SN. BÜLENT ARINÇ’IN İTİRAFI SİYASİ AYAĞIN İTİRAFIDIR.

NEJDET DERİCİ
NEJDET DERİCİ
  • 29.06.2020

Sevgili okurlarım, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç’ ın FETÖ terör örgütüyle ile ilgili yaptığı “ hiçbirimiz masum değiliz “ açıklaması FETÖ’ nün siyasi ayağının da araştırılmasının ihbarı olarak kabul edilerek savcıların derhal harekete geçmesi için yeterli bir sebep olacağı kanısındayım.

Sn. Arınç’ ın yaptığı açıklama kendisinin ve kendisi ile beraber o zamanki tüm siyasi parti vekillerini de içine alan bir itiraf olarak kabul edilmelidir. Çünkü, bu açıklama bir itiraf niteliği olup ve buna itiraz etmeyenler bu itirafı kabul ediyor demek anlamına gelir.

Daha önceden CHP tarafından TBMM’ in de FETÖ’ ün siyasi ayağının araştırılması için verilen araştırma önergesi AKP tarafından siyasi propaganda yapıldığı gerekçesi ile  reddedilmişti.

Ancak şimdi anlaşılıyor ki, Sn. Arınç’ ın da itiraf ettiği gibi tüm siyasiler için “ hiç birimiz masum değiliz “ itirafı araştırılmalı ve gerçek ortaya çıkarılmalıdır. Nedense tüm birimlerde hatta ve hatta söz konusu bankaya hiçbir görüşü olmadan para yatıran bile FETÖ’ cülük ile suçlanırken nedense TBMM’ in içinde ve dışındaki hiçbir siyasilerden FETÖ’ ü çıkmadı. Bu eşyanın tabiatına bile aykırıdır.

Bu siyasi ayak ortaya çıkarılmadığı sürece bu FETÖ Terör Olayı kapanmayacak ve halkın içinde kapanmayan bir yara olarak kalacaktır. Ayrıca, tüm siyasi parti üyeleri de bu töhmet ile birlikte yaşayacaklardır. Buna muhalefet parti üyeleri de dahildir.

Muhalefet partilerin özellikle ana muhalefet partisi CHP’ in bu açıklama üzerine gitmesi ve derhal TBMM’ de tekrar FETÖ’ nün Siyasi Ayağı açığa çıkarılması için önerge vermesi gerekmektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ