Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinde Skandal! Mütevveli Heyet üyesi ‘Ahmet Kökler’ Dolandırıcı mı?

Fatih Sultan Mehmet Vakıf

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinde Skandal! Mütevveli Heyet üyesi ‘Ahmet Kökler’ Dolandırıcı mı?

İddialara göre, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinde Skandal! Mütevveli Heyet üyesi “Ahmet Kökler, vatandaşları dolandırmaya ve mağdur etmeye devam ettiği iddia edildi. Saadet Partisi Kadıköy Belediye Başkanı Adayı da olan Ahmet Kökler hakkında yargılamaların sürdüğü iddia edildi.

Konuyla ilgili Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinden kendilerini Özel kalem Neslihan Çuhadar ve Genel Sekreter yardımcısı Kudret Doğan olduğunu söyleyen ilgililerle konuya ilişkin görüşme yapılmış. Ve yapılan görüşmeler sonrasında, iddiaları gündeme getiren S.D.’nin avukatı hukukçu Fatma Çatal’ın hukuk bürosuna gelen Ahmet kökler, ”tüm İddialar doğrudur ancak elinizden geleni ardınıza koymayın!” ifadelerinde bulundu.

Yine iddialara Göre, Ahmet Kökler; ‘‘Ünüversite yetkililerinin kendisini aradığını ve sizlerle görüşmem gerektiğini söylediği bu sebeple büronuza geldim, beni neden üniversiteye rezil etiniz” ifadelerini kullanmış. Bu sözlere karşın hukukçu Fatma Çatal’da; ”sen müvekkilimizi mağdur edip dolandırmışsın ve elimizde şahsınıza ait tahahüt içerikli söz de ödeme emri kapsamında bir kaç evrak var, bunları sizmi imzaladınız?” sorusunu yöneltmiş.

İddialara Göre, Av. Fatma Çatal’ın müvekkili adına yönelttiği sorulara Ahmet Kökler,” evet bütün imzalar şahsıma aittir, o belgeleri istediğiniz mahkemeye sunabilir ve istediğiniz gibi icra mahkemelerine verebilirsiniz ama, bir daha üniversiteyi aramayın” cevabını vermiştir.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mütevveli Heyet üyesi Ahmet Kökler, ilgili toplantıdan uzaklaşmış ve mağdur vatandaş S.D.’nin mağduriyetinin giderilmesi talebini reddetmiştir.

İşte “o ” Sözde Belgeler ve taahhüt içerikkli beyanların olduğu evraklar!

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mütevveli Heyet üyesi ‘Ahmet Kökler’ hakkında Üniversite yetkililerinin tahkikat yada bir disiplin soruşturması başlatıp başlatmayacağı da merak konusu.

NE OLMUŞTU ? (GEÇMİŞTE HAKKINDA ÇIKAN HABERLER NEZNİNDE)

Kapalıçarşı Dernek eski başkanı Ahmet Kökler çok sayıda kişiden 30 milyon doları aşan para topladı. İddiaya göre kâr payı vaadiyle alınan bu paralar geri ödenmeyince sorun ortaya çıkmıştı.
Kökler’e karşı icra takipleri yapılırken, bir gün içinde 11 değerli gayrimenkulü bir başka isme devretti. Mahkeme, tapuların devrine tedbir koydu. Ahmet Kökler ise, “Kimseden kâr payı vaadi ile para almadım. Paralar sırayla ödenecektir” demişti.

Her yıl milyonlarca ziyaretçi çeken Kapalıçarşı, canlı bir ticari hayata da ev sahipliği yapıyor. Esnafın hemen hepsi birbirini tanıyor. Aralarındaki ticaret de güven ilişkisine dayalı. Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre; çarşı içinde ve dışından bazı kişilerin dahil olduğu para alınması süreci ise birkaç yıl öncesine dayanıyor. Ahmet Kökler, çarşıda uzun yıllardır faaliyet gösteren bir isim. 2017 ortasına kadar da Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Bazı kişiler zaman-zaman Kökler’e yüklü miktarda döviz verdi. Verilen paralar geri alındıktan sonra yeni paralar verildi. Bu süreçte 200 bin dolar veren de oldu, 5 milyon dolar veren de… Akaryakıt ticareti yapan S. K. 14 milyon 500 bin dolar alacaklı olduğunu iddia ediyor. S. K.’nın yanı sıra İ. Y., M. H. C., Y. Ö., S. E. de Kökler’e para veren isimlerden bazıları.

ZİNCİRLİ HAN’DA HACİZ

200 bin dolar veren bir isim “Verdiğim parayı söz verilen tarihte olmasa da aldım. Paramı kâr payı ile aldım. Bu paralar çarşı esnafı için çok da yüksek değil. Yani bu paraları alamayan adamın işleri bozulmaz.Ancak bazı kişilerin, başkalarından para toplayarak verdiği belirtiliyor. Sıkıntı buradan çıkıyor” dedi. S. E. ise, Kökler’e para verdiğini ancak kâr payı almak için değil borç olarak verdiğini söyledi.

En yüklü alacaklı konumunda olduğu ifade edilen S.K., elindeki 5 milyon 38 bin dolarlık 5 ayrı senedi icraya koydu. İcra müdürlüğünden alınan karar gereği Kökler’in, Kapalıçarşı’daki Zincirli Han’da bulunan iş yerinde 26 Eylül 2017’de haciz işlemi yapıldı. S. K., anılan haciz işlemi yanı sıra iki ayrı dava da açtı. Asliye Hukuk mahkemelerinde açılan dosyalarda Kökler’in yanı sıra, iş insanı S. D. de davalı. D.’nin davalı konuma gelmesinin nedeni ise, Kökler’in 11 gayrimenkulünü devralması. Adalar, Avcılar, Küçükçekmece ve Kapalıçarşı’da bulunan gayrimenkullerin tamamının devir tarihi 16 Haziran 2017. Bir diğer dava ise Kökler’in, D.’ye devrettiği iki şirketin hisselerinin üçüncü bir kişiye devrinin önlenmesine ilişkin. K.’nin avukatları, bu devirlerin önceden anlaşmalı olduğu iddiasında. D. adına yapılan savunmada ise özetle “Kökler’in bize 10 milyon dolarlık senet borcu var. Senedi bankaya verdik. Bu borca karşılık bu gayrimenkuler alındı. İşlemde, hukuka aykırılık yok” denildi. İki ayrı mahkeme de, tapu devirleri ve şirket hisselerinin devrine ilişkin tedbir kararı verdi.

Ahmet Kökler “Kimseden kâr payı vaadi ile para almadım. Alınan paralar da belli bir sıraya göre ödenecektir” diye konuştu.

KÂR PAYI VAADİ İLE ALMADIM

Konu ile ilgili Ahmet Kökler ise “Kimseden kâr payı vaadi ile para almadım. Zaman-zaman para alıp verdiğimiz oldu ticari hayat içinde. Aldığınız paranın da bir maliyeti var tabi. Kimse kimseye bedava bir şey vermez. Geri öderken bunu dikkate alarak ödemesini yapıyorsunuz. Alınan paralar da ödenecektir belli bir sıraya göre. Gayrimenkullerin devri oldu. Bu devirler, bir borca karşılık yapılmıştır. Hukuk karar verecek. Mahkemenin verdiği tedbir kararı var zaten. Zimbabwe’de bir altın madeni işimiz var. Ama bu paralarla ilgili bir durum değil o. Oradaki işimiz de sürüyor” dedi. Kökler, toplanan paranın miktarına ilişkin soruya ise “Mahkeme evraklarında ne ise odur” dedi.