KORONA VİRÜS VAR MI YOK MU?

Kıymet TAYLAN
Kıymet TAYLAN
  • 26.06.2020

Korona virüs hayatımıza girdiğinden beri eski alışkanlıklarımızı nerdeyse unuttuk. Kendimizi koruma derdine düştük, o kadar ki zaman zaman metrolarda Metrobüslerde insanlar yanındakine tahammül edemez oldu.

İnsanların yanından geçmek öksürmek hapşırmak neredeyse, imkansız çünkü bu kişilere hastalıklı gözüyle bakılır oldu….

Birde sıcak havalarda, maske takma zorunluluğu var ki, takmayanlar veya çenesinin altına alanlar yandı…

Hemen bir kavga patlak veriyor, uyarmak nazikçe telkinde bulunmak, bir yana dövecekmiş gibi kavga edenleri her alanda görmek mümkün….

ÇOK CİDDİ BİR HASTALIK AMA

İnsanların birbirlerine Tahammülü öyle noktalara gelmiş ki, uzaktan geçen birine bağırmaktan kendilerini alamıyorlar, evet bu virüs çok ciddi önler gevşetildi, ama bu tedbiri elden bırakacağız anlamına gelmez, lütfen, kurallara uyalım birilerinin sizi küçük düşürmesine azarlamasına izin vermeden, fiziki mesafeyi ve maskeyi hayamızın bir parçası kabul edelim ve ona göre davranalım, kimsenin kimseye tahammülü yok, özellikle bu dönemlerde….

LÜTFEN KURALLARA UYALIM

Kim olduğunuza bakmadan zengin fakir ayrımı yapmadan, insandan insana bulaşan bu virüs, artık bizim hayatımızda olacak, tıpkı diğer virüslerin olduğu gibi bu sadece biraz daha fazla öldürücü ve aşısı da henüz bulunamadı. Önümüzdeki üç yılda bulunacak gibi görünmüyor. Lütfen çok dikkatli olalım bu virüs çok tehlikeli herkes üzerine düşen görevi yerine getirsin…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ