Mülteci Cenneti Türkiye

Kıymet TAYLAN
Kıymet TAYLAN
  • 14.10.2021

Türkiye ” Yıllardır, Mülteci Cenneti olmaya devam ediyor. Yanlız başına Türkiye, Kalan ülkede her yerde gördüğümüz yabancı sığınmacılar yüzünden, Türkler, iş güç bulamaz hale geldi.

Her sektörde görmeye alışık olduğumuz mültecilerin beyin takımı diye tabir edilen İlim Bilim ile ilgilenen Mülteciler bir tek bizim ülkemizde kalmıyor. Ülkemiz coğrafi olarak olukça, başarılı bir ülke…

Üç tarafı denizlerle çevrili Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan eşi benzeri bulunmayan ülkelerin arasında birinci sırada geliyor….

 İklim bakımndan oldukça verimli topraklara sahip Uçsuz bucaksız sahiller özellikle Turist açısından da her zaman tecihlerin başında gelen Türkiye her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor….

Bizler Ne kadar biz kıymetini bilmesekte bu güzel vatanımızın her karışı şehit kanıyla yoğrulmuş, her taşı gazilerin mihenk taşı olmuştur. Zengin maden yatakları bize büyük bir servet bırakacak kadar geniş sahaya yayılmış ama maalesef biz tam olarak bunlardan yararlanamıyoruz.

Mesela şu bor madenlerini bir işletsek dünyanın en zengin ülkeleri haline gelebiliriz. Ama bir el bizi bu madenleri işletmekten alıkoyuyor. Ülkemiz cennet gibidir. Ama biz bunun farkında değiliz.

Bizim tam manasıyla yararlanamadığımız şu sahiller iş yerleri sokaklar, alışveriş merkezleri, AVM ,ler hastaneler ve daha bir çok yaşam alanlarının yarısından çoğu Suriyelilerin Afganların  işgaline uğramış durumda

         Ülkemizde resmî rakamlara göre tam 3.5 milyon Suriyeli var. Bunun resmî olmayan rakamlarını da eklersek tam 6-7 milyon Suriyeli Afgan  şu anda ülkemizde başı boş dolaşıyor…

Kendi ülkelerinde savaş olduğunu iddia edenler, Bayramlarda, rahatlıkla, Ülkerine gelip gidebiliyorlar. Madem Savaş var o zaman nasıl oluyorda bayramlarda ailelerini ziyaret için ülkelerine girip çıkabiliyorlar ?….

GELEN BİR DAHA GİTMİYOR.

Ülkede savaş var diye bizim ülkemizi istila eden Mültecilerin bu ülkeyi bırakmak gibi bir niyetleri de yok gibi görünüuor hepsi burada ev köy sahibi oldu Kız alıp verdiler, yani biz ensar olmaya mahkum edildik bütün bunlar olurken Avrupa, bizimle dalga geçer gibi açıklamalar yaparakl bizlerin sabır taşlarınıda sınamaya devam ediyor….

Mesela Afrin şu an düzeldi, kaç kişi memleketine döndü. Hiç. Bunlar bu güzelim ülkeyi bırakıp İnanın memleketine dönmezler. Devlet her tür destek veriyor. Yiyip içip çocuk yapıyorlar. Geçen yıl Suriyeli doğan çocuk sayısı tam 350 bin. Ekmek elden su gölden nasıl olsa. İçleri güçleri gündüz yiyip Gezmek yatmak.

Ülkemizin sınırlarımızı delik deşik olmuş. Her taraftan sızıntı var. Suriye ve Irak sınırına duvar çektik. Şimdide Ağrı Van Tarafından Duvar Çekiyoruz….

Her türlü imkanı sağlıyoruz. Nede olsa misafirperver bir milletiz. Acıma duygumuz çok gelişmiş. Bunlar zaten Müslüman insanlar. Bunun için bile olsa her şeyimizi vermeye hazırız. Hazırız da Bizde de nakit tükeniyor. Ne kalmışsa elimizde satıyoruz.

         Bir önemli konuda yabancılara mülk satışları. Biliyoruz ki yabancılar kendi ülkeleriyle mukabele esasları yani karşılıklı olarak arsa arazi, ev alabilirler. Ama bizim ülkemizde en güzel siteler de Yabancılar oturuyor ve hatta Yüz Elli Bin doları olan ev sahibi olabildiği gibi vatandaşlık ta alabiliyor, ne ucuz bir ülke olduk, biz…

Neyi sorgularsak sorgulayalım tam bir garabet. Her yıl gittikçe nüfusu çoğalan Suriyelilere yenileri eklenmeden insani ölçüler içerisinde ülkelerine dönüşlerini sağlamanın zamanı geldi ve geçiyor.

Neden edeyim ki. Böyle bir imkanı elimin tersiyle itmem. Sonuna kadar kullanırım.

Kalın Sağlıcakla

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ