$ DOLAR → Alış: 17,96 / Satış: 18,03
€ EURO → Alış: 18,26 / Satış: 18,33

DOLARIN YÜKSELİŞİNİ DURDURUN

Kıymet TAYLAN
Kıymet TAYLAN
  • 03.06.2022

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’ de son yılların en büyük Ekonomik krizi ile karşı karşıya, kaldı bunu hükümet politikalarına bağlayan vatandaşlar, Aslında, Doların yükselişi ile bağlantılı olduğunu bilmiyor.

Öyle ki Dünya ‘da olan fiziki savaştan çok daha fazlası, ekonomik savaştır, onunda sebebi, Pandemi sonrası, Milletin dışarıya çıkmaması ve sürekli tüketen bir topluluğun olmasıdır.

Rezervlerin ve stokların bitme noktasına geldiği ülkemizde yine bakıldığında Dünyanın “ birçok ülkesinden çok daha iyi bir noktadayız.

İnsanlarımız ne yazık ki, yaşam kalitesinden ödün vermek yerine sürekli hükümeti eleştiriyorlar. Oysa Bizim ülkemizdeki kaynaklar bize yeterde artar bile ancak bizim milletimiz yani ticaret yapanlar birazcık aç gözlü olmasa sorun sıkıntı yaşanmayacak !!!

Hep bir yurt dışı merakıdır insanlarımızda gidiyor, bizim ülkemizdeki insanlara mal satmayanlar yurt dışına daha pahalıya yani dolar kuru ile işlem yaptıkları için ülkemizdeki kaynakların % 60’ ına yakın ürün yurt dışına gidiyor bu dönemde ticaret yapanlar özellikle yurt dışı ile yaşadı.

Kendi içimizde, Dolar hastalığı olan kişilerde var onları da unutmamak lazım kredi çekip dolar alan kesim azımsanacak bir kesim değil. Tatbikî yurt dışına dolar kaçıran kesimde burada göz ardı edilmemeli, bütün bunlar birleşince sanki hayat pahalılığını hükümet yapıyormuş gibi algı çıkıyor…

TAYYİP GİTSİN DE NE OLURSA OLSUN DİYENLER

Bütün bu hayat pahalılığını, Bir tek kişiye mal etmeye çalışanlar, da var bu ülkede tatbiki Recep Tayyip Erdoğan “ cumhurbaşkanlığından gitsin de ne olursa olsun diyen kesim “BAKIN “ Bu gün cumhurbaşkanı baştan gidince sanki yarın bayram havasında mı uyanacağız sanki her şey ucuzlayacak her şey bedava mı olacak, Ülkede yoksulluk var geçinemiyoruz diye yaygara koparanlar “BEN ÜLKENİN FAKİR OLDUĞUNA SADECE TRAFİKTE HİÇ ARAÇ KALMAZ O ZAMAN İNANIRIM “ bizim ülkemizde yokluk yoksulluk yok, sadece beleş yaşamaya kendini dilenci milleti olmaya adamış insanlar var…

Evet, hayat pahalı, kabul ama önce bizler üzerimize düşen neyi yapıyoruz. Geçen seneki fiyattan evimizi kiraya verebiliyormuyuz. Geçen seneki fiyattan arabamızı satabiliyormuyuz. Tabiki hayır bize gelince bahanelerimiz çok bizlerde damarlarımızda dolaşan asil kana Türk olmanın gerekliliğini yerine getirelim sonrasında başkasının yaptıklarını eleştirelim….

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ