Avatar
Zamansalastro

5-11 Şubat Haftası – Sakin Kal

10 Şubat Kova Yeni Ayı 20⁰
Jüpiter kareli yeni ayda ani gelişebilecek olayları abartmamaya özen göstermeliyiz. Birtakım kararlar almak için acele etmememiz gereken bir yeni ay zira aldığımız yeni kararlar bize eski düzenimizi aratabilir.

Haftanın Gündemi
Haftaya ay yay ile başlıyoruz. Seyahat, eğitim konuları gündemimizde olabilir ve iyimser başlayabiliriz. Merkür kova burcuna geçiyor, 23 Şubat’a kadar burada seyahat edecek. Daha mantıklı ve akılcı hareket edebiliriz. Olaylara ve kişilere farklı bakış açısıyla bakabilir ve iletişimimizde daha isyankar olabiliriz. Merkür’ün Plüton ile kavuşumuyla birlikte ikna kabiliyetimiz yükselebilir, diğer insanları etkileyebilir; araştırma, inceleme, sorgulamayla farklı yöntemler kullanarak ardına düşeceğimiz konular olabilir. Zihnimiz daha keskin çalışabilir ve özgün düşüncelerle kendimizi ifade edebiliriz. Daha sivri dilli ve baskıcı olabiliriz. Verdiğimiz sırlara karşı da dikkatli olmamız gerekebilir. İlişkilerde yaralanabiliriz ve ilişkiyle ilgili konularda dikkat etmemiz gereken bir gün. Salı günü akşam saatlerinde ayın oğlak burcuna geçmesiyle daha ciddi, gerçekçi olabilir ve sorumluluklarımızı ele alabiliriz. Çarşamba günü ilişkiler anlamında güzel ve kadersel bir gün olabilir. Sorumluluklarımızın bilincinde olduğumuz bir gün. Perşembe günü öfkemize hakim olamayabiliriz ve manipülatif olabiliriz. Akşamüstü ayın kova burcuna geçmesiyle birlikte özgürlüğümüz önem kazanabilir, sosyalleşmek isteyebiliriz ama yeni ayın hemen öncesi ay balzamik fazda olması nedeniyle dinlenmek daha doğru olur. Cumartesi günü Kova burcunda 20⁰ Uranüs kareli bir yeni ay gerçekleşiyor. Ani gelişecek olaylarla düşünmeden ve öfkeyle yeni karar almamaya çalışalım ve kararlarımızı gözden geçirelim. Merkür ile Jüpiter’in dik açısıyla verdiğimiz tepkiler abartılı olabilir, dediğim dedik olabilir ve kesin yargılı konuşabiliriz. Akşamüstü ayın balık burcuna geçmesiyle birlikte daha melankolik olabiliriz. Daha hassas ve merhametli olabiliriz. Herkese güzel bir hafta diliyorum.

Koç ve Yükselen Koç
Merkür’ün kova burcuna geçmesiyle birlikte sosyalleşebilir, arkadaşlarınızla fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Geleceğinizle ilgili kararlar alabilirsiniz. Güneş ile Uranüs ve Merkür ile Jüpiter arasındaki dik açıyla kendi değerinizi sorgulayıp ani karar alabilirsiniz, bu konuda yalnızca düşünmenizi tavsiye ederim. Kova yeni ayı geleceğinizle alakalı konularda yeni başlangıçlarınızı destekliyor fakat bu konuda alacağınız kararlarda yine düşünüp mantıklı hareket etmeye özen göstermelisiniz. Kariyerinizle gelebilecek güzel kazançlar mevcut fakat geleceğiniz için maddi kazanç ve harcamalarınızı dengede tutmanız gereken bir dönem. İyi haftalar diliyorum.

Boğa ve Yükselen Boğa
Merkür’ün kova burcuna geçmesiyle birlikte kariyerle alakalı konularda yeni ve keskin kararlar alabilir, bu konuda zihinsel anlamda yoğunlaşabilir ve toplum tarafından fark edilecek düzeyde düşünceleriniz ile sivrilebilirsiniz. Güneş ile Uranüs ve Merkür ile Jüpiter arasındaki dik açıyla kariyerle alakalı konularda ani söylemler ve eylemlerde bulunabilirsiniz, öfkelenip istifa etmek gibi eylemlere karşı sakin olmanız gerekmektedir. Kova yeni ayı kariyerle alakalı konularda yeni başlangıçlarınızı destekliyor, statü ve terfi yapabilirsiniz. Eğitim almak için ya da seyahate çıkmak için güzel bir dönem sizin için. İyi haftalar diliyorum.

İkizler ve Yükselen İkizler
Merkür’ün kova burcuna geçmesiyle birlikte eğitim alabilirsiniz, seyahate çıkabilirsiniz, farklı kültürden yeni insanlarla tanışabilirsiniz, hayata karşı yaşam felsefeniz üzerinde düşünebilir ve kararlar alabilirsiniz. Güneş ile Uranüs ve Merkür ile Jüpiter arasındaki dik açıyla zihninizi yoran şeylerle ilgili uzaklaşmak için ani seyahatler yapabilirsiniz fakat kendinizi yormamanızı tavsiye ederim. Sağlığınızı düşünmeden gittiğiniz seyahatler sağlık sorunu olarak size dönüş yapabilir ve istirahat etmek durumunda kalabilirsiniz. Kova yeni ayı size yeni karşınıza çıkan tanımadığınız kişiler yoluyla yeni bakış açıları sunabilir. Yeni kültürlerle tanışabilir, yolculuklar yapabilirsiniz. Zorlandığınız borç ve kredilerle ilgili güzel fırsatlar karşınıza aniden çıkabilir. İyi haftalar diliyorum.

Yengeç ve Yükselen Yengeç
Merkür’ün kova burcuna geçmesiyle birlikte beklediğiniz kredi çıkabilir borçlarla ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Güneş ile Uranüs ve Merkür ile Jüpiter arasındaki dik açıyla arkadaşlarınızla ve otorite figürleriyle ani oluşabilecek konularda sivri dilli olmayıp sakin kalmaya çalışmalısınız. İkili ilişkiler ve eşle ilgili konularda yara almaya açık bir dönemde olabilirsiniz, bu dönemi sağlıklı yönetmeye çalışmalısınız. Kova yeni ayı kredi, borç, nafaka ve miras konularıyla meşgul olabilirsiniz ve finansal anlamda destekleniyorsunuz. Geleceğinizle ilgili ani gelişebilecek olaylar sonucunda kararlar alabilirsiniz. İyi haftalar diliyorum.

Aslan ve Yükselen Aslan
Merkür’ün kova burcuna geçmesiyle birlikte ikili ilişkileriniz üzerine düşünebilirsiniz. Güneş ile Uranüs ve Merkür ile Jüpiter arasındaki dik açıyla ilişkilerinizde ani çıkışlar yapabilir, fevri davranabilirsiniz. Sakin kalmaya çalışın. İlişkilerde birtakım kırılımlar yaşayabilirsiniz. Kova yeni ayı ilişkiler ve ortaklıklar açısından şanslı bir dönemdesiniz fakat dilinize yine hakim olmaya çalışmalısınız. İş hayatınızda ani ve güzel gelişmeler olabilir. İyi haftalar diliyorum.

Başak ve Yükselen Başak
Merkür’ün kova burcuna geçmesiyle birlikte iş hayatınızı daha çok düşünebilir, sağlık, beslenme, rutinlerinizle ilgili konular üzerine kafa yorabilirsiniz. Daha çok çalışabilir varsa projeler üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Güneş ile Uranüs ve Merkür ile Jüpiter arasındaki dik açıyla iş gereği yapacağınız seyahatlerde ani gelişebilecek olaylar karşısında fevri davranmamalısınız. İşiniz nedeniyle tanımadığınız kişilerle tartışmamanız gerekebilir. Kova yeni ayı çalışma hayatınıza özgürleşme getirebilir ve mevcuttaki sorunları çözmenizi kolaylaştırabilir. Yeteneklerinizi göstermeniz gereken ve yeteneklerinizle ilgili eğitim alabileceğiniz bir dönemdesiniz. İyi haftalar diliyorum.

Terazi ve Yükselen Terazi
Merkür’ün kova burcuna geçmesiyle birlikte ilişkiler flört, çocuklar, yetenekleriniz gündeminizde olabilir. Yeni ilişkiye başlayabilir, romantik olabilirsiniz. Güneş ile Uranüs ve Merkür ile Jüpiter arasındaki dik açıyla eğitiminize yatırım yapabilirsiniz. Kafanızda kurduğunuz düşünceleri hayatınızdaki kişiye söylemeden önce düşünmeniz gerekebilir çünkü fevri davranabilirsiniz. Kova yeni ayı aşk hayatınızda size yeni kararlar aldırabilir. Çocuğunuza ilgili gelişmeler, kararlar da gündeminizde olabilir. Duygularınızı daha kolay ve açık ifade edebileceğiniz ya da iç dünyanızı psikolojik durumunuzla ifade edebileceğiniz bir dönemdesiniz. İyi haftalar diliyorum.

Akrep ve Yükselen Akrep
Merkür’ün kova burcuna geçmesiyle birlikte taşınma, ev, aile, yuva ve iç dünyanız üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Evinizle ilgili tadilat yapmak isteyebilirsiniz. Güneş ile Uranüs ve Merkür ile Jüpiter arasındaki dik açıyla ilişkilerinizde gelgitli duygu durumunuz nedeniyle fevri çıkışlar yapabilir hem kendinizi hem hayatınızdaki kişiyi üzebilirsiniz. Sakin kalmaya çalışmalısınız. Kova yeni ayıyla evinizi değiştirebilirsiniz. Duygularınızı daha özgür bir şekilde ifade etmek isteyebilirsiniz. Aile bireyleriyle olan ilişkinizde de özgür olmak isteyebilirsiniz. Gayrimenkul alımı da gündeminizde olabilir. Kendinizi açıkça ifade edebildiğiniz taktirde ilişkinizdeki kişiyle daha kolay orta yolu bulabilirsiniz. İyi haftalar diliyorum.

Yay ve Yükselen Yay
Merkür’ün kova burcuna geçmesiyle birlikte yakın çevreniz, kardeşler, akrabalar, kısa süreli seyahatler gündeminizde olabilir. Kendinizi özgürce ifade edebilirsiniz. Güneş ile Uranüs ve Merkür ile Jüpiter arasındaki dik açıyla çalışma hayatınızda fevri davranabilirsiniz, dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Günlük hayatınızdaki her türlü ani oluşabilecek durumlar sizin tahammülsüzleşmenize neden olabilir. İş trafiğiniz artabilir. Kova yeni ayıyla yeni bir eğitim alabilir, kısa süreli yolculuklar yapabilir ve yakın çevrenizle alakalı konular gündeminizde olabilir. Kendi değerinizi beslenme, sağlık konularıyla fark edebilir ve maddi anlamda durumunuz işiniz gereği artabilir. İyi haftalar diliyorum.

Oğlak ve Yükselen Oğlak
Merkür’ün kova burcuna geçmesiyle birlikte kendi değeriniz maddi konular üzerinde düşünebilirsiniz. Maddi olanaklarınızı artırabilirsiniz. Güneş ile Uranüs ve Merkür ile Jüpiter arasındaki dik açıyla kendinizi değersiz hissettiğiniz hissine kapılarak hayatınızdaki kişiye karşı fevri davranabilirsiniz. Sakin kalmaya çalışmalısınız. Çocuklarla ilgili gerilimler de olabilir. Maddi durumunuzu riske atacak yatırımlara dikkat etmeniz gerekebilir. Kova yeni ayı kendi değerinizin farkına varmanıza neden olabilir ve maddi anlamda artış yaşayabilirsiniz. Kendinizi değerli hissetmek için gereksiz harcamalara dikkat etmek gerekebilir. Önce kendi isteğinizin önemli olduğunuz fark ettiğiniz taktirde ilişkilerinizde size iyi gelmeye başlayacaktır. İyi haftalar diliyorum.

Kova ve Yükselen Kova
Merkür’ün kova burcuna geçmesiyle birlikte kendinizle alakalı konularda yoğunlaşabilirsiniz. Kendinizle ilgili yeni kararlar alabilir ve kendinizi daha kolay, özgür bir şekilde ifade edebilirsiniz. Güneş ile Uranüs ve Merkür ile Jüpiter arasındaki dik açıyla duygusal dalgalanmalarınızla birlikte kendinizi ifade ederken sivri filli ve fevri olmamaya özen göstermelisiniz. İsyankar bir diliniz de olabilir bu dönem daha yapıcı olmaya çalışmalısınız. Kova yeni ayı sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Kova yeni ayının yıldızı sizsiniz sevgili Kovalar. Genel anlamda kendinizle ilgili konularda kararlar alabilir, nefes alamadığınız ya da sizi özgür bırakmayan ne varsa bu dönem vazgeçme davranışında bulunabilirsiniz. Kendiniz oldukça özgür hissedebilirsiniz. Duygularınızla ya da ailenizle alakalı sizi zorlayan konuları zamana bırakmanız gerekebilir. İyi haftalar diliyorum.

Balık ve Yükselen Balık
Merkür’ün kova burcuna geçmesiyle birlikte sezgileriniz artabilir, telepatik olabilirsiniz. Arkanızdan dönebilecek konularla ilgili sezgiselliğiniz artabilir. Güneş ile Uranüs ve Merkür ile Jüpiter arasındaki dik açıyla bilinçaltınızdaki çözemediğiniz ve sizi zorlayan konular kelimelerinizi sert kullanmanıza neden olmayabilir ve yakın çevrenizi incitebilirsiniz. Eylemleriniz ve diliniz sivri olabilir. Kova yeni ayıyla kendi içinize dönebilir ve dinlenmek isteyebilirsiniz. Arkanızdan konuşanları ve aslında gerçekten kuyunuzu kazan kişileri fark edebilirsiniz. Bağımlılıklarınızdan özgürleşmek isteyebilirsiniz bu dönem ve bu konu için doğru bir zaman diliminde olabilirsiniz. İyi haftalar diliyorum.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER