Alevilik Nereye Gidiyor.

Kıymet TAYLAN
Kıymet TAYLAN
  • 13.05.2020

Alevilik İslam Dini Çatısında bir inanış olarak bilinir, Son zamanlarda Aleviliği yeniden yapılandırmaya çalışan bazı eller harekete Geçti.

İlk defa İBB “ nin Çocuklara dağıttığı, Broşürlerde Aleviliğin islam dininden Ayrıldığını HAHAM “liğin altında Arapça Allah Yazıldığını Gördük EVET ALEVİLİK YOLA ÇOKTAN ÇIKMIŞ OYSA

Alevi Dedeleri ve Babaları, 1. Avrupa Dedeler Kurultayı’nda (21 – 22 Mayıs 2005, Nijmegen/Hollanda), Alevilik tanımını şu şekilde yapmışlardır: Buna göre; “Alevilik, İslamdır. Hakk-Muhammed-Ali yolunun Kırklar Meclisi’nde olgunlaştığı ve Oniki İmamlarla devam eden; İmam Cafer-i Sadık’ın akıl ölçüsünü rehber olarak alan, Horasan erenlerinin himmetleriyle Anadolu’ya gelen Hazret-i Pîr’le ve ulu ozanlarımızın nefesleriyle hayat bulan inancın adıdır.

Şimdi bütün bunlara zamanların En Büyük girişimi ile karşı karşıya kalmış olduk.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk “ ün partisinde olduğu için yıllardır oy alıyordu ancak bu durum  son zamanlara “da değişti Atatürk “ ün kurduğu bu parti ne yazık ki Atatürk “ün çizgisinden sapmış Aleviliğin de genlerini bozmak için gerekli tüm girişimleri yapmaya başlamıştır.

Kendilerine özgü bir Alevilik sistemini Alevi Kökenli “ yurttaşlara dayatma yönetmiyle kabul ettirmeye çalışıyorlar. İBB “ deki Broşürler Genel Başkan “ Kemal Kılıçtaroğlu” nun Kökenlerinin Ermenilere dayanması, HDP “ ile yakınlaşması ki HDP “nin Savunduğu Siyasi anlayış da çizgiside bellidir.

CHP “nin tabanında yeniden yapılanmaya gidilmiş, ve İlçelerde ve illerde köklü değişiklikler yapılmıştır kendinden olmayanları tavsiye işlemleri, gerçekleşmiş kimse ne olup bittiğini anlamadan, Alevi kökenli kişilerin il ve ilçelere yerleştirilmesi Akıllara Deniz Baykal” ın nasıl ve neden gittiğini hatırlatıyor, İŞTE BÜYÜK ORTA DOĞU PROJESİ, orta doğuda askerlerimize karşı , Savaşan, CHP “nin yanında durduğu ESAD “ la kol kola siyasi politika izlediğini biliyoruz.

Hatırlanacağı gibi İBB “ seçimleri yapılacağı zaman Ankara ve İstanbul İçin HDP “ li Sezai Temel, in söylediği sözlerin üstünden daha bir yıl geçmedi.

Ankara “ da Mansur Yavaş “ İstanbul da Ekrem İmamaoğlu “ kazanırsa bilsinki HDP “nin oyları ile kazanacak unutmasınlar demiştir.

Yani aba altından sopa göstermek bu gün istedikleri herşeyi Ankara “ ve İstanbul “da istediklerini yapmaya başladıklarını görmeye başladık, İl başkanı Canan Kaftancıoğlu “nun Darbe “ çağrışımı da bunların faaliyete geçmeye başladıklarını göstermeye başladı….

HİÇ İR ŞEY ÖYLESİNE SÖYLENMİŞ VE ÖYLESİNE YAPILMIŞ DEĞİLDİR

Eski Solculukta “ Eski Atatürkçülükte ne yazık ki deforme oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ