AÇ KALAN KİŞİLER ÖNCE DİNİNİ SATAR

Kıymet TAYLAN
Kıymet TAYLAN
  • 25.09.2021

Geçenlerde, bir arkadaş toplantısında arkadaşımızın birisinin söylediği söz o kadar doğru bir tesbitti ki bunu sizlerle paylaşmak istedim. Aç Kalan İnsanlar önce dinini yerler.Bu öyle lalade söylenmiş bir cümle değil, bunun üzerine onlarca ciltlik kitaplar bile yazılabilir,  Nasıl düşünürseniz düşünün ne anlam yüklerseniz yükleyin hep aynı kapıya çıkar, çünkü insanın karnı aç ken düşündüğü, tek şey onu nasıl neyle doyuracağıdır. Başka birşey düşünemez çünkü beyni miğdesinden başka yeri düşünmez.

BU MİLLETİN TENCRESİNE DOKUNMAYIN

Rahmetli, Demirelin bir sözünü hatırladım Tencerenin deviremeyeceği Hükümet Yoktur demişti bir defasında, “o Kadar haklı ki, çünkü bu milletin direnişi bir tek tencere boşken kırılır. Bunuda çok iyi bilen bazı güçler Örümcek ağı gibi insanların çevresini sardı, saçma sapan kanpanyalar, saçma sapan alışveriş çılgınlıkları ihtiyaç fazlası harcamalar derken, üzerine Pandemi de Tuz biber misali, millette dayanma gücü bırakmadı. Esnaf Sanatkarlar ” ve daha birçok kesim inanılmaz mağdur oldu deyim yerindeyse Tencere kaynatmak neredeyse imkansız hale geldi.

Çözüm olarak, Devlet Düşük faizle Kredi imkanı sundu devlet eliyle faiz yemeyi gördük bu dönemde, ama millet olarak ona da saldırdık, çünkü aç kalmak zor iş hele de, bir borç harç kiradaysanız faturalarda almış başını gitmişse, kredi kartları patmalamışsa, yapacağınız tek şey devlet eliyle faizli para çekmek…..

HANİ BİZ MÜSLÜMAN BİR ÜKLEDEYDİK YA

Faizin Her Türlüsü haramdır. Diyen Bir peygamber ümmeti Olarak, Bizler Artık Fazizssiz iş yapamaz hale geldik. Hepimizin cebinde Hemen Her Bankanın Kredi Kartları bir kaç Bankayada kredi borçlarımız mevcut….

Faize meşruiyet kazandırmak için yatırım veya tüketim kredisi ayrımına gitmek, kapitalist anlayışın etkisinde kalmak anlamı taşımakta ancak o kadar güzel bir şekilde allayıp pulluyor ve insanlara bunu kabullendiriyorlar ki bir çoğumuz faizin haram olduğunu aklımıza bile getirmiyoruz.

Burada Aklıma yine bir fıkra Geldi Yaşılı amcanın birisi bankaya Parasının Faizini çekmeye Gidiyor, Bankadaki bayan Sol eliyle çayını yudumlarken amcamız dayanamıyor ve diyor ki Kızım Sol elle Çay içmek, Haramdır. Kız Dayanımıyor ve diyor ki cevap olarak amca sağ elimle sizin Faizleri Hesaplıyorum, İşte Geldiğimiz nokta Tam Olarak bu bizler herşeye haram Helal Kul hakkı diyerek bakarken ne yazık ki geldiğimiz noktada Banka faizleri tefeci faizleri meşru hale geldi….

Kul Hakkı yemeği Sadece çalmaktan İbaret sanıyoruz, oysa kul Hakkı kavramı o kadar genişki asla bir konuyla kalıplara sığdırılamaz….

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ