SİCİL AFFI BEKLEYENLERE MÜJDE! MEHMET BARAN ÇALIŞMALARI BAŞLATTI..

Sicil Affı Derneği Genel

Sicil Affı Derneği Genel Başkanı Mehmet Baran, Sicil Affı ile ilgili çalışmalarına başladı. Son yapılan düzenlemeye göre sicil affı yasasından anapara ve taksit ödeme olan kişiler ve şirketler yararlanacak…
Kamu yararı statüsü, almış olan dernek ciddi çalışmalara imza attı.
Sicil Affı Derneği, Genel Başkanı Mehmet Baran Konuya ilişkin yaptığı Açıklamada,
9. Yargı Paketi’nin hazırlıkları sürüyor. Meclis’in takvimi nedeniyle o pakette yer alamayan birçok husus var. bunların başında Suça sürüklenen çocuklar hakkında, bir çalışma yapılmadı. onun yanında, ceza evlerinde yatan mahkumlar ve mahkûm yakınları ile ilgili çalışmalar, neredeyse yok, Çiftçi Tarımla uğraşan kişileri koruyan mağduriyetlerini gideren ; Milli Eğitim Mağdurları, YÖK , ten denklik için uğraşanları ve eğitim hayatına dönmek isteyenlerin eğitim hayatına dönmelerini, sağlayacak çözümler, Sağlık Mağdurları ve sağlık Çalışanları, sağlıkta herkesin başından bir takım haksızlıklar geçiyor bunu gerçek anlamda değerlendiren çözüme ulaştıran bir kurum yok; ,


Adalet Bakanlığı ve yargı Mağdurları ulaşım İletişim Mağdurları ( Şoför, servis ve Yolcu) Basın Medya kurumlarında çalışan emekçi basın mensubu kardeşlerimiz Kültür Sanat ve Turizm Mağdurları (BDDK ) Banka mağdurları SGK Çalışanları ve SGK Mağdurları , ki prim günü dolmuş yaşından dolayı emekli olamayan veya EYT, li olmuş ancak dilekçesini verdiği halde emekli olamamış, mağdurlarımız.
Özellikle Ceza Muhakemesi Kanunu’yla ilgili, cezasızlık algısıyla ilgili bazı yasal düzenlemeler konusunda bu çalışmaların hızlandırılması noktasında bizler elimizi taşın altına koyarak, mağduriyetlerin bir an önce çözüme kavuşturulması için ön ayak oluyoruz.

Sicil Affı derneği Genel başkanı Mehmet Baran reform niteliğinde değişiklikler yapıldığını, hak arama hürriyetine ilişkin önemli düzenlemeler konusunda oldukça verimli çalışıldı dedi.

Herkesin “yeni bir anayasaya mutlaka ihtiyaç vardır” görüşünü paylaştığını , “O zaman milletimize olan bu borcumuz, uzlaşma ile inşallah gerçekleşir ve halkımızın mağduriyetlerinde bir an önce çözüme kavuşur, bizimde bu nokta katkımızın  olduğunu bilmek bizi ayrıca mutlu eder dedi.