor.

Bir afiş yapmışlar erzak dağıtıyoruz diye halk bu erzak dağıtanları arıyor.

Arap ülkelerini mesken tutan Kızılay oralara yardım eden Kızılay nedense ülke kaos dayken kendi ülkesinde yoklar.

Halk bunların bulunması için emniyetin 155 arar oldu bu yöneticileri gerenler bir zahmet bu şahısları gördüklerinde emniyet yetkililerini arasın nerede olduklarını bildirsinler.

Ben düşünüyorum da bu işin içinde siyasi bir oyun var gibime geliyor bunlar ne illerde nede ilçelerde görülmüyorlar gösteriş amaçlı birkaç yerde gözüktüler

Valla etliye sütlüye karışmayacağım dedim ama ülke kaosda gelde karışma canlar gidiyor.

Kızılay yöneticilerinin maaşları dudak uçuklattı!

Bu aldığınız maaşı hak ediyor musunuz  onu sormak lazım sizlere

Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan’ın maaşının 31 bin 500 TL olduğu ve Genel Müdür yardımcılarının maaşlarında da dört yılda yaklaşık yüzde 170 oranında artış olduğu öğrenildi.

Son dönem yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen Kızılay’da yöneticilerin milletvekillerinden de fazla maaş aldığı ortaya çıktı. Hayır ve yardım kurumu olan Kızılay Yönetim Kurulu’nun 21 Mart 2019’da yaptığı toplantıda 1 Ağustos tarihinden itibaren ödenecek yeni maaşlar belirlendi. Genel Müdür maaşına son dört yılda “yüzde 118” oranında zam yapılırken genel müdür yardımcısı maaşındaki artış da yüzde 178 oldu.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Kızılay Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Kerem Kınık’ın seçildiği 2016 yılından sonra çalışanların maaşlarında her yıl yüzde 10’luk bir artış yapıldı. Ücret iyileştirme çalışmaları adı altında personele 100–150 TL artış yapılırken yönetici kadrolarına yapılan iyileştirme artışı beş bin ile 10 bin TL arasında oldu.

Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan’ın maaşı son artışla 31 bin 500 TL’ye çıktı. 2016 yılında 14 bin 439 TL olan maaşa dört yılda yapılan artış oranı yüzde 118’e ulaştı. AKP Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş’ün kayınpederi olan İbrahim Altan, Kızılay Genel Müdürlüğü’ne 29 Ağustos 2017 tarihinde atandı.

Kızılay’da görev yapan beş Genel Müdür Yardımcısının maaşı 2016 yılında 8 bin 767 TL iken 2019 yılında 24 bin 397 TL’ye yükseldi. Genel Müdür Yardımcılarının maaşında dört yılda yapılan yüzde 178’lik artış oranı genel müdür maaşındaki artışı geride bıraktı.

13 BİN TL ZAM

Teftiş Kurulu Başkanı maaşı 2016 yılında 11 bin TL olmasına karşın 2019 yılında 24 bin 397 TL’ye yükseldi. Teftiş Kurulu Başkanı maaşı son dört yılda yüzde 121 oranında zamlanarak 13 bin 395 TL arttı. Hukuk Müşaviri maaşı ise 2016 yılında 10 bin 500 TL iken 2019 yılı Ağustos ayında 24 bin 397 TL oldu. Hukuk müşaviri maaşı dört yılda yüzde 132 artışla 13 bin 897 TL zamlandı.

Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürü 26 bin 500 TL maaş aldığı öğrenildi. Kan Hizmetleri Genel Müdürü maaşı 2016 yılında 9 bin 988 TL olmasına karşın 2019 yılında yüzde 165 oranında artışla 26 bin 50 TL’ye yükseldi. Kan Hizmetleri Genel Müdürü’nün maaş son dört yılda 16 bin 511 TL arttı.

KIYAK ÜCRETLER

Kızılay’daki en yüksek orandaki artış direktör ve müdür maaşlarında oldu. Direktör maaşları bu yıl yapılan zamla 16 bin 750 TL’ye yükseldi. Ağustos ayından itibaren müdürler de 9 bin 819 TL maaş almaya başladı.

KURUMDAKİ YÖNETİCİ MAAŞLARI

Genel Müdür 31 bin 500 TL
Genel Müdür Yardımcısı 24 bin 297 TL
Kan Hizmetleri Genel Müdürü 26 bin 500 TL
Teftiş Kurulu Başkanı 24 bin 397 TL
Hukuk Müşaviri 24 bin 397 TL
Direktör 16 bin 750 TL
Müdür 9 bin 819 TL

 

TÜRK KIZILAY GENEL MERKEZ DENETİM KURULU


Üyeleri

Sitelerinde yaptıklarını anlatıyorlar.

Türk Kızılayı’nda Dr. Kerem Kınık Dönemi

Türk Kızılayı’nın Olağan Genel Kongresi, Türkiye’nin dört bir tarafından gelen delegelerin ve seçkin davetlilerin katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi. Delegelerin çoğunluğunun oyunu alan Dr. Kerem Kınık Genel Başkan seçildi.

Ülke geneline yayılmış yaklaşık 700 Türk Kızılayı şubesinden bin 303 delegenin katılımı ile ATO Congresium’da gerçekleştirilen Olağan Kongre’de beklendiği gibi coşku, birlik duygusu ve Kızılaycılık ruhu hâkim oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onur konuğu olduğu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, bakanların, milletvekillerinin, bürokratların ve sivil toplum kuruluşu yöneticilerinin de katıldığı Olağan Genel Kurul’da Dr. Kerem Kınık Kızılay’ın yeni Genel Başkanı seçildi.

İyilik Hareketinin Yeni Genel Başkanı

Olağan Genel Kurul’un açılışında bir konuşma yapan Dr. Kerem Kınık, Kızılay’ın bir iyilik hareketi olduğunu söyleyerek, “Kızılaycılık bir yaşam biçimidir. Kızılaycılık bir yoldur. Kızılaycılık ruhunu içinde taşıyanlar, zaman zaman şubelerimizde yönetici olabilirler. Zaman zaman bir fakirin fukaranın evine gıda kolisi taşıyabilirler” dedi.

Kızılaycılığın aynı zamanda bir iyilik yarışı olduğunu da ifade eden Kınık, “Bu iyilik yarışında bayraklar elden ele geçer. Merdivenlerden çıkarken, inenlerin gözüne bakmayanlar, indikten sonra depresyona girebilirler. Biz komutan değiliz, biz zafer aramıyoruz. Biz, hamalız ve sırtımıza yük arıyoruz” diye konuştu

“Güçlü Kızılay Hayırlı Olsun”

“Kızılay, teknik anlamda toplumun önderlerini içine çekecek. Sizlerin teveccühüne layıktır. Yeni dönemde, inşallah yeni bir sayfa açıyoruz” diyerek konuşmasını sürdüren Kınık, şunları söyledi:

“Bugün, 81 milyon insan dünyada, bir başka insanın yardımı olmadan yaşayamamaktadır. Bugün, her gün 42 bin 500 kişi mülteci olmaktadır. Her 30 saniyede bir Suriyeli çocuk mülteci olmaktadır. Bugün Türkiye’de üç milyon mülteci kardeşimizi barındırıyoruz. Bu kişilerin dertleriyle uğraşmak zorundayız. Sur’da, Nusaybin’de, Dargeçit’te, Dağlıca’da, evlerini terör nedeniyle kaybetmiş insanlarımıza yardım etmek zorundayız. 2017 yılında Kızılay, Kızılhaç Federasyonu’nun genel başkanlığına gelecek. Yani, Kızılay ve Kızalhaç hareketinin gündemini Türk Kızılayı belirleyecek. Güçlü Türkiye, Güçlü Kızılay hayırlı olsun.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızılay’ın Kurucularını Unutmadı

Olağan Genel Kurul’da Kızılay ailesini yalnız bırakmayan ve desteğiyle Kızılay’a güç katan, aynı zamanda Kızılay Onursal Başkanı da olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yaptığı konuşmada, Türkiye ve bölgesi ile dünyadaki tüm insanların zor zamanlarında yanında olmak için 148 yıldır faaliyet gösteren Kızılay’a emek vermiş, yardım etmiş herkese şükranlarını sunarak, Doktor Besim Ömer’den Celal Muhtar’a, Safiye Hüseyin Elbi’den Yusuf Akçura’ya kadar çalışmalarıyla Kızılay’ın gönüllerde taht kurmasını sağlayan tüm kahramanları saygıyla, hürmetle, rahmetle yad ettiğini söyledi.

Kızılay’ın, Türkiye’nin 81 ilinin yanında Balkanlar’dan Afrika’ya ve Asya’ya kadar yayılan geniş bir coğrafyada, onlarca ülkede aktif faaliyet yürüten küresel bir yardım kuruluşu haline geldiğini belirten Erdoğan, Kızılay’ın bu büyük misyonuna ve vizyonuna uygun bir altyapıya sahip olmasının zamanının geldiğini, hatta geç kalındığını ifade etti.

Güçlü Bir Altyapıya İhtiyaç Var”

Afet sonrası müdahale yanında, esas olarak afete hazırlık için böyle güçlü bir altyapıya ihtiyaç olduğunu dile getiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kızılayımızın 2020 hedeflerine ulaşması için hem şahsım hem Cumhurbaşkanlığı makamı adına elimizden gelen desteği vereceğimizi Sayın Başbakanımız da ifade ettiler. Bunu, Hükümetimizle el ele, omuz omuza yürüteceğiz. Bizim milletimiz samimiyetinden, dürüstlüğünden, gayretinden, hasbiliğinden emin olduğu herkese, her kuruma gönlünü de kucağını da imkanlarını da sonuna kadar açar. Bundan hiç endişeniz olmasın. Kızılay’ın işte bu yolda emin adımlarla ilerlediğine inanıyorum. Yeter ki milletin gönlündeki yerimizi, yerinizi sağlam tutun, diğer sorunların kendiliğinden ve süratle çözüm yoluna girdiğini göreceksiniz. Unutmayınız, eğer arkanızda millet varsa kimse sizi engelleyemez, kimse sizin önünüzde duramaz. Kızılay milletin kurumu haline dönüştüğü, bu konumunu güçlendirdiği müddetçe, Türkiye’de de dünyada da çok büyük işlere imza atmamanız için hiçbir sebep yoktur.”

Kızılayımızın Etki Alanını Geliştireceğiz”

Son 3 yılda Suriye’den Afganistan’a, Filistin’den Somali’ye kadar yurt dışı yardım kampanyalarında 22 milyon lira bağış toplandığını ifade eden Erdoğan, son 3 yılda Kızılay’ın dünya genelinde, 18 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmış olmasının takdire şayan olduğunu söyledi. Ülke genelinde 91 bine ulaşan üye sayısıyla Kızılay’ın bu güzel hizmetlerini tüm vatandaşlara anlatacağını ve yaygınlaştıracağını kaydeden Erdoğan, “İşte o zaman bu yardımların her geçen yıl daha da katlanarak artacağını düşünüyorum. Devleti ve milleti ile büyük, güçlü, itibarlı bir Kızılay için hep birlikte daha çok çalışacağız. Şu anda dünyada bir tarafta Kızılhaç, bir tarafta Kızılay… Kızılayımızı daha da yaygınlaştıracağız. Daha da yaygın bir coğrafyada Kızılayımızın etki alanını inşallah geliştireceğiz” diye konuştu. Vatandaşlardan, tüm cep telefonu operatörleri için geçerli olan 2868 kısa mesaj numarasını asla unutmamalarını isteyen Erdoğan, her fırsatta bu numaraya mesaj göndererek, Kızılay’a 10 lira bağışlayan ve bağışlayacak olan herkese şükranlarını sundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Allah’ın doğru yapanların yanında olduğunu ifade etti.

Başbakan’dan Kızılay’a övgü

Genel Kurul’da Kızılaycılara seslenen Başbakan Ahmet Davutoğlu da Kızılay’da yaşanan değişime dikkat çekte. Başbakan, “Son 13 yılında, öylesine derlendi, toparlandı ve öylesine bir şefkatle donandı, öylesine güçlü bir kudretle mücehhez hale geldi ki bugün artık dünyanın gıptayla takip ettiği bir Kızılayımız var” diye konuştu. Başbakan Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;  “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gücüne güç, şefkatine şefkat katıp Hilali Ahmer’den beri mazlum milletlerin umudu olan ve onlar tarafından desteklenmiş büyümüş olan Kızılay’a gerçek mahiyetini vermek gerekiyordu. İşte Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlayan AK Parti iktidarları, Türkiye Cumhuriyeti Devletine kudret ve şefkat kattığı gibi, Kızılay’a da gerçek mahiyetini tanıttı ve Kızılay’ı asli misyonuna kavuşturdu. Kızılay, bir muhabbet hareketidir. Çünkü Allah’ın yarattıklarına muhabbet duyamayan, başını okşadığı çocuğun gözlerinin içine muhabbetle bakamayan, deprem enkazı altında elini uzattığı bir mağdurun elini muhabbetle sıkamayan birisi Kızılay mensubu olamaz.”

Kızılay’ın Yeni Yönetim Kurulu

Açılış konuşmalarının ardından Türkiye’nin dört bir tarafından gelen delegeler oy kullandı. Buna göre Dr. Kerem Kınık’ın Genel Başkanlığında Türk Kızılayı’nın yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu. İsmail Hakkı Turunç, Av. Ayşegül Genç, Dr. Naci Yorulmaz, Hüseyin Can, Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Tuncay Kopuz, Ercan Tan, Sabahattin Tezdiğ, Cengiz Yurdabekçi ve Ahmet İşgüzar yer aldı.

Denetim Kurulu Üyeleri

Türk Kızılayı yeni Denetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu: Prof. Dr. Turan Arslan, Av. Ali Dilber, Cengiz Koç, Ahmet Hizanlıoğlu, İlhami Yıldırım.

Kongre sonrasında bir teşekkür konuşmasıyla delegelere seslenen Dr. Kınık, “Bizleri iyilik yolunda istihdam eden Yaradıcımıza hamd-ü sena ediyoruz. Peygamberimize salad ve selam ediyoruz” diyerek, bayrak değişimi coşkusunu delegeler ve misafirlerle birlikte kutladı

 

Korona ekonomi raporu: İşsizlik yüzde 33’e yükselecek, hanehalkı geliri yüzde 46 azalacak
ODTÜ ve Bilkent’ten iki profesörün hazırladığı rapor; Türkiye’de işsizliğin yüzde 33’e yükseleceğini, hanehalkı gelirinin yüzde 46 azalacağını ortaya koyuyor. Rapora...
CHP’liden maskeli vurgun: 1 Liralık maskeyi 3 TL’den sattılar
CHP’li İBB yönetimi KDV dahil tavan fiyatı 1 TL olan maske almak için davet usulü ihaleye çıktı. 100 bin adet...
Rıza Akpolat değirmenin suyu nereden? Belediyeden 20 Bin maaş alan Akpolat aylık 60 Bine villayı nasıl kiraladı?
CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, seçimden sonra Bahçelievler’deki oturduğu mütevazı evden önce Ulus’taki lüks bir siteye taşındı. Eşine 2...
Sürücü Kursu Araçları Dezenfekte Edildi
Koronavirüs salgınında normalleşme süreciyle birlikte bir çok iş yeri aylar sonra tekrar kapılarını açtı. İlçe genelindeki tedbirleri üst seviyeye çıkaran...
Devlet konut kredisi nasıl alınır?
Devlet destekli konut kredisi almak istiyorsanız başvuru yollarını, şartlarını, faiz oranları ve avantajlarını inceleyebilirsiniz. Devletin desteğiyle ev sahibi olmak istiyorsanız...
AVM’lerle perakendeciler arasındaki gerginlik sürüyor; 60 markadan ‘eylem’: Mağazalarını açmadılar
1 Haziran itibarıyla AVM’lerin tamamı açıldı. Bazı AVM’lerle kirada anlaşamayan 60’ın üzerinde marka ise mağazasını açmadı. Perakendeciye göre belirsizlik ve...
Kamu bankalarının ardından konutta yeni kampanya: 2 yıl ödeme yok
Kamu bankaları konut sahibi olmak isteyenler için tarihin en uygun koşullu kampanyasını önceki gün açıkladı. Sıfır konutta kredi faizi 0.64’e,...
Asparagas haberle günden olan Elif Rahvancı yeniden iş başında!
Kanal İstanbul projesini fonlamaya talip olduğu iddia edilen şirketin danışmanlığını yapan ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile birlikte...
Dolara yüzde 1 vergiden sonra bu kez de serbest döviz fonlarının vergisine zam
Son günlerde para hareketlerini kısıtlamak amacıyla arka arkaya alınan kararlara bir yenisi eklendi. Cumhurbaşkanlığı kararıyla serbest döviz fonlarında vergi tevkifatı...
Kamu bankalarından 4 farklı kredi paketi! İşte kredi faiz oranları
Son dakika haberine göre Kamu bankaları tarihin en büyük 4 farklı kredi paketini açıkladı. Kamu bankaları konuttan taşıta mobilyadan tatile...
Ucuz krediye emlakçı isyanı! Keşke sanayiye kredi açılsaydı
Gayrimenkul kredilerinin düşürülmesine tepki gösteren ünlü emlak müşaviri Salim Taşçı, “Bu iş bize para kazandırır, ama işsize çare olmaz. Keşke...
Yüzlerce evi olan Bay İnşaat’in sahibi, küçük kızını evden attı!
Hostes Merve Nur Başbuğ, geçtiğimiz yıl Naz Elmas’la evlenen eski sevgilisi Erol Özmandıracı hakkında şok suçlamalarda bulundu. “Hamileyken bile beni...
Güler Yatırım Holding’e ait RTA hisselerindeki çalkantı iki borsacıyı işinden etti
Corona virüsü tanı kiti üreten ve Borsa İstanbul’da iki ayda yüzde 2400 gibi olağanüstü oranda değerlenen RTA hisselerinde yön terse...
Kalbine yenik düştü… Ünlü iş adamı Süleyman Toplusoy hayatını kaybetti!
Roman Mağazaları’nın ortağı işadamı Süleyman Toplusoy kalp krizi nedeniyle vefat etti. Roman Mağazaları Başkan Yardımcısı ve ortağı Süleyman Toplusoy kalp...
ARNAVUTKÖYE MÜJDE, OP. DR. GERİ DÖNÜYOR
Arnavutköy” de doğup büyüyen ve yıllarca üstün başarılar göstererek Arnavutköy,ün hizmet neferliğini yapan Op. Dr. İsmet Güden yuvaya geri dönüyor....
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ