İHTİYACA GÖRE İTTİFAK

Kıymet TAYLAN
Kıymet TAYLAN
  • 10.09.2021

Türkiye “de her an seçim olacakmış hava estirenler, İhtiyaçlarına göre ittifak, Arayışına girdiler, geçen seçimlerde İki Gruba Ayrılan İttifak “ bu seçimde, yörüngelerini değiştirerek İhtiyca göre şekillenecek….

Buna göre Geçen Seçimlerde Ak Parti “ MHP, Milliyetçi Hareket Partisi “ İle Cumhur İttifakını oluşturuyordu. Millet İttifakı olarak karşımıza çıkan “ grupların içinde ise “ CHP “ Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet Partisi, HDP, İyi Partiden oluşan, bir gurup vardı…

Ancak Bu Seçimlerde Olay tamamen Mutasyona Uğrayacak gibi görülüyor. Çünkü Geçen yerel Seçimlerde “ Ak Partinin Ortağı MHP “ İlçeler Dahil “ Kimse Ak Partiye Oy vermedi. Bir çok ilçe Ak Partiye destek vermek yerine köstek olmayı Tercih ettiler…

Her An seçim olma ihtimaline karşın siyasi partiler yeniden ittifak arayışına girdiler, ihtiyaca göre şekillenecek olan İttifak  “ da kimler olup olmayacağı da renklerini belli etmeye başladı, bu seçimlerde renkler tamamen değişecek gibi görünüyor….

İYİ PARTİDEN İTTİFAKTAN AYRILMA SİNYALLERİ GELMEYE BAŞLADI

Geçenlerde İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, Millet İttifakı’nın seçimlerde işbirliği için kurulduğunu, dolayısıyla artık böyle bir ittifaka ihtiyaç kalmadığını bildirmişti.

İyi partiden kopmalar başladı kendi içinde de bölünmeye giden İyi partinin Kendi Başına mı yoksa Başka bir Parti Bayrağı altında mı siyaset yapacağı merak konusu olmaya devam ediyor öte yandan “ HDP “ den sık sık, Tehditlerin geldiğini biliyoruz. Buda göz önünde bulundurulsa “ HDP “ yoluna, Millet İttifakı “ ile devam etmeyecek gibi görünüyor.

Ak Parti ile Saadet Partisi Yakınlaşmaya başladı. Bunun yanında yeni kurulan bazı partiler de, CHP ye “ Göz Kırpmaya başladı. Bu seçimler olduğunda bir çok değişim gerçekleşecek…

Siyasi ortamlar kızışacak “ ve siyaset hiç olmadığı kadar Sürpriz gelişmelere gebe kalacak….

EKONOMİK SIKINTILARI KİMSE DÜŞÜNMÜYOR:

Türkiye’nin bu kadar büyük ekonomik, sosyal sorunları varken Türkiye’yi yeniden başka bir gündeme sokmanın tamamen bu sorunları göz ardı etmekle ilgili olduğunu düşünüyorum.

Bu ekonomik şartlarda erken seçime gidebilmesi daha çok ekonomik sıkıntıların, baş göstereceği gerçeğini de unutmamak lazım kaldı ki, her seçimden sonra “ gelecek zamların da göz ardı edilmemesi gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ