D’S damat, Romanya’da 10. mağazasını açtı

Orka Holding’in yurt dışında

Orka Holding’in yurt dışında hızla büyüyen markalarından D’S damat, Romanya’daki 10. mağazasının açılışını gerçekleştirdi. Romanya’ya giriş yapmasından bu yana ülkede en çok bilinen yabancı erkek giyim markası olan D’S damat, yeni mağazasını başkent Bükreş’te Fashion House Pallady alışveriş merkezinde açtı. İki yüz metrekare alanda yer alan mağazada, D’S damat’ın 2024 İlkbahar/Yaz Koleksiyonundan çeşitli kategorilerde binlerce ürüne ev sahipliği yapıyor.

D’S damat’ın Bükreş başta olmak üzere farklı kentlerdeki diğer mağazaları Afi Cotroceni, Palas lasi, Plaza Mall, Iulius Cluj, Vitan, Iulius Timisoara, Parklake, Fashion House Militari ve Fashion House Pallady alışveriş merkezlerinde bulunuyor.

Romanya’da her yıl çift haneli büyüyor

Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu “Romanya, moda pazarının yarıdan fazlasının yabancı yatırımcıların elinde olduğu bir ülke. Bu pazarda Türk moda markaları olarak hatırı sayılır sayıda uluslararası markalarla rekabet halindeyiz. Yıllar önce Romanya pazarına giriş yapan D’S damat markamızla, İtalyan ve İspanyol moda markaları başta olmak üzere güçlü rakiplerimize karşı oldukça başarılı bir grafik sergiliyoruz. Ülkede erkek giyimde en çok bilinen yabancı moda markasıyız. Ürün ve tasarım kalitesi yanında ulaşılabilir fiyatlarımız ile her yıl çift haneli büyümeyi başardığımız Romanya’da kısa ve orta vadede yeni mağaza açılışlarımız olacak” diye konuştu.