Afrika’da yetimlerin Umudu Ramazanın neşesi oldu.

Geçtiğimiz günlerde hem yurt

Geçtiğimiz günlerde hem yurt içinde hem de yurt dışında yaptığı faaliyetlerle adından söz ettiren Uluslararası yardım koordinatörü Haşim Karataş Ramazan ayı için gittiği afrikada yetimlerin umudu oldu.
Ramazan çalışmaları ile binlerce insanın şehrine, sokağına, hanesine misafir olarak bağışlarınızı ulaştıran Karataş Sevgi ve yardımlaşma ile binlerce yetimin, dul kalmış kadınların, savaş mağduru mültecilerin, yoksulun yanında olmaya gayret ediyor.


Sıcak bir tebessüm ile gönülden yayılan sevginin köprülerini kurmaya devem eden Karataş Ramazan ayında ülkemiz dahil olmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.
Müslümanların üzerine farz kılınan ibadetlerden biri olan zekât, yardıma muhtaç insanların derdine derman oluyor. Beyazköprü derneği Genel Başkanı Ve uluslar arası yardım Koordinatörü Haşim Karataş, Her yıl Emetleri kendi elleriyle, yetim öksüz ve dul kadınlara dağıtıyor.
Türkiye, Afrika, vb. ihtiyaç bölgelerinde yetimhanelere, dul ve yetimlere, mülteci kamplarında yaşam savaşı veren mağdurlara, iç savaşlar sonucu her şeylerini kaybetmiş mazlumlara, yoksulluk ve sefalet çeken din kardeşlerimiz için yılın belirli dönemleri Afrika’ya giderek oradaki yoksul halka umut olmaya çalışıyor.

Karataş Ramazan İçin Gittiği Afrika’dan yaptığı Açıklamada ;
Sizlerle birlikte çıktığımız bu yolda ülkemizde, Asya ve Afrika kıtalarında bulunan binlerce ihtiyaç sahibi kardeşimize iyiliği ulaştırdık. Binlerce çocuğumuzun bayram sevincine ortak olduk. İsmini bile bilmediğimiz dostlarımız oldu bu yolda. Onların da dualarını alarak Ramazan için tekrar yola çıktık kader bizleri yine bu mazlum coğrafyanın, gül yüzlü yetimleri ile karşılaştırdı..


İYİLİKTE YARIŞIYORUZ
Türk Milleti Olarak bizlerin en güzel özelliklerinden biriside iyilikte yarışmak işte tam bu noktada Ramazan bereketini birlikte yaşayabilmek adına yeniden yollara çıktık. Afrika, , Çad, Endonezya, Filipinler, Gana, Nijer, Togo, , Kamerun, Lübnan, Mali, Tanzanya, Uganda, Yemen’de de zaman zaman faaliyet gösteriyoruz. ‘İyilikte buluşuyoruz’ diyerek binlerce kardeşimizle birlikte Ramazan’ sofrasında buluşuyoruz. Ramazan ayı boyunca erzak sıkıntısı yaşanmasın diye gıda kolilerimizi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Evlerde her zaman sıcak bir yemek bulunması için gıda dağıtımını sürdürüyoruz.

Ramazan ayı boyunca dünyanın her yerinde Müslümanlar oruç ibadetlerini gerçekleştiriyor. Kurulan iftar sofraları bize nimeti, şükrü, barış ve kardeşliği yaşatıyor. Kimi kardeşlerimiz ise bu sofralardan mahrum kalıyor. Maddi imkansızlıklar, yaşanan sorunlar bazen de yalnızlık sebebi ile iftar sofrasından uzak kalan dostlarımıza bağışçılarımız için iftar sofraları kuruyoruz. dedi.
Haber : Kıymet Taylan